Wirtualna Polska

Walka w rodzinie Kory. Gra toczy się nie tylko o spadek

Walka w rodzinie Kory. Gra toczy się nie tylko o spadek

Kora (fot. KAPIF)

Kora zmarła w lipcu 2018 roku. O spadek walczą syn – Mateusz Jackowski i mąż wokalistki – Kamil Sipowicz. Mateusz opowiedział o tym w wywiadzie. 

Wirtualna Polska

Kora (właśc. Olga Sipowicz) na początku lat 70. poślubiła Marka Jackowskiego. Rockmani doczekali się syna: Mateusza (ur. 1972). W 1984 roku Kora i Marek się rozwiedli. Olga była już wtedy w nieformalnym związkuKamilem Sipowiczem. Szymon, syn Kory i Kamila, przyszedł na świat w 1976 roku. Rodzice Szymona sformalizowali relację dopiero w 2013 roku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wokalistka zespołu Maanam po długiej walce z chorobą odeszła w lipcu 2018 roku. Po śmierci Kory jej starszy syn i mąż nie doszli do porozumienia, jeśli chodzi m.in. o kwestie spadkowe. Sprawy nie ułatwiło to, że legenda polskiego rocka nie sporządziła testamentu.

Syn i mąż Kory walczą w sądzie

Mateusz Jackowski bliżej opowiedział o tym w rozmowie z dziennikiem „Fakt”. Jak podkreśla, sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać, ponieważ Kamil Sipowicz może też podejmować decyzje dotyczące dorobku Marka Jackowskiego.

Chcąc nie chcąc, musiałem wejść na drogę prawną. Oprócz tego, że Kamil był mężem mojej mamy, to był także producentem i wydawcą części dorobku moich rodziców, więc to wszystko jest bardzo skomplikowane – objaśnił przyświecający mu motyw. Przed odejściem mamy prawie nigdy nie miałem do czynienia z prawnikami. Teraz jest to niestety codzienność. Tak wyszło.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Każdą ze spraw prowadzi inna kancelaria. Syn Kory spodziewa się, że nie zakończą się one zbyt szybko. Sugeruje przy tym brak woli porozumienia ze strony ojczyma.

Przed adwokatami jest jeszcze sporo pracy, więc muszę uzbroić się w cierpliwość. No chyba że z drugiej strony pojawi się w końcu wola porozumienia. Mam nadzieję, że jednak w miarę szybko dojdziemy do pozytywnego rozwiązania tych spraw. Tego konfliktu w ogóle nie powinno być – podsumował rozmówca „Faktu”.

Kamil Sipowicz (fot. KAPIF)

Kamil Sipowicz (fot. KAPIF)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×