Nie żyje 39-letni uczestnik „Milionerów”. Był o krok od wygranej, a odcinek z jego udziałem wywołał wielką dyskusję

Maciej Mędrzycki nie żyje

Maciej Mędrzycki nie żyje

Uczestnik Milionerów Maciej Mędrzycki nie żyje. Miał zaledwie 39 lat. W programie otarł się o wygrana, a jego występ był szeroko komentowany.

Milionerzy to popularny teleturniej, który od początku prowadzi Hubert Urbański. Format po raz pierwszy wyświetlono na ekranach 3 września 1999 roku. Przez kolejne lata produkcja przyciągała łaknących wiedzy i emocji widzów przed telewizory, którzy z nadzieją czekali na moment, w którym poznają pierwszego zdobywcę głównej nagrody. W 2003 roku produkcja zniknęła na 5 lat z ramówki TVN. Ponownie wyświetlono ją 19 stycznia 2008 roku, jednak i tym razem podjęto decyzję o jej zdjęciu z anteny. Od 9 lutego 2017 roku emitowana jest bez przerwy.

Jak dotąd w historii Milionerów tylko czterem osobom udało się wygrać 1 milion złotych. Pierwszym zwycięzcą był Krzysztof Wójcik, który zdobył nagrodę w marcu 2010. Potem dokonali tego Maria Romanek (21 marca 2018 roku), Katarzyna Kant-Wysocka (14 marca 2019 roku) i Jacek Iwaszko (21 września 2021 roku).

O wygrana otarł się także Maciej Mędrzycki, który zgarnął połowę stawki, a jego udział w Milionerach był szeroko komentowany. Teraz media przekazują smutną wiadomość o śmierci 39-latka.

Uczestnik Milionerów Maciej Mędrzycki nie żyje

O śmierci Macieja Mędrzyckiego poinformowała rodzina w mediach społecznościowych. Uczestnik Milionerów zmarł 4 lutego w wieku 39 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Radomiu. O szczegółach poinformuję – przekazał Aleksander Mędrzycki, zamieszczając fotografię brata.

Nie podano przyczyny śmierci mężczyzny.

Maciej Mędrzycki w Milionerach

Maciej Mędrzycki był jednym z tych uczestników Milionerów, którzy szczególnie zapadli widzom w pamięć. Strażak z Warszawy wystąpił w programie TVN w kwietniu 2022 roku.

Dotarł do pytania za milion złotych, które brzmiało: Skąd najdalej jest do Końca Świata znanego też jako Głuszyna-Podlas w Wielkopolskiem?. Odpowiedzi brzmiały:

A. z Nieba w Świętokrzyskiem

B. z Czyśćca w Wielkopolskiem

C. z Piekła w Pomorskiem

D. z Raju w Łódzkiem

Mędrzycki wahał się, dlatego wykorzystał koło ratunkowe telefon do przyjaciela. Ten mu nie pomógł, bo nie starczyło czasu nawet na doczytanie odpowiedzi, dlatego ostatecznie mężczyzna zdecydował się odejść z programu z kwotą 500 tys. złotych. Hubert Urbański oczywiście zapytał go, jaką opcję wybrałby, gdyby musiał, ten odpowiedział, że C – wskazując tym samym poprawną odpowiedź.

Ta sytuacja wywołała dyskusje fanów programu nad zasadnością zasady 30 sekund podczas rozmowy z przyjacielem. Formalnie czas liczy się od momentu rozpoczęcia połączenia, jednak jak pokazał ten przypadek, mógłby zacząć liczyć się wraz z momentem podania ostatniej możliwej odpowiedzi.

Przypadek pana Macieja nie sprawił jednak, że zasady show się zmieniły.


Uczestnik Milionerow Maciej Mędrzycki nie żyje

Uczestnik Milionerow Maciej Mędrzycki nie żyje

Uczestnik Milionerow Maciej Mędrzycki nie żyje

Uczestnik Milionerow Maciej Mędrzycki nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×