Jamala zdradziła plany producentów „TzG”. To będzie szczególna edycja: „Polsat zgodził się zrobić śmiały uczynek” [WIDEO]

Jamala

Jamala

Jamala już niebawem wystąpi w trzynastej edycji programu Taniec z gwiazdami. Podczas tańca będzie jej towarzyszył jeden z trenerów – Jacek Jeschke. Jak czuje się ukraińska wokalistka i czy nie obawia się bariery językowej?

Jamala, a właściwie Susana Alimiwna Dżamaładinowa, to ukraińska piosenkarka, aktorka i autorka tekstów krymskotatarskiego pochodzenia. Artystka reprezentowała swój kraj podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2016 roku. Jamala odniosła zwycięstwo, wykonując utwór 1944, opowiadający o deportacji tatarskich przodków z Krymu. W finale zdobyła aż 534 punktów od jury i widzów.

W 2019 roku wokalistka wzięła udział w ukraińskiej edycji programu Taniec z Gwiazdami, emitowanego w telewizji 1+1. Przygodę z programem zakończyła, zajmując 9. miejsce. W marcu piosenkarka wystąpiła w międzynarodowym koncercie charytatywnym Save Ukraine – #StopWar, którego transmisję można było zobaczyć między innymi TVP1, gwiazda zaśpiewała również na organizowanej przez wspomnianą stację gali Wiktory 2022.

Jamala o swoim udziale w Tańcu z gwiazdami

21 lipca na oficjalnym profilu polskiej edycji Tańca z gwiazdami ujawniono, że Jamala została kolejną uczestniczką 13. sezonu show. Dowiedzieliśmy się także ostatnio, że na parkiecie będzie towarzyszył jej Jacek Jeschke. Udział wokalistki w programie niewątpliwie ma związek z trwającą na Ukrainie wojną, a zaproszenie jej do grona uczestników Tańca z gwiazdami można interpretować jako ukłon w stronę ukraińskiej społeczności w Polsce, która znacznie powiększyła się po rozpoczęciu zamieszek u naszych sąsiadów. Szacuje się, że obecnie w naszym kraju mieszka ponad 4 mln Ukraińców.

Udział Jamali w show wywołał kontrowersje wśród internautów. Część z nich stwierdziła, że uczestnictwo artystki w programie nie jest fair wobec pozostałych uczestników, ponieważ Jamala już ma doświadczenie na parkiecie, a tajniki wiedzy na temat tańca zdążyła zgłębić, gdy brała udział w ukraińskiej wersji show.

W rozmowie z naszą reporterką Jamala zdradziła, jak czuje się na niespełna miesiąc przed premierą programu:

Czuję się z jednej strony bardzo szczęśliwa, że jestem tutaj, że jestem w Polsce i czuję się bezpieczna z ludźmi, którzy mnie otaczają. A z drugiej strony bardzo tęsknie za domem, za swoimi dziećmi i partnerem. Tęsknie za swoimi rzeczami, które zostawiałam w Kijowie. Tęsknie za pokojem w moim kraju i dlatego jestem tutaj. Dla mnie to możliwość, żeby jeszcze raz przypomnieć o tym, że wojna trwa. W każdej minucie, sekundzie w moim kraju jest wojna. I to nie jest przypadek, że jestem w programie „Taniec z Gwiazdami” w Polsce.

Jamala opowiedziała nam, na jaki piękny pomysł wpadli producenci Tańca z gwiazdami. Nie ukrywała przy tym swojego wzruszenia:

Tutaj przebywa 3,5 miliona kobiet z dziećmi, starszych osób, którym też potrzebne jest wsparcie. I to, że Polsat zgodził się zrobić taki śmiały uczynek, bo podczas występów na żywo będą zbierać pieniądze na rzecz fundacji Polsatu dla wszystkich Ukraińców, którzy ucierpieli na skutek agresji. Dla mnie jest to duża odpowiedzialność, nawet nie mogę opisać jak się stresuję, ale też się cieszę. Mam w sobie bardzo dużo emocji, ale cieszę się że jest „Taniec z Gwiazdami”, mam bardzo dobrego partnera Jacka. Wszyscy są dla mnie dobrzy i to mnie inspiruje, żeby robić tak, żeby było pięknie i jeszcze lepiej i żebym była godną konkurentką, godną uczestniczką „Tańca z Gwiazdami”. Mam nadzieję, że będą na nas głosować i nas wspierać.

Czy Jamala nie boi się bariery językowej?

Rozumiem cię bardzo dobrze, myślę że Ty też mnie zrozumiesz. Chciałabym znać język polski, ale dopiero 3 dzień jestem w Warszawie. Po trochu będę się uczyć. Obowiązkowo będę się uczyć. Już znalazłam i nauczyłam się takiej jednej bardzo starej polskiej piosenki. I właśnie zawszę mówię tak samo, że przez piosenkę chciałabym podziękować wszystkim w Polsce, którzy nas wspierają. Rozumiem, że może być nawet pewien… może i nie dyskomfort, ale taka mała trudność, ale znajdziemy rozwiązanie. Będę się uczyć polskiego, będę starała się stać się częścią, dlatego, że ja jestem teraz waszym gościem i chciałabym żebyście byli ze mnie jak najbardziej dumni.

Trzymamy kciuki za Jamalę.

 


Jamala

Jamala

Jamala - Wiktory 2021

Jamala - Wiktory 2021

Dmytro Kułeba, Jamala, Wołodymyr Zełenski - Wiktory 2021

Dmytro Kułeba, Jamala, Wołodymyr Zełenski - Wiktory 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×