Euro 2020: Joachim Loew znowu TO zrobił! Kamery uchwyciły, jak trener reprezentacji Niemiec zdobył się na niesmaczny gest

Joachim Loew

Joachim Loew

Jochim Loew zaskakuje nie tylko wspaniałymi wynikami sportowymi niemieckiej reprezentacji, ale także niemiłymi gestami. Kamery znowu uchwyciły, jak wąchał na boisku swoje palce.

Joachim Loew swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w latach 70. w drugoligowym zespole Bundesligi. W czasie gdy realizował się jako piłkarz, zagrał w kilku niemieckich i szwajcarskich klubach, jednak to kariera trenera przyniosła mu znacznie więcej sukcesów. Będąc jeszcze zawodnikiem stał się również trenerem w drużynie FC Frauenfeld, a później zaczął wspinać się po kolejnych szczeblach sportowej kariery.

W 2004 roku pierwszy raz zaczął współpracować z reprezentacją Niemiec. Został asystentem nowego selekcjonera, a dwa lata później, po tym jak Klinsmann złożył rezygnację ze swojej funkcji Loew został powołany na jego następcę. Od tamtej pory, to on jest odpowiedzialny za to, jak nasi zagraniczni sąsiedzi prezentują się na boisku. Trzeba przyznać, że wychodzi mu to całkiem nieźle, a zawodnicy grający według jego wytycznych cały czas są jedną z najsilniejszych drużyn piłkarskich świata.

Joachim Loew znowu powąchał swoje palce na Euro 2020

Joachim Loew z reprezentacją Niemiec sięgnął już po wiele. Zespół pod jego wodzą zdobył między innymi Mistrzostwo Świata w 2014 roku, a cztery lata wcześniej zajął trzecie miejsce. W 2008 roku drużyna, którą trenuje, była wicemistrzem Europy. Chociaż ma on doskonały trenerski warsztat i można przypisać mu ogromne zasługi sportowe, to kibice z całego świata pamiętają go także dzięki temu, że nałogowo wącha swoje palce, a także pachy.

Trener reprezentacji Niemiec pierwszy raz został przyłapany na obrzydliwym geście podczas rozgrywek Euro 2016, gdy jego drużyna grała z Ukrainą. Wtedy właśnie kamery uchwyciły moment, gdy włożył rękę w spodnie, a później wąchał swoje palce. Po wszystkim starał się tłumaczyć osobliwe zachowanie.

 To zdarzyło się podczas meczu, gdy poziom adrenaliny był wysoki. Byłem skoncentrowany na grze swoich piłkarzy. Przykro mi, że tak się stało, postaram się lepiej zachowywać – mówił w 2016 roku.

Zdaje się, że podobna nerwowa atmosfera udzieliła mu się podczas wczorajszego spotkania, które jego drużyna rozgrywała z Francuzami. Wynik nie był korzystny dla trenera, bo ostatecznie Niemcy przegrali, tracąc jedną bramkę, a Joachim Loew znowu powąchał swoje palce, co oczywiście nie umknęło kamerom. Po zakończeniu Euro 2020 trener pożegna się jednak ze swoim stanowiskiem, a jego następca podobno lepiej radzi sobie ze stresem. Kadr, który uchwyciły kamery podczas wydarzenia znajdziecie w naszej galerii.


Joachim Loew mecz Francja - Niemczy Euro 2020, screen z TVP sport

Joachim Loew mecz Francja - Niemczy Euro 2020, screen z TVP sport

Wpadka Joachima Loewa na EURO 2016

Wpadka Joachima Loewa na EURO 2016

Joachim Loew wyśmiany przez Internautów

Joachim Loew wyśmiany przez Internautów

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×