Jan Kulczyk nie żyje. Zmarł za granicą w wieku 65 lat

Nie żyje Jan Kulczyk. Pogrzeb Jana Kulczyka i powody śmierci

Nie żyje Jan Kulczyk. Pogrzeb Jana Kulczyka i powody śmierci

Jan Kulczyk nie żyje

Zmarł Jan Kulczyk, przedsiębiorca, właściciel przedsiębiorstwa Kulczyk Holding.  Zmarł dziś, czyli 29 lipca w Wiedniu, w wieku 65 lat. Zmarł w wyniku komplikacji po zabiegu kardiologicznym w Wiedniu. Jak podaje SuperExpress, przyczyną śmierci był zator żylno-płucny, powstały najprawdopodobniej po wszczepienieniu bajpasów.

Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się w Warszawie.

Od 2002 roku niezmiennie królował na liście najbogatszych Polaków. Był właścicielem i zarządzającym międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments. Na liście 100 najbogatszych Polaków „Forbes” w 2015 roku wartość majątku Jana Kulczyka oszacowano na 15,1 mld złotych.

Studiował ekonomię w Poznaniu. Uzyskał tytuł doktora. Przez lata budował swoje imperium finansowe. Był wyjątkowo zasłużony dla polskiej gospodarki.  Tworzył branżę motoryzacyjną w Polsce – VW, Audi, Porsche, Škoda.

Zobacz: Gwiazdy składają kondolencje rodzinie Kulczyków

Kulczyk był założycielem Polskiej Rady Biznesu. Aktywnie wspierał kulturę – przekazał m.in. 20 milionów na budowę Muzem Historii Żydów Polskich, inwestował też w przyrodę. Ostatni raz Jan Kulczyk pojawił się publicznie w kwietniu 2015.

Składamy najszczersze kondolencje całej rodzinie Kulczyków.

Zobacz: Sebastian Kulczyk na okładce Forbes po śmierci ojca

Wspomnienie współpracowników o Janu Kulczyku:

Zobacz: Zagraniczne media o śmierci Kulczyka – USA, Rosja, Irak, Francja…

Na co zmarł Jan Kulczyk?

Na co zmarł Jan Kulczyk?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×