Fryderyki 2021. Kiedy gala, gdzie transmisja i kto wystąpi? Znamy oficjalną listę gwiazd. Tym razem same kobiety

Fryderyki

Fryderyki

Fryderyki 2021. Kiedy odbędzie się ceremonia wręczenia polskich Grammy? Jakie gwiazdy wystąpią podczas transmisji w telewizji? Kto zaśpiewa i dlaczego same wokalistki? Sprawdź, jakie rewelacje przekazali organizatorzy.

Fryderyki to nagrody muzyczne przyznawane w Polsce już od 1995 roku. Od tamtej pory każdego roku są one wręczane wykonawcom w kilkudziesięciu kategoriach. Cztery lata po pierwszej edycji wydarzenia zaczęto je przyznawać przez powołaną przez Związek Producentów Audio-Video Akademię Fonograficzną. W jej skład wchodzi ponad 1000 osób związanych z branżą. Są wśród nich artyści, producenci, czy dziennikarze muzyczni. Każdego roku głosowanie odbywa się w dwóch turach. W pierwszej członkowie akademii głosują na wybrane przez siebie pozycje z listy, które nadesłały poszczególne wytwórnie fonograficzne. Swój drugi głos mogą oddać na jedną z nominacji w każdej z poszczególnych kategorii. Na tej podstawie wyłaniani są zwycięzcy.

Impreza każdego roku odbywa się w innym miejscu i zmieniają się też prowadzący. Najpewniejsze jest jednak to, że tego wieczoru nigdy nie brakuje całej plejady gwiazd, która chętnie pojawia się na scenie.

Fryderyki 2021: data gali, transmisja i lista gwiazd

Fryderki każdego roku wręczane były w marcu. Ze względu na pandemię koronawirusa i liczne obostrzenia z nią związane wydarzenie podobnie jak inne masowe imprezy zostało przesunięte.

Kiedy Fryderyki 2021? W tym roku wyjątkowo odbywa się 5 sierpnia. Już wcześniej jednak zostały ogłoszone wszystkie nominacje. Uroczyste wręczenie nagród oraz występy nominowanych artystów i laureatów z poprzednich lat odbędzie się z udziałem publiczności w Netto Arenie w Szczecinie. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00. Transmisja w TVN.

Już teraz organizatorzy zdradzili, kto wystąpi na Fryderykach 2021. Wśród gwiazd wieczoru są: Margaret, Natalia Nykiel, Ania Dąbrowska, Natalia Szroeder, Lanberry, sanah, Viki Gabor, Mela Koteluk, Hania Rani, Natalia Przybysz czy Kasia Lins.

Oczywiście nie zabraknie także muzycznych duetów. W Netto Arenie siły połączą między innymi Kayah i Viki Gabor, Ania Dąbrowska wystąpi z Gromee, Natalia Szroeder zaśpiewa w towarzystwie Ralpha Kamińskiego. Wspólny występ dadzą także Hania Rani i Mela Koteluk.

Patronem medialnym imprezy jest między innymi stacja TVN, a galę poprowadzą: Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowicz, dziennikarz Radia Zet.


Natalia Nykiel – Fryderyki 2019

Natalia Nykiel – Fryderyki 2019

Lanberry – Fryderyki 2019

Lanberry – Fryderyki 2019

Gabi Drzewiecka – Fryderyki 2019

Gabi Drzewiecka – Fryderyki 2019

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki live co będzie to będzie byle hajs się zgadzał to wielka miłość coś mi się nie wydaje bo ja tak mam ze od małego ciągnęło mnie do ciepełka do słoneczka plaźy drineczków i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×