Robert Lewandowski już dłużej nie mógł milczec. Ostro podsumował odejście Paulo Sousy. Takie słowa z jego ust to rzadkość

Robert Lewandowski i Paulo Sousa

Robert Lewandowski i Paulo Sousa

Paulo Sousa dość nagle postanowił zostawić reprezentację Polski. Robert Lewandowski skomentował decyzję trenera. Piłkarz nie szczędzi słów.

Paulo Sousa z końcem grudnia oznajmił, że chce zrezygnować z funkcji bycia trenerem kadry narodowej w piłce nożnej. Otrzymał bowiem korzystniejszą ofertę od Flamengo Rio De Janeiro. Sportowiec przekazał tę decyzję Prezesowi Związku Piłki Nożnej, Cezaremu Kuleszy. Ten jednak nie zgodził się na polubowne rozwiązanie kontraktu. Wydał oświadczenie, w którym nie ukrywał swojego oburzenia. Uważa, że nagła decyzja o odejściu, jest skrajnie nieodpowiedzialna.

Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN, z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem – napisał Cezary Kulesza na swoim Twitterze.

Trener został zasypany niepochlebnymi komentarzami napisanymi przez kibiców, którzy wierzyli, że uda mu się poprowadzić drużynę na nadchodzących Mistrzostwach Świata. Jak donosi Super Express, Paulo został obciążony karą w wysokości 2 milionów złotych, za niedotrzymanie warunków umowy. To jednak nie wszystko:

Paulo Sousa przeleje na konto Polskiego Związku Piłki Nożnej aż dwa miliony złotych! Na tyle bowiem Cezary Kulesza i jego ludzie wycenili odszkodowanie z tytułu przedwczesnego i kompletnie nieplanowanego rozstania z selekcjonerem. A to nie koniec. Kolejna dwa miliony złotych zostaną przez PZPN zaoszczędzone, gdyż Paulo Sousie oraz całemu jego portugalskiego sztabowi nie będzie trzeba wypłacać wynagrodzeń aż do baraży włącznie, do kiedy obowiązywały umowy – poinformował tabloid.

Robert Lewandowski krytykuje decyzję Paulo Sousy

Robert Lewandowski nie ukrywa, że był zaskoczony decyzją Paulo. Przed kamerami Viaplay zdradził, że na początku nie wierzył w doniesienia mediów o rezygnacji trenera:

Sam zastanawiałem się, czy to są jakieś medialne ploteczki, czy coś faktycznie jest na rzeczy. Chyba dzień później to się oficjalnie stało. Byłem w Dubaju, więc nie czułem potrzeby, żeby dzwonić do trenera. To jakby nie jest moja decyzja, tylko jego.

Piłkarz skrytykował decyzję Sousy. Co najbardziej go dotknęło?

To, jak to zostało rozwiązane, pozostawia wiele do życzenia i chyba w tej całej sytuacji to jest najgorsze. Z drugiej strony jestem zawodnikiem, który dwa dni później myśli co zrobić, żeby było dobrze.

Lewandowski stara się jednak patrzeć optymistycznie na przyszłość:

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wiemy, o co gramy. Oczywiście nie oczekujemy, że to nie jest czas i miejsce na jakieś wielkie zmiany. Chyba najbardziej nas wszystkich boli to, jak to zostało medialnie załatwione. Trzeba patrzeć w przyszłość i na to, co przed nami.

Zgadzacie się z Robertem?


Robert Lewandowski komentuje wynik meczu ze Szwecją

Robert Lewandowski komentuje wynik meczu ze Szwecją

Robert Lewandowski - mecz Polska -Węgry

Robert Lewandowski - mecz Polska -Węgry

Paulo Sousa

Paulo Sousa

Komentarze

 • Gość pisze:

  Dlaczego nie opublikowaliscie mojego wpisu o R lewandowskim To jest super sportowiec i czlowiek

 • Gość pisze:

  A co on nagle ma do gadania, jak sam olał najaxniesxy ostani mecz Kadry?
  To brzmi l jak typowe chowanie głowy w piasek i odcinanie się od problemów, kiedy się czuje za nie współodpowiedzialnym.

 • Gość pisze:

  „Sam zastanawiałem się, czy to są jakieś medialne ploteczki, czy coś faktycznie jest na rzeczy. Chyba dzień później to się oficjalnie stało. Byłem w Dubaju, więc nie czułem potrzeby, żeby dzwonić do trenera. To jakby nie jest moja decyzja, tylko jego.”
  Czyli naszego ” lidera” Nikt nie informuje, tylko ten wiedzę czerpie z tabloidow. Brawo, to jest dopiero „miszcz”.

 • Gość 7 pisze:

  Ot filozof z piłkarskiego boiska. Wie dobrze o co gra, kiedy dostał wolne na mecz z Węgrami. Straciłam do cwaniaczka szacunek na amen !

  • Gość pisze:

   To jak straciłaś to wypierdalaj i się więcej nie odzywaj jak nie masz pojęcia o czym mówisz

  • Gość pisze:

   Gość, wie o czym mówi, bo bazuje na faktach.
   A ty o czym beblasz?

 • Gość pisze:

  To prawda, to zdanie jest trudne do zrozumienia przez osoby słabo wykształcone.

 • Gość pisze:

  „Z drugiej strony jestem zawodnikiem, który dwa dni później myśli co zrobić, żeby było dobrze.”
  … że co? On potrafi jakieś zdanie z sensem sklecic?

 • by Sram pisze:

  Lewy się nie potrafi wysłowić po polsku. Ciekawe jak duka po niemiecku.

 • Gość pisze:

  Ni ładu, ni składu w tej wypowiedzi.

 • A.Mickiewicz pisze:

  Dyplomacja i łowy…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×