Szukaj

Sprzedaż mieszkania, długi… Książka Małgorzaty Rozenek o in vitro to zbiór poruszających historii i apel do Polek

Małgorzata Rozenek napisała książkę na temat in vitro. Dlaczego zdecydowała się na ten krok? Odpowiedź na to pytanie zdradziła w poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN. Przy okazji podzieliła się poruszającymi historiami Polek walczących o macierzyństwo.
Małgorzata Rozenek o in vitro

Małgorzata Rozenek od początku kariery zdążyła już wydać kilka poradników, dotychczas poruszała jednak lekką i przyjemną tematykę oscylującą w okół perfekcyjnego stylu życia. Przełom w jej pisarskiej karierze nastąpił tydzień temu, gdy do sieci trafiła informacja o jej nowym literackim dziele – książce poświęconej tematowi in vitro.

Gwiazda swoim pierwszym egzemplarzem pochwaliła się na Instagramie, a o jego zawartości opowiedziała w rozmowie Agnieszką Jastrzębską w poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN:

Bardzo mi zależało na tym, żeby ta książka była odbierana jako książka napisana przez mamę dwóch synów, dwójki dzieci, które się dzięki tej metodzie urodziły. Kobietę, która zna bardzo dobrze rzeczywistość, która zna sukces, ale zna też bardzo dobrze porażkę.

Rozenek przyznała, że poznała ten proces od podszewki. Wymaga on nie tylko wielu wyrzeczeń, a także sporych nakładów finansowych:

Ja mam ogromny przywilej móc korzystać z tej metody nie odczuwając w sposób dramatyczny obciążenia dla domowego budżetu. Znam bardzo wiele takich historii i bardzo często rozmawiam z takimi kobietami, gdzie wiele z nich sprzedaje samochody, sprzedaje mieszkania, zadłuża się u rodziny po to by zrealizować marzenie jakim jest posiadanie własnego dziecka.

Sam proces trwa długo i jest bardzo skomplikowany:

Zawsze to porównuje do mistrzostw świata lub olimpiady. Przygotowujesz się bardzo długo do tego, żeby w pewnym momencie dać z siebie wszystko i żeby wszystko wyszło. (…) Kobieta boryka się z tym wszystkim co przynosi leczenie hormonalne, czyli te wszystkie stany, wahania nastroju, wygląd który się zmienia.

Jak zdradziła Rozenek, zdarzyło się jej odczuwać wahania wagi nawet o 7 kilogramów. To jednak nie jest najgorsze:

Dla takich osób jak ja, które są mocno zadaniowe, które mają poczucie, że ten czas jednak upływa, to wstrzymanie się na trzy miesiące żeby uspokoić organizm, doprowadzić do tego, żeby znowu móc próbować, jest bardzo często najtrudniejszym czasem. Najgorsze jest właśnie to wstrzymywanie się i też trudnym momentem jest też powiedzenie sobie, że to jest już koniec. Takie pogodzenie się z nieuchronnością tej diagnozy. Chciałam, żeby wybrzmiało w mojej książce, żeby kobiety nie zwlekały z macierzyństwem.

Dodajmy, że premiera książki przewidziana jest na połowę maja, czyli dokładnie za miesiąc.

Zobacz: Małgorzata Rozenek doczekała się odpowiedzi od zdenerwowanego księdza. Zupełnie zmienił śpiewkę!

Zobacz: Małgorzata Rozenek na wyprzedaży markowych ciuchów wyglądała jak biała dama show-biznesu! W tej stylizacji nie miała sobie równych!

Zobacz: Książka Małgorzaty Rozenek o in vitro jeszcze nie wyszła, a już budzi kontrowersje! Ostra batalia gwiazdy z autorem na naszych oczach!


Czy popierasz stosowanie metody in vitro?

×