Paulo Sousa w wywiadzie o pracy w Polsce i rozstaniu z kadrą. Skandaliczne słowa byłego trenera

Paula Sousa

Paula Sousa

Paulo Sousa udzielił wywiadu, w którym powiedział, jak wyglądała jego praca w Polsce. Były selekcjoner kadry narodowej przeszedł samego siebie Niezły tupet.

Paulo Sousa, jeszcze do niedawna był trenerem kadry polskiej narodowej w piłce nożnej. 26 grudnia oznajmił jednak Cezaremu Kuleszy, który jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, że chce zrezygnować z pracy. Poprosił o rozwiązanie obowiązującego go kontraktu za porozumieniem stron. PZPN nie przystało na jego propozycję. Selekcjoner musiał uiścić karę – na szczęście umowa była skonstruowana tak, żeby zabezpieczyć związek przed tego typu nieoczekiwanymi decyzjami.

Super Express poinformował o tym, że Portugalczyk słono zapłacił za zerwanie kontraktu:

Paulo Sousa przeleje na konto Polskiego Związku Piłki Nożnej aż dwa miliony złotych! Na tyle bowiem Cezary Kulesza i jego ludzie wycenili odszkodowanie z tytułu przedwczesnego i kompletnie nieplanowanego rozstania z selekcjonerem.

Trener już jest w Rio de Janeiro, gdzie zaczyna nową współpracę. Udzielił też wywiadu, w którym powiedział, jak wyglądała jego praca w Polsce. To prawdziwy mistrz PR-u. Tylko zobaczcie, jak czarował Brazylijczyków. Nam jego słowa nie mogą się podobać.

Paulo Sousa o tym, jak pracowało mu się w Polsce

Paulo Sousa opowiedział o swojej pracy w Polsce oraz o tym, dlaczego zdecydował się rozwiązać umowę z reprezentacją i objąć stery Clube de Regatas do Flamengo. Portugalczyk jest już w Brazylii i tam udzielił wywiadu, na który kibice czekali już trzy tygodnie. Co powiedziało pracy w naszym kraju? Oprócz tego, że kokietował nowych pracodawców, przedstawił swoją wizję prowadzenia drużyny, wyznał także, dlaczego zdecydował się opuścić Biało-Czerwonych w bardzo niekorzystnym momencie, tuż przed barażami:

Podjąłem tę decyzję, żeby trenować jeden z najlepszych klubów na świecie – opowiedział dziennikarzom – Nie boję się podejmować trudnych decyzji i zawsze to pokazywałem. Reprezentacja Polski to projekt już zakończony. Teraz jestem skupiony tylko na pracy z Flamengo, na wyzwaniach i wymaganiach oraz na tym klubie.

Wiadomo też, że Sousa jeszcze nawet nie podziękował naszym piłkarzom. Nie wspomniał w wywiadzie oczywiście też o tym, w jaki sposób pożegnał się reprezentacją Polski. Paulo przyznał także, że oferty dostawał przez cały czas pracy w Polsce, ale dopiero ta z Brazylii okazała się na tyle kusząca, żeby porzucić pracodawcę. Jak ocenia swoje zachowanie?

To normalne, że moja decyzja nie mogła się spodobać. Nie można zakwestionować mojej uczciwości, powagi i szacunku, jaki okazywałem podczas pracy w Polsce – padły skandaliczne słowa.

Chętnie opowiadał też o tym, jak grała polska kadra pod jego wodzą. Chwalił się, że była jedną z najskuteczniejszych drużyn w Europie. Zapomniał wspomnieć jednak o kilku niezrozumiałych decyzjach, problemach w defensywie i ostateczie klęsce w finałach Euro 2020…

Jak widać Sousa nie uznaje sentymentów. Oby Brazylijczycy szybko nie przekonali się, z jakim fachowcem maja do czynienia.

Paulina Chylewska o odejściu Paulo Sousy:


Paulo Sousa

Paulo Sousa

Paulo Sousa komentuje palenie Szczęsnego

Paulo Sousa komentuje palenie Szczęsnego

Paulo Sousa

Paulo Sousa

Komentarze

 • Gość12345 pisze:

  Świetne dziennikarstwo, najbardziej rzetelny i bezstronny artykuł jaki kiedykolwiek przeczytałem. A tak na poważnie… Co tu jest skandaliczne? Polskie media już go zwolniły i a tu się okazało ,że Sousa wydymał wszystkich ,bo to on zwolnił towarzystwo wzajemnej adoracji czyli PZPN i media. Zgarnął porządną robotę we Flamengo. Ktoś tu naprawdę myśli ,że klub który wygrał 2 lata temu Copa Libertadores zatrudnia kogoś z przypadku. Trenera zatrudnionego w innym miejscu? Bardzo go chcieli, to go wyciągnęli. Zadajcie sobie pytanie, czy jeśli kontrakt byłby dobrze skonstruowany, z odpowiednimi karami umownymi, czy taka sytuacja by się wydarzyła? Do tej pory ,żaden klub nie wyciągnął trenera z reprezentacji i to jeszcze przed barażami. PZPN zrobił z siebie pośmiewisko, a teraz pogrąża się jeszcze bardziej nie mogąc nikogo zakontraktować od 17 dni.

 • Gość pisze:

  Jako trener Jełop pełny, zresztą boniek też był trenerskim Jełopem to sobie wafla wybrał.Brawo Jasiu!

 • Gość pisze:

  Dba o swoje miliony, rodzina go kocha. Tylko u nas smród zostawił, palantos!

 • Gość pisze:

  Banda baranow i dedil to wy ktorzy probojecie pokaza sie w necie

 • citizenworld pisze:

  Rzeczywiście gdzie Boniek znalazł Sousa wątpliwej jakości… trenera o morale nie wspomnę. Zwykły prymityw kiedy czyta się jego wypowiedzi… .

 • Gość pisze:

  A ja mu się nie dziwię. Dobrze zrobił.
  Jak drużyna zmienia co sezon trenera to gdzie tkwi problem ? Albo wyrzucamy piłkarzy albo trener.
  Zrobił najlepsza rzecz jaką mógł
  A PZPN o jej i o jej afera .
  Jak mial trenować tylko Lewandowskiego???
  A no i tam lepsza kasa. Też bym tak zrobił.

 • GośćTiago pisze:

  Dobrze że odszedł nic mu po Polsce. Ekipa jeat na naciągane 3 z plusem

 • Pelemele pisze:

  Dzięki Bogu, że uwolnił nas od siebie. Nigdy więcej!!!!

 • Adam pisze:

  Trenerem powinien być Polak a może 2 którzy będą współpracować i znają realia polskiej piłki.Przyjdzie kolejny zagraniczny trener i nic nie zrobi bo nie zna piłkarzy.Ściagnąć do kadry najlepszych 2 trenerów z ligi plus pomoc Nawałki i wystarczy cudze chwalicie swego nie znacie.

 • Gość pisze:

  brawo Sousa

 • Remington. pisze:

  PZPN zabezpieczylo się? 300tys EUR? Śmiech na sali. 😊

 • Jarek pisze:

  Nie bronię Sousy, ale z takimi piłkarzami to Nawalka też nic nie zwojuje. Piłkarz w dzisiejszych czasach to chce mieć furę, futro i ładną panienkę

 • AMIGO pisze:

  Co niektórym trzeba by odebrać dożywotnio internet za te bzdety które tu wypisują. Robercik w kadrze uznawany jest jak jakieś bóstwo, już za Brzęczka brał wolne od kadry bo niby taki przemęczony, to samo było za Sousy. Zwykły gwiazdor który z kadrą niczego nie osiągnął. Stawia na pierwszym miejscu Bayern Monachium to niech zostawi kadrę w spokoju. Kolejny aspekt to to jak kadra wygląda bez Lewego, zbieranina miernot i tyle. Gdy pojawi się w kadrze jakiś selekcjoner z tzw polską myślą szkoleniową to zacznie się poklepywanie po plecach przez pseudo menedżerów z polskiego kolesiostwa typu hajto itp. Nie dziwię się że Sousa odszedł z kadry bo z tym badziewiem które zastał w kadrze daleko by nie zaszedł. Był dobrym znanym zawodnikiem, może być przeciętnym trenerem klubowym, ale jako selekcjoner musi mieć w kim wybierać.Amen.

  • Do amigo pisze:

   Twój ojciec musi być dumny że spłodził takiego przygłupa

  • Gość pisze:

   Bardzo słuszna uwaga.Dla mnie, do widzenia Krychowiak slaniający się na nogach . Zbierający non -stop kartki .I Janek Bednarek .Surowizna ,jako stoper .Grający wszerz albo wzdłuż boiska .Typowy „przecinak”.Tak, nie gra w dzisiejszych czasach stoper .Kreatywność.No i Grosik w dobrej formie.Daje roznice.Milik do widzena.

  • Gośćzibi pisze:

   Trudno jest nie zgodzić się z tą opinią

 • W. pisze:

  MNIEJ NIŻ ZERO !!!

 • Megg pisze:

  Jasne, wszystko wina trenera , ale to, że w naszej kadrze gra tak naprawdę tylko Lewy, to szczegół. Nasza drużyna to miernoty i prawda jest taka, że magik by tu nie pomógł. Bardzo dobrze zrobił. A naszym panom trzeba by chyba zabrać wypłaty i dawać kasę za dobrą grę…szybko by wskoczyli na wyższy poziom. Pozdro!

  • Chwdpo pisze:

   Te „miernoty” grają w całkiem niezłych klubach oczywiście nie wszyscy ale kilku coś tam kopie

  • Gość pisze:

   Ten wielki guru wziął wolne zwęgrami decydujący mecz,zdezerterował i jeszcze najlepszy sportowiec ochyda, najemnik
   ………

 • Zbych56 pisze:

  Sousa nawet z wyglądu jest szczurem a wiadomo że szczury pierwsze opuszczają tonący okręt

 • Czarne przy białym pisze:

  Ktoś jednak go zatrudnił.
  Wiemy kto. Nie wiemy po co.
  Szkoda.
  Jednak 6 meczów wygrał.
  San Marino – to prawie włosi.
  Andora – prawie hiszpanie lub francuzi.
  No i Albania.
  Brawo

 • Gość pisze:

  Nikodem Dyzma

 • Gość pisze:

  Panowie kultury

 • Gość pisze:

  Dobry trener miał wizję na stworzenie konkretnej gry i zasobów kadrowych ale niestety tego nie da rady nikt zrobić w 2 lata i to jeszcze kiedy w takiej atmosferze tu każdy zadał cudu krytykował wszystko co nie znane

 • GośćLambo. pisze:

  Przecież z takimi Zawodnikami żaden trener nic nie ugra .