Pogrzeb księcia Filipa. William spojrzał na Harry’ego karcącym wzrokiem. Potem doszło do pojednania. Dwa zdjęcia, które przejdą do historii

William i Harry na pogrzebie księcia Filipa

William i Harry na pogrzebie księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa. Książę William tylko raz spojrzał na Harry'ego podczas ceremonii. Jego karcący wzrok mówił wiele. Potem jednak nastąpiło coś nieoczekiwanego.

Pogrzeb księcia Filipa był pierwszą okazją do tego, żeby William i Harry spotkali się twarzą w twarz po ponad roku. Przypomnijmy, ostatni raz byli widziani razem w marcu 2020 roku, kiedy wraz z innymi członkami rodziny królewskiej uczestniczyli w nabożeństwie Wspólnoty Narodów w Opactwie Westminsterskim i wówczas ledwo mogli spojrzeć sobie w oczy, bo właśnie wtedy młodszy syn Karola po raz ostatni wypełniał swoje obowiązki wobec monarchii.

Zobacz relację: Pogrzeb Filipa. Rodzina królewska pożegnała męża królowej. Nie brakowało wzruszających scen

Wielu fanów rodziny królewskiej uważa, że śmierć ukochanego dziadka książąt jest jedyną szansą na to, że znowu zaczną ze sobą rozmawiać.

Pogrzeb księcia Filipa. Pojednanie Harry’ego i Williama

Królowa zadecydowała, że w kondukcie pogrzebowym braci, którzy podążali za trumną Filipa, rozdzieli ich starszy kuzyn Peter Philips. Chciała uniknąć niepotrzebnych starć w tak smutnym dniu.

Kiedy William i Harry szli w ciszy, ze spuszczonymi głowami, opuszczając kaplicę po zakończonej ceremonii, tylko raz starszy z braci spojrzał na młodszego. To spojrzenie było bardzo wymowne. Po takim zachowaniu obserwatorzy nie spodziewali się niczego dobrego, bo już wcześniej donoszono, że synowie Karola nie spotkali się przed pogrzebem.

Książę William, książę Harry – pogrzeb księcia Filipa

Książę William, książę Harry – pogrzeb księcia Filipa

I wtedy nastąpiło coś nieoczekiwanego. Książę William i Harry zostali zauważeni podczas rozmowy. Książęta wdali się w konwersację, wychodząc z kaplicy św. Jerzego po nabożeństwie dzisiejszego popołudnia.

Ich dyskusja nastąpiła po zaimprowizowanej decyzji niektórych członków rodziny królewskiej o powrocie do zamku spacerem, mimo że ustawiono dla nich samochody państwowe. Dało to kamerom szansę zobaczenia przełomowego momentu.

Przyjaciel Harry’ego, Tom Bradby, który relacjonował uroczystości na ITV, powiedział:

Pogrzeby to czas pojednania i to widok, bądźmy szczerzy, który wielu chciało zobaczyć. Nie tylko samą rodzinę królewską.

Około godziny wcześniej książę Cambridge wszedł do kaplicy jedno miejsce przed swoim młodszym bratem. Siedzieli podczas nabożeństwa naprzeciw siebie, a William obok żony Kate Middleton.

Mówiąc o dzisiejszej rozmowie braci, ekspertka mowy ciała Judi James powiedziała MailOnline:

Moment połączenia pomiędzy Williamem i Harrym nastąpił zaraz po zakończeniu nabożeństwa, kiedy opuszczali kaplicę. W dobrze skoordynowanym, ale też stosunkowo naturalnie wyglądającym momencie Harry podszedł do Williama i Kate, aby następnie do nich dołączyć, spacerując między nimi i rozmawiając z nimi. Po kilku sekundach rozmowy, która wyglądała na naturalną i niezobowiązującą, Kate cofnęła się, pozostawiając braci, którzy odeszli i rozmawiali sami. Wyglądało to raczej na prawdziwą chwilę jedności niż coś wymyślonego dla kamer.

Chyba nikt się nie spodziewał, że synowie Diany tak spontanicznie znowu zaczną ze sobą rozmawiać.

Zobacz także: Meghan wysłała piękny wieniec z dedykacją. Wybór kwiatów nie był przypadkowy

Brat księżnej Diany komentuje pogrzeb księcia Filipa

Młodszy brat księżnej Diany na chwilę po tym, jak widziano, że po pogrzebie księcia Filipa Harry i William idą, rozmawiając w najlepsze, skomentował ceremonię na Twitterze.

Boże – co za oszałamiająco wzruszająca ceremonia – napisała.

Jako że liczna żałobników była ograniczona, Karol Spencer nie mógł osobiście uczestniczyć w ostatniej drodze księcia, ale z uwagą oglądał relację. Jako wujek Williama i Harry’ego jest żywo zainteresowany ich pojednaniem. To, że zobaczył ich w końcu razem, musiało sprawić mu ogromną radość.

 


Książę William, książę Harry – pogrzeb księcia Filipa

Książę William, książę Harry – pogrzeb księcia Filipa

Książę William, książę Harry na pogrzebie księcia Filipa

Książę William, książę Harry na pogrzebie księcia Filipa

Harry i William rozmawiają po pogrzebie księcia Filipa

Harry i William rozmawiają po pogrzebie księcia Filipa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×