Jacek Braciak zrobił coming out: „Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada”. Przed transformacją pojawili się na salonach

Jacek Braciak z dziećmi

Jacek Braciak z dziećmi

Jacek Braciak jest ojcem trojga dzieci. W wywiadzie wyznał, że jedna z jego pociech jest osobą transpłciową. Jak zareagował na wiadomość?

Jacek Braciak, to jeden z czołowych polskich aktorów. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Swoje pierwsze kroki stawiał na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Wkrótce później jego kariera ruszyła z kopyta. Zaczął pojawiać się w największych produkcjach w kraju. Zagrał m.in. w głośnym filmie Kler oraz Pitbullu, a także w serialach: Rodzinka.pl, Czas honoru oraz BrzydUla. Aktor za swoje osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany. Jest laureatem Złotych Lwów oraz Orła.

53-latek niechętnie mówi o swojej prywatności. Uważa, że to życie powinno zostać w domu, a nie być przedmiotem medialnych dywagacji. Wiadomo jednak, że przez pewien czas był mężem Ilony Braciak, z którą ma dwie córki – Zosię i Jadwigę. Po rozwodzie, na horyzoncie pojawiła się Maja Hirsch. Braciak, mimo iż nie zdecydował się ponownie na ślub, po raz trzeci został ojcem. Na świat przyszła Marysia. Niedługo po tym, para się rozstała.

O aktorze ucichło w 2018 roku, zaraz po premierze głośnego filmu Kler. Okazało się, że Jacek zaczął spotykać się z Agatą Buzek. Ich uczucie prawdopodobnie narodziło się na planie właśnie tej produkcji. Niedawno pojawiły się plotki o kryzysie w ich związku. Na szczęście para szybko zaprzeczyła temu i pojawiła się razem na pokazie specjalnym w teatrze.

Jacek Braciak o transpłciowym synu

Jacek Braciak zdobył się na szczerość i na łamach magazynu Zwierciadło wyznał, że jedna z jego córek jest osobą transpłciową. Zdradził także nowe imię swojej pociechy:

Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni.

Swoje stanowisko w sprawie przedstawił redaktor naczelny magazynu Replika. Mariusz Kurc nie ukrywa, że głos Jacka Braciaka jest szczególnie ważny:

Po Piotrze Jaconiu, który w czerwcu br. w wywiadzie na łamach „Repliki” wyznał, że ma transpłciową córkę, Jacek Braciak jest drugim w tym roku tak znanym rodzicem, który robi swoisty coming out – jako rodzic osoby transpłciowej. Takich deklaracji bardzo potrzeba polskiej społeczności LGBT+, a w tym zwłaszcza – społeczności osób transpłciowych – mówi.

Nie trudno się z nim nie zgodzić, biorąc pod uwagę, że akceptacja ze strony społeczeństwa, w tym rodzica, jest w Polsce rzadkością.

Przypomnijmy, że niedawno o swojej transpłciowej córce opowiedział Replice dziennikarz TVN24, Piotr Jacoń. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.


Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia

Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia

Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia

Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia

Agata Buzek. Jacek Braciak - Moje wspaniałe życie

Agata Buzek. Jacek Braciak - Moje wspaniałe życie

Komentarze

 • Mixvir pisze:

  Wielu mężczyzn to obecnie kobiety, nawet lesbijki, i nieprawdą jest, że trzeba brać hormony i przeprowadzać operacje. Kobieta z penisem jest taką samą kobietą jak kobieta z waginą, bo nie chodzi o sprowadzanie wszystkiego do biologii, jak myśli wielu niedouczonych ludzi. Ważne są uczucia i postrzeganie siebie przez daną osobę.

 • Mo pisze:

  Kiedy w końcu ludzie przestaną się wtrącać w cudze życie! mówić innym jak maja żyć! jak postępować z wlasnymi dziecmi! jak maja myśleć! jakich wyborów mają dokonywać! kiedy w koncu przestaną narzucać innym swoje poglądy! To co dla jednych jest normalne nie koniecznie musi być normalne dla reszty! czy to takie trudne do zrozumienia?! NIECH KAŻDY SOBIE ZYJE JAK CHCE! kim jesteśmy MY zeby osądzać innych? kto dał nam takie prawo? ZYJ I DAJ ŻYĆ INNYM! CO TO ZMIENI W NASZYM ŻYCIU ZE TA KOBIETA CHCE BYĆ MĘŻCZYZNĄ? NIC!!! jak kogoś to dotyczy to tej danej rodziny! i to jest ich problem! i jeśli ta rodzina to akceptuje to jest ich wybór! wiec jesli chcemy zeby inni szanowali nasze wybory SZANUJMY WYBORY INNYCH LUDZI! Nikt nie lubi jak inni mówią nam co mamy robic! jak krytykuja nas czy naszych bliskich,zwlaszcza nasze dzieci,które kochamy najbardziej! ale za to bardzo lubimy wtrącać się w życie innych ludzi! wchodzić z bucioramì w ich zycie i krytykować ich dzieci i tym samym zadawać ból! zamiast rozsiewac miłość,zrozumienie i współczucie,wolimy rozsiewać hejt

 • Gość pisze:

  Przecież to ideologia

 • Gość pisze:

  Tak, super ojciec który nie zapewnił pomocy psychiatrycznej córce…

 • Gość pisze:

  Współczuję gościowi

 • Gość 23 pisze:

  Każdy ma prawo żyć po swojemu. Nic nam do tego. Najważniejsze żeby byli szczęśliwi. Dużo szczęścia całej rodzinie a szczególnie dla Syna.

 • Daria pisze:

  To dysforia, które trzeba leczyć, a nie afirmować. Amputacja zdrowych części ciała? A chromosomy wciąż żeńskie. Zaburzony świat. Pozdr dla moderatora faworyzującego zepsucie i lewactwo.

  • Gość pisze:

   Nic tylko się w takim razie powinnaś cieszyć, że Ciebie to nie spotkało. Ciężko by było żyć gardząc samą sobą…

  • Gość pisze:

   Pani Dario, więcej wiedzy, mniej nienawiści i pewnie będzie się Pani żyło lepiej. Transfobia może dotyczyć każdego, bez względu na pochodzenie, poglądy, wyznawaną wiarę, zasobność portfela… Dzieci , które mają mądrych rodziców poradzą sobie i z ich wsparciem przejdą przez korektę płci. Dzieci, które mają takich rodziców, jak Pani, popełnią samobójstwo. Czy tego Pani by chciała?

  • Gość pisze:

   😪

  • Gość pisze:

   Co ty kobieto wiesz. Co ty kobieto opowiadasz. Jaka dysforia?Jakie geny? Kto dał Ci prawo na wypowiadanie się, na takie tematy i robienie ludziom wody z mózgu? Fuj.

  • Gość pisze:

   A ojciec to olał, nie pomógł córce, nie zapewnił pomocy psychiatrycznej

  • Gość pisze:

   Dysforia dotyczy ciebie i twojego człowiecze ństwLa niestety u ciebie nieuleczalna.

 • ANO pisze:

  Fajny aktor,fajny gość.Ale fatalny gust do kobiet.Hirsch?O rany.A teraz to zdjęcie z Buzek,istotą powodującą wyglądem odczucie niesmaku,a już w tych łachach ze zdjęcia wyglądających jak znalezione na hasioku tragedia.Dla p.Braciaka najlepsze życzenia.

 • Gość pisze:

  Kardy decyduje o swoim ciele . I dlatego jego ciało jego sprawa .co komu do tego .

 • Gość pisze:

  Brawo za odwage Podziwiam Pana Pomaga Pan innym wyjsc z ,,Cienia”

  • Gość pisze:

   Chory moralnie daddy, to i zaburzone dziecko. Z czego tu robić halo? Temat dla psychicznych neomarkisistów

 • Gość pisze:

  Jest Pan super ojcem.

 • Gość pisze:

  No i fajnie ze ma syna!!!

 • Gość pisze:

  Ma Pan poprosi dzieci. A Je powinno się be,grani idzie kochacie wspierać

 • Gość pisze:

  Taki live taka moda chce rozwodu podsunełaś mi koćhanke mam raka i chciałam źeby ktos się tobą opiekował dziekuje bardzo ale mam juź 3 na 4 mnie stać juź zapłacone a ńo chyba źe zaplaciłas ha ha mozna mozna i to tyle

 • GośćGrazyna pisze:

  Ma Pan teraz dwie corki i syna. Bardzo madre podejscie do sprawy. Dziecko jest zawsze dzieckiem i trzeba szanowac jego wybory. Pozdrawiam.

  • Gość pisze:

   Zaburzenia odczucia tożsamości płci związane z wzorcem wyniesionym z domu lub jakąś trauma z przeszłości jak ” syn”zapragnie znowu zmienić płeć to zabiegi i operacje odtworzenia są bardzo bolesne okaleczenie ciała pozostaje .Łatwiej leczyć przyczynę a nie tuszować skutki.

 • Krakowianka pisze:

  szacun

 • Gość pisze:

  Panie Jacku, szacunek. Bardzo dobrze, że Pan tak myśli. Brawo, brawo. To natura za nas wybiera, a my powinniśmy się temu podporządkować. To niczyja wina. Ważne, żeby każdy czuł się dobrze w swoim ciele i nie robił drugiemu krzywdy. I nic nikomu do tego.

  • Gość pisze:

   Sam sobie przeczysz, natura wybrała ze to kobieta a ona się nie podporządkowała
   To trzeba leczyć a nie spokojnie akceptować
   Za parę lat będą ludzie którzy chcą być psami, koniami itp i co wtedy, też powiedzą że urodzili się w złym ciele?
   Społeczeństwo jest coraz bardziej CHORE, to źle się skończy

 • Gość pisze:

  Brawo, w kraju transfobów i homofobów każdy coming out ma ogromne znaczenie. Może do ludzi w końcu dotrze, że oni też mogą mieć osoby nieheteronormatywne w swoim środowisku.

 • Gość pisze:

  istotą to jest się ludzką a chłopaka na opak to już gali

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×