Euro 2020. Piłkarz z tęczową flagą na boisku. Takiej sensacji kibice się nie spodziewali

Euro 2020. Reprezentacja Niemiec

Euro 2020. Reprezentacja Niemiec

Reprezentacja Niemiec przegrała we wczorajszym meczu z Francją. Jednak w pamięci kibiców zostanie coś jeszcze. Jeden z piłkarzy pojawił się na boisku z tęczową flagą.

Euro 2020, to impreza, na którą fani piłki nożnej musieli wyjątkowo długo czekać. Plany rozgrywek pokrzyżowała bowiem pandemia koronawirusa. Wszystko zostało odwołane, a rozgrywki przeniesiono na kolejny rok. Dzięki szczepionce choroba na szczęście jest w odwrocie, co umożliwiło zorganizowanie widowiska z udziałem publiczności. Kibice nie mogli się już doczekać rozpoczęcia i momentu, w którym pierwsze drużyny pojawią się na boisku.

Niestety dla Polaków zawody nie rozpoczęły się zbyt dobrze – w pierwszym meczu odnieśli bardzo przykrą porażkę. Reprezentacja narodowa poniosła klęskę w meczu ze Słowacją, która była określana jako najsłabsza drużyna z grupy. Chociaż jechali po zwycięstwo, to zakończyło się to utratą dwóch goli i smutnym powrotem do kraju. Turnieju w wielkim stylu nie rozpoczęli także Niemcy, którzy przez wielu są typowani na faworyta do zwycięstwa w Euro.

Euro 2020: piłkarz reprezentacji Niemiec wspiera LGBT

Wczorajszy mecz pomiędzy Francją a reprezentacją Niemiec zakończył się przegraną podopiecznych Joachima Loewa. Zakończyli oni mecz utratą jednego gola, po samobójczym strzale Matsa Hummels’a. Nie na takie widowisko z pewnością liczyli kibice. Nie popisał się także trener, którego kamery znowu przyłapały podczas bardzo swoistego gestu, czyli wąchania palców.

Na uwagę podczas tego spotkania zasługiwał jednak zdecydowanie kapitan Niemieckiej drużyny, czyli Manuela Neuer. Jeden z najlepszych bramkarzy świata zdecydował się na bardzo symboliczny gest i na boisku pojawił się z tęczową opaską na ramieniu, czym okazał swoje wsparcie dla społeczności LGBT.

Spotkało się to z bardzo pozytywną reakcją internautów.

Neuer to najlepszy bramkarz na świecie, oglądanie go to czysta przyjemność, a jego odważne wyjścia z bramki są nie do podrobienia. Cywilizowany świat już dawno się dogadał i uznaje ludzi ze społeczności LGBT za równych osobom hetero normatywnym. Powinno się ich traktować na takich samych prawach, jak każdego innego obywatela, ponieważ kulturalni ludzie nie zaglądają innym do majtek – napisał jeden z internautów.

Trzeba przyznać, że to piękny gest z jego strony. Niewielu bowiem zawodników zdecydowałoby się na publiczną demonstrację swojego poparcia dla osób homoseksualnych. Bramkarz zasługuje na pochwałę nie tylko za swoją grę, ale także postawę.


Manuel Neuer screen meczu Francja Niemcy Euro 2020

Manuel Neuer screen meczu Francja Niemcy Euro 2020

Manuel Neuer

Manuel Neuer

Manuel Neuer

Manuel Neuer

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×