NewsyAndrzej Strzelecki nie żyje. Aktor przegrał walkę z rakiem

Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor przegrał walkę z rakiem

Andrzej Strzelecki nie żyje
Andrzej Strzelecki nie żyje
Zuza Maciejewska

17.07.2020 10:20, aktual.: 17.07.2020 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrzej Strzelecki przez lata wcielał się w postać doktora Tadeusza Koziełło-Kozłowskiego, czyli przyjaciela Pawła Lubicza w serialu Klan. Dzięki temu zyskał sympatię mnóstwa fanów, do których na początku czerwca zwrócił się z prośbą o pomoc. Zdradził, że zmagał się z ciężkim rodzajem nowotworu płuc i oskrzeli.

Szansą na powrót do zdrowia Strzeleckiego było podjęcie innowacyjnego leczenia w Stanach Zjednoczonych. Koszty, szacowane na 1,5 mln złotych, przekraczały możliwości finansowe aktora i jego rodziny. Ruszyła więc zbiórka pieniędzy, a internauci chętnie dokładali swoje cegiełki:

Koszt leczenia przerasta nasze możliwości, więc musieliśmy z tym problemem wyjść do ludzi. Miesięcznie potrzebujemy 37 tysięcy dolarów. Na razie wskazana jest kuracja na 10 miesięcy, ale możliwe, że koszty wzrosną. Jesteśmy jednak pełni nadziei, że dzięki wielkim sercom darczyńców leczenie będzie możliwe i Andrzej pokona chorobę – mówiła w Fakcie żona Andrzeja, Joanna Pałucka.

W pomoc włączyły się także gwiazdy. Masowo udostępniały apel, a także wystąpiły podczas charytatywnego koncertu, który odbył się niedawno.

Andrzej Strzelecki nie żyje. Córka potwierdza tę wiadomość

Aktor był bardzo wdzięczny za okazane wsparcie. Jakiś czas temu media społecznościowe obiegło nagranie, w którego trakcie Strzelecki dziękuje za wszelką pomoc. W jego oczach pojawiły się łzy, a samo wideo jest niezwykle wzruszające:

Jestem bardzo wdzięczny koleżankom, kolegom ze środowiska, że się w tak fantastyczny sposób zjednoczyli. Bardzo Wam dziękuję - zwrócił się do internautów.

Niestety Andrzej Strzelecki przegrał walkę z rakiem, o czym Polsat News poinformowała jego córka. Miał zaledwie 68 lat. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Kim był Andrzej Strzelecki?

Strzelecki urodził się w 1952 roku. Był nauczycielem akademickim, profesorem sztuk teatralnych, reżyserem, aktorem teatralnym i filmowym. Ukończył Wydział Aktorski, a także Wydział Reżyserski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Był aktorem Teatru Rampa, gdzie przez 10 lat pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego.

Mężczyzna pojawiał się w filmach takich jak m.in. Ostatni bieg, W pustyni i w puszczy, Przepraszam, czy tu biją? oraz Klan. Prowadził także teleturniej Piramida, emitowany w Polsacie.

Joanna Pałucka, Andrzej Strzelecki - premiera spektaklu Aida
Joanna Pałucka, Andrzej Strzelecki - premiera spektaklu Aida
Andrzej Strzelecki - pogrzeb Wojciecha Młynarskiego 2017
Andrzej Strzelecki - pogrzeb Wojciecha Młynarskiego 2017
Andrzej Strzelecki - premiera Matka Courage i jej dzieci 2016
Andrzej Strzelecki - premiera Matka Courage i jej dzieci 2016
Andrzej Strzelecki dziękuje za wsparcie
Andrzej Strzelecki dziękuje za wsparcie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także