Szukaj

Elijah Wood 20 lat temu zagrał we „Władcy pierścieni”. Od tego czasu został ojcem i zmienił wizerunek

Elijah Wood

Elijah Wood

Elijah Wood zagrał dotąd w ponad 40 produkcjach kinowych. Największą popularność przyniosła mu rola Frodo Bagginsa, sympatycznego hobbita we Władcy Pierścieni. Czym obecnie zajmuje się aktor? Jak wygląda? Sprawdziliśmy.

Elijah Wood jest amerykańskim aktorem, producentem oraz dj-em który największą popularność zyskał dzięki głównej roli we Władcy Pierścieni. Produkcja szybko odniosła komercyjny sukces, a Wood w krótkim czasie stał się ulubieńcem widzów.

Światowa premiera Władcy Pierścieni: Drużyna Pierścienia odbyła się 10 grudnia 2001 roku. Film ten szybko został okrzyknięty hitem wszechczasów. Produkcja otrzymała 4 Oscary, 40 mniejszych nagród oraz 59 nominacji.

Elijah Wood – kariera

Elijah Wood, podobnie jak Lindsay Lohan, po raz pierwszy wystąpił w filmie jako dziecko. Pierwszą epizodyczną rolę otrzymał 1989 roku. Mając osiem lat wcielił się w postać w Powrocie do przyszłości II. Krytycy od razu zwrócili uwagę na utalentowanego młodzieńca, który chwilę później zaczął otrzymywać propozycje ról pierwszoplanowych.

Krótko po tym pojawił się na planie takich filmów, jak m.in. Avalon (1990), Raj odzyskany (1991) oraz Wiecznie młody (1992). Nastolatek każdego roku grał w co najmniej kilku dużych produkcjach kinowych. W 1993 roku wystąpił z Macaulayem Culkinem w thrillerze Synalek.

Aktor nie mógł narzekać na brak zajęć, jednak przez cały czas otrzymywał role w filmach, o których ludzie szybko zapominali. Do czasu, bo w 2001 roku otrzymał główną rolę w pierwszej części trylogii J.R.R. Tolkiena pt. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia. Produkcja od razu stała się hitem, a Elijah zyskał międzynarodową sławę, o której wielu aktorów mogło tylko pomarzyć.

Jak obecnie wygląda Elijah Wood?

Elijah Wood za kilka tygodni skończy 40 lat, jednak przez ostatnie 20 lat praktycznie wcale się nie zmienił. Oczywiście z biegiem czasu wyostrzyły mu się rysy twarzy i z pewnością przybyło mu kilka zmarszczek, nie mniej jednak wciąż wygląda jak wówczas, gdy wcielał się w rolę Frodo.

Aktor w 2018 roku związał się z Mette-Marie Kongsved, która jest duńską producentką filmową, która wyprodukowała I Don’t Feel At Home In This World Anymore, gdzie jedną z głównych ról otrzymał Elijah.

Elijah Wood jest jedną z tych gwiazd, które bardzo chronią swoją prywatność, dlatego też media bacznie obserwują każde jego publiczne wystąpienie. W połowie zeszłego roku para pojawiła się na jednej z branżowych imprez. Fotoreporterzy szybko zauważyli, że Mette-Mariema wyraźnie zaokrąglony w brzuch. Po raz ostatni w ciąży widziano ją w lipcu zeszłego roku.

Krótko po medialnych doniesieniach na jaw wyszło, że Elijah został ojcem. Pierworodny syn aktora otrzymał imię Evan oraz nosi dwuczłonowe nazwisko: Kongsved-Wood. Urodził się w lutym 2020.

Artysta stroni od mediów społecznościowych, jednak do niedawna aktywnie udzielał się na Facebooku. W ubiegłym roku pojawił się na kilku comic conach, podczas których spotykają się miłośnicy komiksów i fantastyki. Od czasów Władcy pierścieni Elijah piorunująco się zmienił. Ściął włosy, zapuścił brodę, jego postura nabrała bardziej męskich kształtów.

Elijah Wood obecnie

Elijah Wood obecnie

Wood nie ma konta na Instagramie. Miejmy jednak nadzieję, że już wkrótce tak jak Rupert Grint założy konto na Instagramie.

Kiedy Władca pierścieni w telewizji?

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia już niedługo po raz kolejny zostanie wyemitowana na antenie TVN. Przygotujcie ulubione przekąski, bo 8.01 o godzinie 20:05 wyruszymy z Frodo Bagginsem w niebezpieczną podróż do Mordoru. Będziecie oglądać?


Jak wygląda obecnie Elijah Wood?

Jak wygląda obecnie Elijah Wood?

Jak wygląda obecnie Elijah Wood?

Jak wygląda obecnie Elijah Wood?

Jak wygląda obecnie Elijah Wood?

Jak wygląda obecnie Elijah Wood?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×