NewsyRafał Brzoska i Omenaa Mensah z przesłaniem na 11 listopada. Mówią, co jest najważniejsze w patriotyzmie

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah z przesłaniem na 11 listopada. Mówią, co jest najważniejsze w patriotyzmie

– Żeby ten kraj był piękniejszy, mądrzejszy, wspanialszy i żeby nam się wszystkim tutaj dobrze żyło – pożyczyła Omenaa Mensah na Dzień Niepodległości. Znane małżeństwo nagrało przesłanie na 11 listopada.

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah z przesłaniem na 11 listopada
Rafał Brzoska i Omenaa Mensah z przesłaniem na 11 listopada
Źródło zdjęć: © Instagram @omenaamensah

11.11.2024 16:24

Kilkanaście lat temu, wprowadzając do Polski paczkomaty, Rafał Brzoska stał się jednym z najbogatszych Polaków. Żoną miliardera jest była prezenterka telewizyjna, Omenaa Mensah, z którą angażuje się razem w działalność charytatywną. Małżeństwo głośno wyraża swoje poglądy i nie boi się działać. Obecnie Brzoska i Mensah walczą wspólnie z dezinformacją i fałszywymi reklamami w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah z przesłaniem na 11 listopada. Co powiedzieli?

W Święto Niepodległości Rafał i Omenaa nagrali krótkie wideo z przesłaniem na ten dzień. – W patriotyzmie nie chodzi o słowa, a o czyny. Nam się wydaje, że to, co robimy, jest bardzo fajną oznaką patriotyzmu – zaczęła Omenaa. – Wspierajcie nas w tym, kochani. Robimy to razem z wami, dla nas wszystkich – dodał Rafał, nawiązując do aktywności charytatywnej swojej i małżonki.

Następnie Mensah dodała, czego życzy sobie na Święto Niepodległości: – Żeby ten kraj był piękniejszy, mądrzejszy, wspanialszy i żeby nam się wszystkim tutaj dobrze żyło. – A żeby nasze dzieci były z nas dumne – z tego, co zrobiliśmy. Dobrego Dnia Niepodległości dla wszystkich – dodał od siebie Brzoska.

Kasia Tusk zamieściła wpis z okazji Święta Niepodległości

Brzoska i Mensah nie są jedynymi znanymi osobami, które podzieliły się swoim przesłaniem na 11 listopada. Kasia Tusk, córka premiera, poradziła fanom na Instagramie, w jaki sposób można celebrować niepodległość Polski.

Możemy wywiesić flagę albo przypiąć biało-czerwoną wstążkę do klapy płaszcza. Można usiąść na kanapie z dziećmi i opowiedzieć im, czym jest niepodległość i dlaczego jest tak cenna, chociaż wcale jej nie widać. Można przejść się przez najstarszą dzielnicę w mieście i przez chwilę pomyśleć o przeszłości, której sami nie poznaliśmy, a dzięki której żyjemy dziś w wolnym kraju. Wreszcie, możemy po prostu spotkać się z bliskimi i nie wypowiadając nawet jednego pompatycznego zdania o historii i narodzie, cieszyć się z faktu, że jesteśmy razem – napisała.