NewsyNie żyje gwiazda "Rodziny Addamsów" i "Władcy pierścieni". Aktor przegrał walkę z rakiem

Nie żyje gwiazda "Rodziny Addamsów" i "Władcy pierścieni". Aktor przegrał walkę z rakiem

Felix Silla nie żyje
Felix Silla nie żyje
Magda Kwiatkowska
18.04.2021 05:00

W kwietniu branża artystyczna straciła sporo wybitnych postaci. Odeszli dziennikarze, muzycy i aktorzy. Pożegnaliśmy księcia Filipa, Krzysztofa Krawczyka, Helen McCrory, która zagrała w filmach o Harrym Potterze, i dwie cenione EwyWawrzoń i Kluczkowską. Dziś smutne wieści napływają zza oceanu. Odszedł aktor, któremu ogromną rozpoznawalność na świecie, w tym w Polsce, przyniosła rola w kultowej Rodzinie Addamsów.

Felix Silla nie żyje

Jak podają zagraniczne media, cytując oświadczenie na Twitterze, Felix Silla nie żyje. Miał 84 lata. Informację o jego śmierci potwierdził Gil Gerard, przyjaciel aktora.

Mężczyzna w komunikacie w portalu społecznościowym napisał, że Silla przegrał walkę ze śmiertelną chorobą. Aktor od lat zmagał się z rakiem trzustki. Pożegnał go we wzruszających słowach.

Felix zmarł zaledwie kilka godzin temu i jedyne dobre, jakie mogę wyciągnąć z jego śmierci, to to, że nie cierpiał już dłużej. Będzie mi go strasznie brakować, zwłaszcza za wspaniały czas, jaki spędziliśmy na naszych panelach.

Kim był Felix Silla?

Felix Silla była aktorem znanym przede wszystkim z roli w filmie Rodzina Addamsów, w którym wcielił się w rolę kuzyna Itt. Mężczyzna w tej roli nosił przez cały czas garnitur w całości pokryty długimi włosami, okulary przeciwsłoneczne oraz charakterystyczny melonik.

Widzowie mogą kojarzyć go również z formatu Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi, gdzie zagrał Ewoka na lotni. Mężczyzna wystąpił również w serialu science-fiction Buck Rogers in the 25th Century, gdzie poznał swojego przyjaciela, Gila.

Aktor wystąpił również we Władcy Pierścieni. W filmie The Black Bird wcielił się w rolę miniaturowego, maniakalnego Hitlera. Przez całe życie powtarzał, że to była jego ulubiona kreacja artystyczna.

Felix odszedł na emeryturę w 1992 roku, choć w międzyczasie zdarzyło mu się przyjąć kilka propozycji zawodowych - zagrał niewielką rolę w filmie Characterz. Co ciekawe, Mortimer Goth, postać z gry The Sims 2, przemawiała jego głosem.

Silla urodził się 11 stycznia 1937 roku. W dzieciństwie mieszkał w niewielkiej włoskiej wiosce Roccacasale, gdzie rozpoczął pracę w cyrku. W 1955 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie występował z cyrkiem Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus. Miał wiele talentów - jeździł konno bez siodła, wykonywał niebezpieczne akrobacje na trapezie podwieszonym do sufitu namiotu oraz zabawiał gości podczas występów innych artystów.

Felix Silla
Felix Silla
Felix Silla
Felix Silla
Felix Silla
Felix Silla
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także