Euro 2020. Piłkarz, który stracił przytomność podczas meczu, przemówił ze szpitala. Zdjęcie najlepiej opisuje jego stan

Christian Eriksen

Christian Eriksen

Christian Eriksen w swoich mediach społecznościowych udostępnił zdjęcie ze szpitala. Ujawnił, w jakim jest stanie. Internauci zareagowali niemal natychmiast.

Chociaż Polacy rozegrali mecz inauguracyjny Euro 2020 dopiero w poniedziałek i nie zakończyli go zwycięstwem (więcej tutaj), mistrzostwa wystartowały już  w piątek, 11 czerwca. Dzień później, podczas meczu Finlandii i Danii doszło do makabrycznych scen. Pod koniec pierwszej połowy spotkania, Christian Eriksen, pomocnik drugiej z wymienionych drużyn, upadł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem.

Simon Kjær, jego kolega z kadry, zareagował błyskawicznie. Rozpoczął resuscytację. Po chwili pojawili się medycy, którzy zaczęli pomagać sportowcowi. Akcja ratunkowa trwała niemal kwadrans. Piłkarz w asyście kolegów z drużyny został zwieziony z murawy. Kilka godzin później, duńska telewizja DR1, przekazała nowe informacje na temat stanu zdrowia piłkarza. Przekazała, że tuż przed tym, gdy zabrano go z boiska, odzyskał funkcje życiowe.

Christian Eriksen pokazał zdjęcie ze szpitala i zabrał głos

Christian Eriksen po dwóch dniach milczenia zabrał głos. Udostępnił nowy post na Instagramie. Opublikował zdjęcie zrobione w szpitalnym łóżku. Uśmiecha się do obiektywu, a także unosi kciuk do góry. Jak zdradził w opisie, jego stan zdrowia się poprawia. Podziękował za przejawy serdeczności, które do niego napływają:

Cześć wszystkim. Wielkie dzięki za słodkie i niesamowite pozdrowienia oraz wiadomości z całego świata. Wiele to znaczy dla mnie i mojej rodziny. Nic mi nie jest – w tych okolicznościach.

Piłkarz zdradził, że spędzi w placówce jeszcze trochę czasu, bo musi przejść wszelkie niezbędne badania. Podkreślił też, że mocno trzyma kciuki za kolegów ze swojej drużyny:

Muszę jeszcze przejść kilka badań w szpitalu, ale czuję się dobrze. Teraz będę kibicować chłopakom z drużyny Danii w kolejnych meczach.

Internauci w komentarzach życzą piłkarzowi szybkiego powrotu do zdrowia:

  • Trzymaj się i szybko wracaj do formy!
  • Dobrze przeczytać tę wiadomość. Trzymam kciuki, żebyś jak najszybciej wrócił na boisko.
  • To dobra wiadomość z rana. Cieszę się razem z Tobą.

Dania kolejny mecz podczas fazy grupowej Euro 2020 rozegra w czwartek. Zawodnicy tej drużyny zmierzą się z reprezentantami Belgii.


Christian Eriksen w szpitalu

Christian Eriksen w szpitalu

Christian Eriksen i Sabrina Kvist Jensen

Christian Eriksen i Sabrina Kvist Jensen

Christian Eriksen i Sabrina Kvist Jensen

Christian Eriksen i Sabrina Kvist Jensen

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×