Już wiadomo, kto miał zapytać Harry’ego o kolor skóry dziecka. Tłumaczenie przekona fanów rodziny królewskiej?

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry w głośnym wywiadzie z Oprah Winfrey ujawnili, że spotkali się z przejawami rasizmu w rodzinie królewskiej. Zagraniczna prasa ujawnia, kto zadał im niewygodne pytanie i dlaczego.

Meghan Markle i książę Harry w zeszłym roku zrezygnowali z wypełniania obowiązków w rodzinie królewskiej, o czym poinformowali w oficjalnym oświadczeniu. Chociaż podkreślali w nim, że będą dzielić czas między Wielką Brytanię a Stany Zjednoczone, od ponad dwunastu miesięcy mieszkają w USA. Podjęli kilka odważnych ruchów – podpisali umowy ze Spotify oraz Netflixem, a także udzielili wywiadu Oprah Winfrey.

Księżna przed kamerami wyznała, że ona i jej mąż w rodzinie królewskiej doświadczyli przejawów rasizmu. Jedna z bliskich osób zadała pytanie, które w ocenie Markle nie było na miejscu:

Odbyła się rozmowa z Harrym na temat koloru skóry Archiego. Co to mogło znaczyć? – zdradziła Meghan.

Małżonkowie na antenie nie zdradzili, kto poruszył ten wątek. Podobno, gdy światła kamer zgasły, Harry zapewnił Oprah, że nie była to ani jego babcia, ani jej mąż, książę Filip.

Pałac Buckingham nie pozostawił tego bez reakcji. W oficjalnym oświadczeniu, które wydano kilka godzin po wywiadzie, podkreślono, że te informacje są bardzo niepokojące:

Cała rodzina jest zasmucona, gdy dowiedziała się, jak trudne były ostatnie lata dla Harry’ego i Meghan. Poruszane kwestie, szczególnie kwestia rasy, są niepokojące. Chociaż niektóre wspomnienia mogą się różnić, traktuje się je bardzo poważnie i rodzina omawia je prywatnie. Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami rodziny – brzmi oficjalne oświadczenie.

Meghan Markle i książę Harry: rasizm w rodzinie królewskiej. Nowe informacje

Chociaż do tej pory oficjalnie nie ujawniono, kto zadał niewłaściwe pytanie, pisarka Lady Colin Campbell na łamach brytyjskiej prasy podzieliła się swoimi przypuszczeniami. Uważa, że prawdopodobnie padło ono z ust córki królowej Elżbiety II, księżniczki Anny. Jej zdaniem nie miała nic złego na myśli:

Anna po prostu obawiała się, jakie możliwe skutki przyniesie wprowadzenie do rodziny kogoś tego pokroju, ze względu na charakter i wychowanie. Uważała tym samym, że mogło to negatywnie odbić się na całej rodzinie królewskiej – powiedziała Lady Colin Campbell.

Publicystka dodała, że Harry był zbulwersowany, gdy ciocia udzielała im rad. Ponoć właśnie dlatego wszystkie uwagi mógł odbierać jako atak:

Anna była słusznie zaniepokojona, że jeśli w małżeństwie pojawią się dzieci, od razu zaczną się problemy. Jednak nie z powodu koloru skóry Meghan, ale ze względu na jej niezdolność do zrozumienia nieprzekraczalnych kulturowych różnic. Obawiała się, że Meghan nie będzie szanować rodziny, do której weszła.

Na ten moment Pałac Buckingham nie skomentował tej wypowiedzi.


Księżniczka Anna – ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka

Księżniczka Anna – ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka

Księżniczka Anna i Zara Tindall

Księżniczka Anna i Zara Tindall

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×