Transpłciowy syn miał żal do Jacka Braciaka. Aktor w wywiadzie zaliczył wpadkę, z której się tłumaczy

Jacek Braciak ma transpłciowe dziecko

Jacek Braciak ma transpłciowe dziecko

Jacek Braciak ogłosił, że ma transpłciowego syna. Zrobił to jednak bez jego zgody! Czy ta sytuacja doprowadziła do sporu w rodzinie?

Jacek Braciak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów. Wystąpił w produkcjach, takich jak: Kler, Róża, Edi, Córka trenera, Moje wspaniałe życie, Drogówka, Wołyń, Sprawiedliwy, Katyń, Pod Mocnym Aniołem, Rodzinka.pl, Różyczka, Z odzysku, BrzydUla, Żeby nie było śladów, Przejście, Król, Druga szansa, Pan T., Znajdę Cię.

Aktor bardzo niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym. Wiadomo, że przez pewien czas był mężem Ilony Braciak, z którą ma dwoje dzieci: Zosię Jadwigę. Po rozstaniu związał się z aktorką Mają Hirsch. Ze związku z nią ma córkę Marię. Para niestety nie przeszła próby czasu i rozeszła się. W ostatnim czasie Jacek był związanyAgatą Buzek.

Jacek nie od dziś jest znany jako człowiek o tolerancyjnych poglądach. Nic więc dziwnego, że postanowił się pochwalić tym, że ma transpłciowego syna. Powiedział to magazynowi Zwierciadło:

Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni.

Sprawa odbiła się głośnym echem w mediach. Skomentował ją m.in. redaktor naczelny Mariusz Kurc z pisma Replika. Zadeklarował:

Po Piotrze Jaconiu, który w czerwcu br. w wywiadzie na łamach „Repliki” wyznał, że ma transpłciową córkę, Jacek Braciak jest drugim w tym roku tak znanym rodzicem, który robi swoisty coming out – jako rodzic osoby transpłciowej. Takich deklaracji bardzo potrzeba polskiej społeczności LGBT+, a w tym zwłaszcza – społeczności osób transpłciowych.

Okazuje się, że syn Jacka nie wiedział nic o tym, że ten zamierza go wyautować w mediach… Jak na to zareagował?

Jacek Braciak wyautował syna bez jego wiedzy

W nowym wywiadzie dla tygodnika Newsweek Braciak wyjawił, że nie zapytał syna o zgodę na upublicznieniu jego historii. Powiedział:

Przyznam szczerze: nie widziałem nic niestosownego w nadmienieniu w wywiadzie, że miałem trzy córki, a teraz mam dwie córki i syna. Kompletnie nie byłem świadomy doniosłości, jak się okazało, tego sformułowania. Ale natychmiast po tym rozmawiałem ze swoim synem, który mi zwrócił uwagę, że powinienem był zapytać go o zgodę.

Na szczęście, syn nie jest na niego zły. Jacek i tak go przeprosił. Jak szczegółowo wyjaśnił:

Oczywiście, przeprosiłem. I o zgodę na rozmowę z panem już zapytałem, dopytując o pewne rzeczy techniczne, przygotowując się, żeby nie walnąć babola, nie zrobić niedźwiedziej przysługi. Konrad powiedział, że ma do mnie zaufanie, a przy okazji, że jest dumny ze mnie. I tu się wymieniliśmy uprzejmościami i zapewnieniami miłości.

Dodał, że tożsamość dziecka nie może być powodem, przez które zostaje ono odrzucone.

Gdyby się okazało krokodylem, też by było moim dzieckiem. Kochałbym krokodyla – podsumował.

Transpłciowe dziecko ma też dziennikarz TVN 24 Piotr Jacoń. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ.


Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia

Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia

Agata Buzek i Jacek Braciak

Agata Buzek i Jacek Braciak

Agata Buzek i Jacek Braciak

Agata Buzek i Jacek Braciak

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×