Irena Kamińska-Radomska stanęła w obronie Jana Pawła II
Wirtualna Polska

Gwiazda show TVN broni Jana Pawła II. Podała powód, dlaczego nie powinno się go krytykować [WIDEO]

Irena Kamińska-Radomska, Jan Paweł II

Irena Kamińska-Radomska, Jan Paweł II

Irena Kamińska-Radomska z Projektu Lady TVN w mocnych słowach o aferze wokół Jana Pawła II. Ma jasne stanowisko w tej sprawie. Co powiedziała przed kamerami Jastrząb Post?

Wirtualna Polska

Wielu Polaków żyje teraz reportażem TVN24 na temat Jana Pawła II. Autorzy materiału dowodzą, że w latach 60., zanim jeszcze Karol Wojtyła został papieżem, rzekomo tuszował przestępstwa pedofilskie w Kościele katolickim. Wydźwięk filmu podzielił społeczeństwo na krytyków i zwolenników papieża.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Do tego pierwszego grona, jeśli mowa o gwiazdach, zaliczają się niewątpliwie modelka Natalia Siwiec oraz Paulina Młynarska. Ta druga opublikowała obszerny wpis, w którym wytłumaczyła, dlaczego nigdy nie była zafascynowana osobą papieża.

Nie przeżywałam w związku z jego osobą żadnych osobistych emocji.  Do czasu kiedy zdałam sobie sprawę , że jego obsesja dotycząca seksu i prezerwatyw to także odradzanie używania ich, gdy szalał HIV, a nie było jeszcze żadnych leków. Potem uświadomiłam sobie, że w Irlandii kościół prowadzi domy pracy niewolniczej dla „upadłych kobiet” i siłą odbiera im dzieci. To mi wystarczyło, żeby szefa tej instytucji uznać za osobę, która raczej nie zasługuje na uwielbienie jakim się cieszy. Były lata 80-te. O pedofilii jeszcze się nie mówiło – napisała.

Z kolei jako obrońcy papieża deklarują się m.in. Maciej MusiałIvan Komarenko oraz Ida Nowakowska.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Irena Kamińska-Radomska o aferze wokół Jana Pawła II

Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska na temat ostatnich zawirowań porozmawiała z Ireną Kamińską-Radomską – ekspertką ds. etykiety, znaną z Projektu Lady. Nasza rozmówczyni twardo broni świętego Kościoła katolickiego. Jej zdaniem, nie powinno się krytykować papieża, ponieważ został kanonizowany, a więc kościelni eksperci mocno mu się przyjrzeli.

Uważam, że to jest skandaliczne, żeby szkalować nieżyjącego świętego. Jeżeli już dochodzi do kanonizacji, to jest to po długim i wyczerpującym procesem, w którym uczestniczyły zespoły, które znają się na rzeczy. Nie przepuściłyby takich uchybień, które próbował ktoś wyciągnąć – zaczęła.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Poza tym – jak zauważyła – Jan Paweł II jest polskim bohaterem narodowym.

To jest poza tym nasz bohater narodowy. Zawdzięczamy mu bardzo wiele. Niezależnie, czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, trzeba się powstrzymać przed krytyką świętości. Najprawdziwszej świętości! – grzmiała.

Wirtualna Polska

Zaprotestowała też przeciwko łączeniu papieża z przestępstwami seksualnymi w Kościele.

Jeżeli ktoś łączy w ogóle tego człowieka z pedofilią, której on się przecież nie dopuszczał, to wystarczy słowo i już się przykleja. Najwięksi manipulatorzy na świecie mówili, że jak się powtórzy jakieś kłamstwo wielokrotnie, to stanie się prawdą (ten cytat przypisuje się Josephowi Goebbelsowi – przyp. red. Jastrząb Post). Nie staje się prawdą. To jest fałsz, to jest manipulacja i świństwo dla wielkiego człowieka – podsumowała.

Zgadzacie się z Ireną?


Irena Kamińska-Radomska - premiera filmu Zadra

Irena Kamińska-Radomska - premiera filmu Zadra

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Papież Jan Paweł II, 1978 rok

Papież Jan Paweł II, 1978 rok

Pytanie na śniadanie - Irena Kamińska -Radomska krytykuje produkcję

Pytanie na śniadanie - Irena Kamińska -Radomska krytykuje produkcję

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • GośćBarbara pisze:

  Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Tylko prawda nas wyzwoli, więc stańmy w prawdzie. A Kościół to wspólnota wiernych nie instytucja, której opinni trzeba strzec nawet za cenę prawdy. Papież popełnił grzech zaniechania, gdy chronił księży, a ofiary zostawiał samym sobie. Nie tego uczy Ewangelia.

 • Stara kobieta pisze:

  Nie wolno krytykowac, bo zostal swietym ekspresowo i jego relikwie uzdrawiaja. A w ogole to 5 boska osoba w panteonie bostw katolickich, chociaz to podobno religia monoteistyczna. A dzieje sie to w 21 wieku… 😳

 • Gość pisze:

  Na ten temat w 100 procentach bo mam takie same zdanie

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Anonim pisze:

  Ten gość z godziny 20.41 ma w głowie tylko nienawiść do PiS, dlatego nie zrozumiał, co pani Irena powiedziała.

 • Gość pisze:

  Bardzo mądrze mówi ta Pani.

  • Gość pisze:

   Tępa ta Pani. Widać, że myślenie ją boli. Łyknęła to, co piSS bredzi. Nikt nie zarzuca papieżowi pedofilii, tylko ukrywanie księży, którzy się tego dopuścili.

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×