Szukaj

Nieuleczalna choroba spędza sen z powiek Cristiano Ronaldo. Informacje dotarły do prasy po sześciu latach

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Mało kto wie, że sportowiec zmaga się z chorobą, na którą nie ma lekarstwa. Co mu dolega?

Cristiano Ronaldo może liczyć na wsparcie bliskich. W codziennym życiu towarzyszą mu Georgina Rodriguez, z którą wychowuje czwórkę dzieci. Tożsamość matki trójki z nich nie jest znana, czwarta to wspólna córeczka piłkarza i modelki, Alana Martina.

Sportowiec jest bardzo dumny ze swoich pociech, czego nie ukrywa. Dowodem może być post, który ukazał się w sieci w dniu dziesiątych urodzin jego najstarszego syna:

Nie mogę nawet uwierzyć, że mój chłopiec ma 10 lat! Ale ten czas biegnie. Od zawsze byłeś źródłem dumy ojca, który bardzo Cię kocha. Wszystkiego dobrego chłopaku! Bardzo Cię kocham.

Cristiano Ronaldo zmaga się z poważną chorobą

Cristiano Ronaldo na co dzień gra we włoskim klubie Juventus. Na boisku sprawdza się znakomicie, czego dowodem może być fakt, że często celnie trafia piłkę w światło bramki. Zdobywa mnóstwo nagród i jest nominowany do prestiżowych wyróżnień w świecie sportu. Chociaż można odnieść wrażenie, że sport to dla niego pestka, jego aktywność na boisku okupiona jest niesamowitym bólem.

Jak podaje sportbible.com, Ronaldo od sześciu lat gra z ciężką kontuzją kolan, na którą nie ma żadnego lekarstwa. Nazywana jest tendinopatią kolana. To przewlekłe dolegliwości związane ze ścięgnami kolanowymi. Ich stan z biegiem lat się pogarsza i nie ma antidotum — podaje La Liga Frauds.

Przypadłość Ronaldo pogarsza się za każdym razem, gdy używa kolan. Ból najbardziej odczuwalny jest podczas biegu. By go zmniejszyć, piłkarz przez pewien czas spędzał aż sześć godzin dziennie na rehabilitacji. Ratunkiem dla Ronaldo jest brak obciążania kolana przez przynajmniej osiem miesięcy. Wówczas może wyleczyć kolano w 95 procentach.


Cristiano Ronaldo z synem Juniorem

Cristiano Ronaldo z synem Juniorem

Cristiano Ronaldo z synem Juniorem

Cristiano Ronaldo z synem Juniorem

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×