Co było przyczyną śmierci Janiny Paradowskiej? Znane są też informacje odnośnie pogrzebu

Przyczyny śmierci Janiny Paradowskiej

Choć wciąż trudno w to uwierzyć, Janiny Paradowskiej nie ma już z nami. Jedna z najbardziej cenionych dziennikarek w Polsce zmarła wczoraj. O śmierci prezenterki poinformowało radio TOK FM, z którym współpracowała.

Zobacz: Nie żyje Janina Paradowska. Dziennikarka „Polityki” zmarła w wieku 74 lat

Publicystka była od dawna gotowa na śmierć, o czym poinformował jej przyjaciel, Jerzy Baczyński:

Wielokrotnie mówiła, że była przygotowana na śmierć od tragicznej śmierci jej męża – Jerzego Zimowskiego. Mówiła, że właściwie jest już gotowa odejść i dołączyć do Jurka w każdej chwili. Dla nas to jest jest szok i niewyobrażalna strata. Janka była w naszej redakcji postacią szczególną. Od ponad ćwierć wieku była główną publicystką i komentatorką polityczną, a także jedną z najbardziej wpływowych komentatorek w Polsce – mówi Jerzy Baczyński

Janina Paradowska przeżyła najtrudniejsze chwile, gdy zmarł jej mąż. Ukochany odszedł na jej oczach. Wtedy najlepszym ratunkiem była praca:

Zaczęłam brać mnóstwo dodatkowych zajęć. Jestem pracoholiczką, więc nikogo to nie dziwiło. Praca pozwalała mi nie roztrząsać tego, co mnie spotkało” – opowiadała w „Vivie” dziennikarka.

W pewnym momencie miała problem z tym, aby zasnąć bez środków nasennych:

Popadłam w jakieś otępienie. Nie odczuwałam potrzeby płaczu, zwierzeń, rozklejania się. Dopiero po roku zaczęłam wpadać w histeryczne nastroje. Śpię tylko po proszkach. Niby i tak brałam je od wielu lat, tylko teraz się nie przejmuję tym, że szkodzą” – wyznała szczerze w „Vivie”.

Pogrzeb Janiny Paradowskiej

Pogrzeb Janiny Paradowskiej odbędzie się prawdopodobnie w jej rodzinnym Krakowie. Dziennikarka chciała tego, by być pochowana obok męża:

Grób mam załatwiony, obok Jurka. Zostanę skremowana – to też wiem. (…) Bo jak się idzie na grób skremowanej osoby, to człowiek sobie nie wyobraża, co jest w środku. Wie, że jest proch. A proch oznacza spokój” – tłumaczyła w „Wysokich Obcasach

Co zatem sprawiło, że Janina zmarła tak nagle?

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje:

Janina Paradowska przyczyny śmierci, pogrzeb

Janina Paradowska przyczyny śmierci, pogrzeb


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×