Plagiat wygrał Eurowizję 2021?! Wszystko słychać już w pierwszych sekundach. Potężny skandal po konkursie

Maneskin oskarżeni o plagiat

Maneskin oskarżeni o plagiat

Zwycięzcy Eurowizji, włoska grupa Måneskin oskarżona o plagiat! Nieprzyjemności zespołu się nie kończą. Co wyszło na jaw?

Włoska formacja Måneskin wygrała 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Zdobyła największą ilość punktów od widzów, bo aż 318, i 206 od jury (3. miejsce), dzięki czemu odniosła spektakularne zwycięstwo. Radość członków zespołu nie miała granic. Wygrana skupiła na nich uwagę mediów – najpierw zostali oskarżeni o zażywanie narkotyków, a teraz o plagiat.

Måneskin oskarżeni o plagiat

Najpierw głównego wokalistę oskarżono o zażywanie kokainy podczas oczekiwania na wynik. Przypomnijmy. Tuż po finale w sieci pojawiły się głosy internautów, którzy zaczęli podejrzewać lidera formacji Damiano Davida o to, że zażywał narkotyki. W czasie gdy przebywał w tak zwanym green roomie, gdzie oczekiwano na wyniki, kilkukrotnie pochylał głowę nad stolikiem, co zarejestrowały kamery, a widzowie zinterpretowali jednoznacznie. Sprawa się wyjaśniła, bo artysta poddał się testom na obecność substancji odurzających, które okazały się być negatywne, ale niesmak pozostał.

W następstwie zarzutów o zażywanie narkotyków podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji w sobotę 22 maja, Europejska Unia Nadawców na wniosek delegacji włoskiej przeprowadziła dokładną analizę faktów, w tym wszystkich dostępnych nagrań. Test na obecność narkotyków, który został dzisiaj dobrowolnie przeprowadzony przez wokalistę zespołu Maneskin, okazał się negatywny – brzmiał komunikat.

Teraz grupie Måneskin zarzuca się plagiat utworu You want it, you’ve got it holenderskiego zespołu The Vendettas. O grupie w zasadzie wiadomo bardzo niewiele. Z Włochami łączy ją zamiłowanie do rocka. Wiadomo też, że muzycy koncertują co najmniej od pierwszej połowy lat 90. To właśnie z 1994 roku pochodzi ich piosenka You want it, you’ve got it, rzekomo podobna do Zitti E Buoni.

Po finale Eurowizji 2021 formacja Måneskin cieszy się ogromną polarnością, a ich sukces komentowany jest w telewizjach i radiostacjach w całej Europie. Podczas jednego z programów w belgijskim RTL 4 lider holenderskiego zespołu rockowego The Vendettas  powiedział, że kompozycja Zitti E Buoni jest bardzo podobna do utworu jego grupy You want it, you’ve got it.

Słuchając utworu The Vendettas trudno nie oprzeć się wrażeniu, że pierwszych kilka dźwięków jest niemal identycznych do tych z początku piosenki Zitti E Buoni. Główny motyw użyty w obu kompozycjach jest również podobny. Zestawiając jednak je obok siebie, trudno mówić o plagiacie, jakiego mieliby dokonać członkowie grupy Måneskin.

Jak myślicie?


Damiano David z Maneskin wciągał kokainę na Eurowizji 2021?

Damiano David z Maneskin wciągał kokainę na Eurowizji 2021?

Eurowizja 2021 Włochy wygrały. Maneskin po ogłoszeniu wyników

Eurowizja 2021 Włochy wygrały. Maneskin po ogłoszeniu wyników

Eurowizja 2021: Maneskin wygrał

Eurowizja 2021: Maneskin wygrał

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×