Paulo Sousa głosował w rankingu FIFA. Ile punktów przyznał Lewandowskiemu? Ujawniono wyniki

Paulo Sousa i Robert Lewandowski

Paulo Sousa i Robert Lewandowski

Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem według rankingu FIFA. Jak głosował w plebiscycie Paulo Sousa? Jego zachowanie może dziwić!

Robert Lewandowski jest szanowany nie tylko w Polsce. Miliony osób na całym globie uważają go za najlepszego piłkarza tych czasów. Podczas wczorajszej gali FIFA The Best po raz drugi dostał nagrodę dla Najlepszego Piłkarza na świecie. Zdeklasował tym samym Leo MessiegoCristiano Ronaldo Neymara. Statuetkę wręczył mu reprezentant Bayernu Monachium – Oliver Kahn. Nasz rodak pochwalił się tym pięknym zwycięstwem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Instagramie napisał:

Otrzymanie dziś nagrody FIFA Best Men’s Player jest dla mnie ogromnym zaszczytem. To niesamowite uczucie. Chcę podziękować wszystkim moim kibicom, bo bez Was nie ma piłki nożnej. Trenujemy, aby grać jak najlepiej i sprawiać, by piłka nożna była najwspanialszym widowiskiem na świecie – dla kibiców. Na koniec – chciałbym podziękować mojej rodzinie i przyjaciołom za wsparcie.

Poniżej zdjęcie Roberta z ceremonii.

Robertowi towarzyszyła Anna Lewandowska. Dumna żona dodała wspólne zdjęcie, które podpisała:

Mój kochany Robert! Udało Ci się! Gratuluję zdobycia nagrody FIFA The Best Men’s Player. Wiem, jak ciężko pracujesz, aby osiągnąć swoje marzenia! Dobra robota, jestem z Ciebie bardzo dumna.

Uczestnicy plebiscytu FIFA The Best mieli po trzy głosy. Co ciekawe, Robert zagłosował kolejno na: Jorginio, Messiego i Ronaldo. Argentyńczyk nie miał tyle odwagi i najpewniej celowo głosował tak, by osłabić głównego rywala. Messi oddał głos na: Neymara, Kyliana Mbappe i Karima Benzemę (ten pierwszy jest zresztą jego dobrym przyjacielem).

We wspomnianym plebiscycie głosują trenerzy, kapitanowie reprezentacji i dziennikarze. Prawo do głosu miał jeszcze Paulo Sousa. Na kogo postawił ex-trener polskiej reprezentacji?

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem. Jak głosował Paulo Sousa?

Przypomnijmy, że Sousa odszedł z reprezentacji w atmosferze skandalu. Ewakuował się, gdy dostał propozycję trenowania brazylijskiego Flamengo Rio de Janeiro. Robertowi nie podobał się taki sposób załatwienia przez niego sprawy. W jednym z wywiadów powiedział:

To, jak to zostało rozwiązane, pozostawia wiele do życzenia i chyba w tej całej sytuacji to jest najgorsze. Z drugiej strony jestem zawodnikiem, który dwa dni później myśli co zrobić, żeby było dobrze.

Czy Paulo zapamiętał tę uwagę i zemścił się podczas głosowania? Nic bardziej mylnego. Portugalczyk zachował się bardzo honorowo i powierzył swoje głosy kolejno: Lewandowskiemu, Jorginho i  N’Golo Kante. Nie tylko uhonorował więc Lewandowskiego, ale też poważnie osłabił Messiego. Spodziewaliście się takiego zachowania z jego strony?


Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata | fot. Instagram.com/annalewandowskahpba

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata | fot. Instagram.com/annalewandowskahpba

Paulo Sousa

Paulo Sousa

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata | fot. Instagram.com/_rl9

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata | fot. Instagram.com/_rl9

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×