Omenaa Mensah w kolejnej szczytnej akcji #Każdy plakat pomaga

Omenaa Mensah

Omenaa Mensah

Omenaa Mensah po raz kolejny wsparła szczytną akcję. Tym razem chodzi o pomoc w edukacji uczniów. Razem z fundacą przekaże pieniądze na zakup komputerów do polskich domów dziecka.

Omenaa Mensah znana jest ze swojej działalności charytatywnej. W 2014 roku założyła Omenaa Foundation, której celem jest m.in. pomoc biednym dzieciom nie tylko na terenie naszego kraju, ale także za granicą. W kwietniu 2017 gwiazda przyczyniła się do wybudowania szkoły dla dzieci ulicy w mieście położonym na południu Ghany. W programie Gwiazdy Cejrowskiego prezenterka opowiadała o projekcie:

Powiem od razu szczerze: kończy nam się kasa. Ostatnio przelałam ostatnią transzę. Niespełna pół miliona, które zebrałam, jest już spożytkowane. Stoi budynek, jest pierwsza kondygnacja, są schody wylane, są mury, fundamenty, ekipa zaczyna składać dach. Na tym będziemy musieli zamknąć temat. Szukamy sponsorów.

Na szczęście wszystko udało się zrealizować, a gwiazda ruszyła z kolejnymi akcjami. Tym razem postanowiła wesprzeć podopiecznych polskich domów dziecka.

Omenaa Mensah w kolejnej szczytnej akcji. Pomaga polskim dzieciom

Zamknięte szkoły zmusiły uczniów do pracy zdalnej. Jednak nie wszyscy posiadali warunki i sprzęt do uczestnictwa w zajęciach online. Ten problem dotknął szczególnie dzieci z domów dziecka. Omenaa wraz z fundacją postanowiła pozyskać środki na zakup komputerów do nauki. Od jednego z darczyńców udało się jej zebrać 100 komputerów. Początkowo miały zostać przekazane do Afryki, przez obecną sytuację Mensah zdecydowała, że trafią do polskich uczniów. Ich ilość była jednak niewystarczająca, w związku z tym ruszyła kolejna zbiórka.

Już 25 czerwca rozpoczął się projekt #Każdy plakat pomaga”, w ramach którego sprzedawane są limitowane plakaty projektu Jana Kallwejta. Dochód ze sprzedaży będzie w pełni przekazany na rzecz Omenaa Foundation, która wykorzysta pieniądze w celu zakupu komputerów do polskich domów dziecka. Akcja powstała z inicjatywy E.Wedel we współpracy z Fundacją Omeny Mensah oraz marką Empik.

W ramach akcji powstała limitowana kolekcja sześciu plakatów. Projekty przedstawiają różne ciekawe historie związane zarówno z marką E.Wedel, produkcją czekolady, jak i działalnością Omenaa Foundation. Dostępne plakaty to:

  • Moc edukacji
  • Chłopiec na zebrze
  • Jak powstaje słodka przyjemność?
  • Sekret ziarna z Ghany
  • Czekoladowa Warszawa – w blasku słońca
  • Czekoladowa Warszawa – w blasku księżyca

Gratulujemy świetnego pomysłu i trzymamy kciuki za powodzenie projektu.


Omenaa Mensah w akcji charytatywnej

Omenaa Mensah w akcji charytatywnej

Omenaa Mensah w akcji charytatywnej

Omenaa Mensah w akcji charytatywnej

Omenaa Mensah w akcji charytatywnej

Omenaa Mensah w akcji charytatywnej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×