Szukaj

Nie żyje popularny muzyk. Artysta przegrał walkę z nowotworem

Johnny Hallyday nie żyje

Johnny Hallyday nie żyje

Bardzo smutna wiadomość trafiła do mediów z samego rana. Francuski muzyk, Johnny Hallyday nie żyje. Tę przykrą informację przekazała do opinii publicznej żona zmarłego artysty.

Hallyday przez środowisko muzyczne, jak i swoich fanów nazywany był bardzo często francuskim Elvisem Preslayem. Odszedł w wieku 74 lat, przegrywając długoletnią walkę z nowotworem.

Kim był Johnny Hallyday?

Johnny Hallyday przyszedł na świat jako Jean-Philippe Smet w Paryżu. Bardzo szybko po narodzinach piosenkarza, jego rodzice Huguette i Léon rozstali się, co spowodowało, że Hallyday wychowywany był przez ciotkę ze strony ojca.

Pseudonim artystyczny zaczerpnął od swojej kuzyna i przyjaciela, Lee Hallidaya. Pierwszy album w karierze wokalisty ukazał się w 1960 roku, a jego największe przeboje to m.in. Ma gueule, Oh, ma jolie Sarah.

Johnny w zaskakująco szybkim tempie stał się ikoną francuskiej muzyki. Wydał 18 płyt, które łącznie rozeszły się w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy.

Johnny Hallyday był pięciokrotnie żonaty, w tym dwa razy z tą samą kobietą.

Oprócz kariery muzycznej, próbował swoich sił na wielkim ekranie. Zagrał w  takich produkcjach jak: Widmo, Paryskie opowieści, Gdzie jesteś, Johnny?, Detektyw.

Rodzinie i bliskim bardzo współczujemy utraty tak wspaniałej osoby.

Makabryczny widok na sali sądowej! Skazany przywódca popełnił samobójstwo na oczach wszystkich

Nie żyje znany polski aktor. Grał w niemal wszystkich hitach

Nie żyje piękna 23-letnia gwiazda polskiego pochodzenia. Wzięła udział w ponad 270 produkcjach


Czy byłeś/aś kiedyś we Francji?

×