Wirtualna Polska

Klaudia Gawor wygrała „X-Factora” i usunęła w cień. Teraz prowadzi własny biznes. Razem z partnerem rozkręcili niezły interes

Klaudia Gawor wygrała „X-Factora” i usunęła w cień. Teraz prowadzi własny biznes. Razem z partnerem rozkręcili niezły interes

Klaudia Gawor

Klaudia Gawor zdobyła popularność dzięki trzeciej edycji programu X-Factor. Jak zmieniło się jej życie po programie? Czym się teraz zajmuje?

Wirtualna Polska

X Factor, to popularne talent show, emitowane w Polsce w latach 2011-2014 przez stację TVN. Program był adaptacją międzynarodowego formatu The X Factor, powstałego w 2004 roku w Wielkiej Brytanii. Głównym celem show było wyłonienie najbardziej utalentowanych wokalnie ludzi w kraju i podarowanie im szansy na osiągnięcie wielkiego sukcesu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Prowadzącym X Factora podczas dwóch pierwszych edycji był Jarosław Kuźniar, w dwóch kolejnych jego następczynią została Patricia Kazadi. W jury talent show zasiadali początkowo Czesław Mozil, Kuba Wojewódzki i Maja Sablewska, jednak stacja nie zdecydowała się przedłużyć z nią kontraktu w kolejnych odsłonach, w których Sablewską zastąpiła Tatiana Okupnik. W czwartej edycji do jurorów programu dołączyła czwarta ekspertka – Ewa Farna.

X Factor otworzył drzwi do kariery wielu początkującym artystom, którzy dziś osiągają ogromny sukces zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Do grona osób, które zawdzięczają programowi swój sukces, można zaliczyć między innymi Michała Szpaka, Ewelinę Lisowską, Dawida Podsiadło czy Grzegorza Hyży. W show występowały również Daria ZawiałowBarbara Kurdej-Szatan.

Jak się okazuje, nie każdy z uczestników zdecydował się na wykorzystanie przysłowiowych 5 minut po programie. Jedną osób, które zamiast tego postanowiły usunąć się w cień, jest Klaudia Gawor, która wzięła udział w trzeciej edycji X Factora. 18-letnia wówczas dziewczyna ujęła jurorów swoim niepowtarzalnym głosem i wygrała widowisko, pokonując w finale Grzegorza Hyżego.

Jaki biznes prowadzi Klaudia Gawor z X-Factora?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zwyciężczyni trzeciej edycji X Factora podczas udziału w programie przygotowywała się do matury, dlatego zaraz po jego zakończeniu postanowiła skupić się na nauce. Czy żałowała swojej decyzji?

Dla mnie najważniejsza zawsze była muzyka i to mówiłam w programie, że chciałabym iść na studia muzyczne i to marzenie zrealizowałam. Niekoniecznie ciągnęło mnie na ścianki czy do show-biznesu. Wolę, żeby to, co robię muzycznie, mówiło o mnie, a nie prywatne kwestie – wyznała Plejadzie Gawor.

Artystka nie żałuje, że wycofała się z show-biznesu:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie żałuję tej decyzji, działałam w zgodzie ze sobą. Co prawda wydawanie różnych rzeczy na własną rękę nie jest łatwe, a na pewno nie łatwiejsze niż wydawanie z wytwórnią, ale myślę, że w danej chwili to było dla mnie dobre. Zawsze miałam dużą potrzebę, żeby iść swoją drogą, a po programie do końca nie wiedziałam, jaka ta droga jest, więc wolałam dać sobie trochę czasu i później zacząć wydawać pewne rzeczy na swoich zasadach

W 2018 roku Klaudia Gawor zaręczyła się z Wiktorem Durdą. Narzeczony pomaga wokalistce w tworzeniu muzyki. Wspólnie prowadzą także własną markę biżuteryjną.

Wirtualna Polska

Mój narzeczony jest autorem wszystkich okładek do singli i współproducentem teledysków, działa ze mną cały czas. Pandemia pokazała, że różnie to bywa, jeśli chodzi o granie koncertów, więc założyliśmy swoją markę z biżuterią. Przynosi mi to dużo przyjemności, poza tym zawsze warto mieć na wszelki wypadek inną opcję, która będzie bezpieczna – wyznała

Obecnie zwyciężczyni trzeciej edycji X Factora pracuje nad najnowszym singlem Zanim świt, który już niedługo będzie miał swoją premierę. Gawor uchyliła rąbka tajemnicy na temat jej najnowszego numeru.

Ma dość lekki tekst w porównaniu do moich pozostałych piosenek. Opisuje proces poznawania się dwojga ludzi właśnie na imprezie w klubie. Jego tematyka jest zupełnie inna od moich poprzednich singli, w których poruszałam trudniejsze tematy. Chciałam go wydać wcześniej, ale ostatnimi czasy działo się dużo rzeczy, które niekoniecznie sprzyjały temu, żeby takie utwory wydawać

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pamiętacie jeszcze Klaudię Gawor? Poniżej jej występ w programie i ostatni solowy singiel Jesteś ikoną.

Jak zmieniła się Klaudia Gawor?

Jak zmieniła się Klaudia Gawor?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Klaudia Gawor obecnie

Klaudia Gawor obecnie

Klaudia Gawor - jak teraz wygląda?

Klaudia Gawor - jak teraz wygląda?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×