Wielka radość była przedwczesna? Nowe kulisy „pojednania” Harry’ego i Williama studzą emocje

Książę Harry i ksiaze William

Książę Harry i ksiaze William

Książę Harry przyleciał do Wielkiej Brytanii, gdzie spotkał się m.in. ze swoim ojcem, księciem Karolem, a także bratem Williamem. Jak wyglądały kulisy ich pojednania? Wypłynęły szczegóły.

Książę Harry i jego żona Meghan Markle w zeszłym roku zrezygnował z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej. W marcu przenieśli się do Stanów Zjednoczonych. Najpierw zamieszkali w Los Angeles, później w Santa Barbara, gdzie kupili wymarzoną posiadłość.

Książę Harry od ponad roku nie odwiedzał bliskich. Sporo zmieniło się w kwietniu, gdy zmarł książę Filip, ukochany mąż królowej Elżbiety II. Mąż Meghan Markle przyleciał do swojej ojczyzny, by wesprzeć rodzinę w tym trudnym czasie. Jego żona ze względu na to, że jest w zaawansowanej ciąży, nie zdecydowała się mu towarzyszyć.

Książę Harry spotkał się z księciem Karolem i Williamem. O czym rozmawiali?

Harry nie tylko wziął udział w żałobnych uroczystościach, ale także spotkał się z Williamem, Kate i Karolem. Osoby z otoczenia rodziny królewskiej donoszą, że książę w sobotę zaprosił bliskich do swojej posiadłości Frogmore Cottage. Jak twierdzą eksperci, chociaż ich rozmowa trwała dwie godziny, nie dotknęła poważnego tematu, była czystą kurtuazją:

Myślę, że prowadzili luźną rozmowę. Ostatnią rzeczą, której chcieli, była kłótnia po pogrzebie – komentuje ekspertka rodziny królewskiej Ingrid Seward w rozmowie z The Mirror.

Jeszcze niedawno mówiło się o wielkim pojednaniu braci. William i Harry po pogrzebie dziadka urządzili sobie krótką pogawędkę, którą nagrały kamery. Wydawało się, że między nimi znów wszystko doskonale się układa i są sobie bliżsi niż wcześniej. Za murami pałacu wszystko wróciło do normy. Bracia i ich ojciec przeprowadzili jedynie kilkuminutową rozmowę, po której „wszystko wróciło na dawne tory”.

Ciężko to nazwać pojednaniem. Odbyli krótką rozmowę o pogrzebie, powspominali księcia Filipa i każdy poszedł w swoim kierunku – twierdzi źródło tabloidu.

Stosunki między Harrym a resztą rodziny królewskiej były napięte po tym, jak książę oskarżył bliskich o rasizm w wywiadzie CBS z Oprah Winfrey (więcej tutaj). Ujawniono również, że nie zapewniono księżej Sussexu odpowiedniego wsparcia, gdy ta miała myśli samobójcze, w czasie ciąży.

Nie jest to pierwszy raz, gdy media obiegły informacje na temat relacji księcia Harry’ego z ojcem. Podobno do niedawna stosunki między panami były na tyle napięte, że Karol nie odbierał telefonów od syna. Mąż Meghan napisał do niego list. Podkreślił, że mimo wszystko będzie szanować swoich bliskich:

 Napisał bardzo osobistą notatkę do swojego taty, aby spróbować wszystko uporządkować, ale wciąż jest między nimi wysokie napięcie, a sprawy nie zostały rozwiązane tak, jak miał nadzieję, że zostaną rozwiązane – zdradziła osoba z królewskiego otoczenia dziennikowi The Mirror.

Pałac Buckingham nie skomentował tych rewelacji.


Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Książę Harry, książę William, książę Andrzej (kondukt żałobny) – pogrzeb księcia Filipa

Harry i William na pogrzebie księcia Filipa

Harry i William na pogrzebie księcia Filipa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×