Roksana Węgiel nie chciała śpiewać piosenki „Anyone I Want To Be” na Eurowizji. Wybrała inny hit. „Zaplanowałam sobie mój występ trochę inaczej”

Roksana Węgiel o Eurowizji Junior 2018

Roksana Węgiel o Eurowizji Junior 2018

Roksana Węgiel nie chciała występować na Eurowizji Junior z utworem Anyone I Want To Be. Swój występ planowała zupełnie inaczej. Przyznaje, że do wyboru piosenki została namówiona przez osoby z Telewizji Polskiej. 

Roksana Węgiel dorasta na oczach całej Polski. Nastolatka dała się poznać w programie The Voice Kids, gdzie na przesłuchaniach w ciemno wykonała utwór Beyoncé pt. Halo. Piosenkarka została także wybrana na reprezentantkę naszego kraju w konkursie Eurowizji Junior w 2018 roku, którą wygrała. Jej sukcesy muzyczne, zapewniły jej mocną pozycję na rodzimym rynku muzycznym.

Dziś Roxie jest marką samą w sobie. Swoim pseudonimem sygnuje nie tylko płyty i single, ale także koszulki, notatniki dla fanów i inne pożądane przez jej odbiorców gadżety. Trzy lata po swojej przygodzie z eurowizyjną sceną, zdobyła się na ciekawe wyznanie, które z pewnością zaintryguje jej zwolenników.

Występ miał wyglądać zupełnie inaczej

Roksana w rozmowie z reporterką Jastrząb Post wyznała, że miała zupełnie inną wizję na swój występ, którym wywalczyła 1. miejsce. Na wybór utworu Anyone I Want To Be została namówiona przez TVP. Gdyby miała sama decydować o piosence na konkurs, pojechałaby z singlem Cisza (publikujemy poniżej).

Ja byłam generalnie bardzo podekscytowana całą sytuacją, więc skupiałam się tylko na pozytywach. Na początku nie chciałam śpiewać piosenki Anyone I Want To Be, więc to był jeden punkt, który mnie bardzo zdenerwował, bo zaplanowałam sobie mój występ trochę inaczej, ale zostałam namówiona przez pewne osoby z Telewizji Polskiej do zastąpienia Anyone I Want To Be i stwierdziłam, że faktycznie, może te osoby mają na pewno większe doświadczenie pod tym względem. Dobrze, że zaufałam. Jak widać wyszło na dobre.

Z biegiem czasu wokalistka nie żałuje wyboru i cieszy się, że zaufała ludziom z doświadczeniem. Roksana zdradziła jaką piosenką wolała wtedy wykonać:

Chciałam bardzo zaśpiewać Ciszę. Wyszło na dobre. Jestem zdania, że nic nie dzieje się bez powodu, dobrze, że zaufaliśmy.

Wiedzieliście o tym?

Piosenka Cisza:

Występ Roxie na Eurowizji Junior w 2018 w Mińsku:


Roksana Węgiel – Opole 2021

Roksana Węgiel – Opole 2021

Roksana Węgiel - Jesienna ramówka TVP 2021

Roksana Węgiel - Jesienna ramówka TVP 2021

Roksana Węgiel – Sopot Top of the Top Festival 2021

Roksana Węgiel – Sopot Top of the Top Festival 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×