Szukaj

Krzysztof Krawczyk już wcześniej zadbał o miejsce pochówku. Na cmentarzu stanie okazała budowla. Menadżer zdradził szczegóły

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się 10 kwietnia. Muzyk już za życia zadbał o miejsce swojego pochówku. Na cmentarzu w Grotnikach ma stanąć okazała budowla. 

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Muzyka opłakuje jego najbliższa rodzina, ale także przyjaciele z show-biznesu oraz miliony fanów. Tuż przed Wielkanocą wyszedł on ze szpitala po wygranej walce z koronawirusem. Chociaż cierpiał na kilka chorób współistniejących i ostatnio podupadł na zdrowiu, to nic nie zapowiadało wielkiej tragedii. Niestety w Poniedziałek Wielkanocny jego stan zaczął się pogarszać, a ukochana żona Ewa szybko wezwała pogotowie.

Pomimo natychmiastowej interwencji nie udało się go uratować. Z minuty na minutę robił się coraz słabszy. Ostatkiem sił zdążył jedynie pożegnać żonę.

Moja kochana laleczka – miał zwrócić się Krzysztof Krawczyk w ostatnich słowach do żony Ewy.

Wczoraj opublikowano wszystkie szczegóły dotyczące pogrzebu. Ze względu na pandemię i wprowadzone ograniczenia fani nie będą mogli pożegnać swojego idola osobiście. W Telewizji Polskiej odbędzie się jednak transmisja pochówku. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 12.00 w bazylice archikatedralnej w Łodzi. Później ciało artysty spocznie na cmentarzu w Grotnikach.

Gdzie zostanie pochowany Krzysztof Krawczyk?

Krzysztof Krawczyk od niemal 30 lat mieszkał razem z żoną Ewą w niewielkiej miejscowości w okolicach Łodzi. To właśnie we wsi Grotniki znajdował się ich azyl, gdzie odpoczywali i cieszyli się swoją obecnością. Tam właśnie też chciał być pochowany artysta. W miejscowości, która liczy zaledwie 500 mieszkańców, znajduje się cmentarz, który od domu zmarłego muzyka dzieli zaledwie 3 kilometry.

Krawczyk już za życia zadbał o to, by przygotować miejsce swojego pochówku. Kilka lat temu wykupił na miejscowym cmentarzu aż kilka miejsc. Planował wybudować tam okazałe mauzoleum, w którym przyszłości spoczną wszyscy jego bliscy.

Krzysztof już wcześniej wykupił na cmentarzu kilka miejsc. Chciał zostać obok bliskich. Kiedyś w rodzinnym mauzoleum, jakie tam powstanie, spoczną z nim ci, których kochał. Na razie wszystko jest w fazie przygotowań, wciąż jestem na telefonie i dopinamy organizację – zdradził w rozmowie z „Faktem” menadżer artysty, Andrzej Kosmala.

Aktualnie miejsce, w którym spocznie Krzysztof Krawczyk, zabudowane jest drewnianym dachem, za którym postawiony został sporych rozmiarów krzyż.


Miejsce pochówku Krzysztofa Krawczyka screen z Google Maps

Miejsce pochówku Krzysztofa Krawczyka screen z Google Maps

Cmentarz w Grotnikach na którym zostanie pochowany Krzysztof Krawczyk - screen Google Maps

Cmentarz w Grotnikach na którym zostanie pochowany Krzysztof Krawczyk - screen Google Maps

Ewa Krawczyk - żona Krzysztofa Krawczyka

Ewa Krawczyk - żona Krzysztofa Krawczyka

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×