Koniec śledztwa policji w sprawie strzelaniny w domu rodziców Joanny Opozdy. Zadziwiające ustalenia. Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał

Joanna Opozda

Joanna Opozda

Od kilku dni nie milkną echa awantury w rodzinnym domu Joanny Opozdy, podczas której padły strzały. Na miejscu pojawiła się policja, która wszczęła śledztwo. Co ustalili funkcjonariusze?

Joanna Opozda i jej bliscy przez kilka ostatnich dni nie schodzili z pierwszych stron gazet. Wszystko przez rodzinną awanturę w domu aktorki, która zakończyła się oddaniem strzału przez jej ojca. Na miejscu znajdowała się między innymi jej mama, siostra, babcia, a także Antek Królikowski, który próbował pomóc teściowej dostać się do jej mieszkania.

Aktor po kilku godzinach od momentu, gdy sprawa wypłynęła do mediów, podzielił się w sieci obszerną relacją z miejsca zdarzenia. Zamieścił nagrania i opowiedział, co działo się w Busku-Zdroju.

Emocje jeszcze do końca nie opadły po tym, co się wczoraj wydarzyło. Zaraz pokaże wam tutaj, jak byłem świadkiem, brałem udział w zdarzeniu, w którym padł strzał z pistoletu. Ten strzał przebił ścianę i przeleciał nad głową szwagierki, mojej siostry. Strzelał mój teść, Dariusz O. z Buska-Zdroju – mówił na Instagramie.

Joanna Opozda: policja kończy dochodzenie w sprawie strzelaniny. Co ustalono?

W Busku-Zdroju, gdzie doszło do rodzinnej awantury, w której brał udział między innymi mąż aktorki, czyli Antek Królikowski w końcu doszło do tego, że ojciec Asi sięgnął po broń i wystrzelił do znajdującej się za ścianą rodziny. Mężczyzna w tabloidzie twierdził, że chciał bronić swojego życia.

Uważam, że to był napad, który miał na celu mnie zabić. Pewnie scenariusz byłby taki, że wypadłem z balkonu, na którym stałem i wzywałem pomocy. Pasowałoby to do tego, co pisał zięć na mój temat. Że mam niby skłonności samobójcze. Broniłem swojego życia, bo uważam, że ich cel był jeden: chcieli mnie zabić – mówił w Fakcie.

Na ten temat tego co zaszło w domu Opozdów wypowiedziało się wielu specjalistów, wśród których był między innymi Jerzy Dziewulski, były policjant i antyterrorysta. Bez ogródek powiedział  o tym, że ojciec aktorki powinien zostać pociągnięty do najwyższej odpowiedzialności.

Jest to poważna sprawa, bowiem w tym przypadku właściciel tej broni najpierw słownie straszył, groził, a następnie spełnił swoją groźbę, czyli oddał strzał. Było to świadome działanie. To nie był przypadkowy strzał. To był strzał, który miał na celu określone konsekwencje. I ten człowiek, który strzelał, musiał zdawać sobie z tego sprawę. Nie rozumiem działań policji. To był powód do natychmiastowego zatrzymania! Mało tego, to był powód do natychmiastowego rozliczenia z tej broni – skomentował Dziewulski.

Na miejsce podczas zamieszania kilka razy wzywana była policja. Ostatni raz po tym, jak padł strzał, który przebił ścianę. Funkcjonariusze po przeanalizowaniu dowodów i przesłuchaniu świadków nie zdecydowali się na zatrzymanie żadnej z osób biorących udział w awanturze. Teraz mundurowi przekazali dokumentację do prokuratury, która będzie podejmowała dalsze decyzje.

Akta sprawy, wszystkie zgromadzone materiały przekazaliśmy prokuraturze. To ona będzie je analizować i podejmować dalsze decyzje – informuje w rozmowie z Faktem st. asp. Justyna Konopka zastępująca oficera prasowego komendy w Busku-Zdroju.

Ta sprawa budzi ogrom kontrowersji i wygląda na to, że rodzinny konflikt nie skończy się szybko, a na polubowne rozwiązanie chyba nie ma już szans. Internauci i osoby od początku przyglądające się całemu zajściu nie ukrywają zaskoczenia tym, że ojciec aktorki po użyciu broni nie został zatrzymany do wyjaśnienia i pociągnięty do odpowiedzialności. Z całego zajścia dostępne było bowiem mnóstwo dowodów, nagrań i materiałów, które pokazywały, w jaki sposób zareagował teść Antka Królikowskiego, a także to, że nie zawahał się użyć broni i wystrzelić do znajdującej się za ścianą rodziny.


Antek Królikowski o strzelaninie z udziałem teścia

Antek Królikowski o strzelaninie z udziałem teścia

Antek Królikowski o strzelaninie z udziałem teścia

Antek Królikowski o strzelaninie z udziałem teścia

Antek Królikowski o strzelaninie z udziałem teścia

Antek Królikowski o strzelaninie z udziałem teścia

Komentarze

 • Gość pisze:

  @JakCiNieWstyd18
  Nie bądź taka wszystkowiedzącą, nie każde malzenstwo opiera się na takich samych zasadach i na takich samych umowach prawnych.
  Oni – jak pisał Opozda, a nikt z napasci temu nie zaprzecza, mimo że cały czas udzielają się w mediach – mieli rozdzielność majątkowa i mieszkanie do ktorego cala banda ludzi usiłowała się wedrzec, należy tylko do Opozdy. Pisał tez ze zona z córkami zwinęły mu kasę i złoto, które oddały jak zgłosił na policję. Też nikt tego nie prostuje. Kupil córkom po mieszkaniu w Warszawie, urządził je i po samochodzie. W jednym z nich mieszka Królikowski z zona.l czyli z jego córka, a potem, brał udział w napasci na teścia. Może uznał ze należy mu się większy luksus:)
  Powiem szczerze, gdyby moje dzieci były dorosłe i za kupione mieszkanie odwdzięczyłyby się napascia na mnie razem z małżonkami, to też uważam, że darowiznę należy uniewaxnic.
  Opozda z tymi workami zlota, pokazówka kasy jest infantylny i trochę żałosny, ale co to ma za znaczenie w kontekście całej reszty. W końcu zanim nie zaistniała sprawa z noga, a jak widać na fotach, nic nie przesadził z opisem urazu, to jakiś go w mediach nie było, za to corki i owszem.
  Poza tym co to za tekst Królikowskiego, że Opozda „przywlokl sobie kochankę z Madagaskaru”.
  Co za chamski tekst. A co Królikowski ma do tego z kim teść sypia? To nie jego sprawa. Tesciowej faceta też tak podsumuje? Zeby jego ktoś nie rozliczył. Zdaje się że sam Opozde puścił kantem dla byłej dziewczyny.
  Bardzo nieciekawy typek z tego Królikowskiego. Agresywny pieniacz, który straszyl ludzi pozwami, za pisanie że Opozda bierze slub w ciąży, co oczywisvie było prawda, tzn
  ciąża.

 • Gość pisze:

  Widać, ze Darek ma jakies plecy w policji , bo niewierze , ze go od razu nie aresztowali!!! No k… strzela do własnych dzieci i żony i NIC!!!???

 • Gość pisze:

  Moim skromnym zdaniem niepotrzebnie Antek zaangażował się w spór rodziców Joanny. Zamiast chronić ciężarna żonę poszedł na całość. Nie wchodzi się między rodzinę, taka jest zasada, no zawsze mogą być wyjątki, ale…… Rodzina Antka to ciężarna żona i o nią musi dbać.

 • Gość pisze:

  Taki live jak mówi gwiazdor wrózek i jasnowidz będą jaja ha ha rządzą ku..wy i złodzieje mowa nienawisci ha ha a reszte czas pokaźe mozna mozna i to tyle

 • Gość pisze:

  Jakie są te zadziwiające ustalenia i co jest niezwykłego w tym, że sprawa trafiła do prokuratury? Co za cymbał to wszystko wymyśla?

 • Joanna pisze:

  Notak,niektóre małżonki i dzieci potrafią doić mężów, temu Panu już się to widać znudziło i tyle!

 • Gość pisze:

  Notak,niektóre małżonki i dzieci potrafią doić mężów, temu Panu już się to widać znudziło i tyle!

  • JakCiNieWstyd pisze:

   W małżeństwie pracuje się na wszystko razem i w razie rozwodu wszystko dzieli na pół. Weźmy np małżeństwo które rozwodzi sie po 30 latach. On zarabiał robił biznesy a ona ogarniała wszystko w domu (wychowywała dzieci – lekcje , edukacja, wywiadówki pranie, sprzątanie, ogarniane zakupów, rachunków… ogarnianie życia temu facetowi, aby miał co zjeść, wypraną i wyprasowana koszulę, aby mógł zdobywać świat i niczym się nie martwić). Praca która wykonuje taka kobieta- to jest praca na pełen etat. To taka sama praca jaki inne Tylko ten biznesmen widzi pieniądze a jego żona nie…. I teraz przy rozwodzie ona zostaje z niczym bo przeciez „nie pracowała” a on pracował.
   To jest wg ciebie to „dojenie mężow”?

 • GośćHelga pisze:

  Bardzo dobrze zrobil opzda .Mial czekac az go napadna sam sprawiedliwość wymiezyl i przepedzil towarzystwo larw i nierobow czyhajacy na jego majatek…

  • Policjant pisze:

   Spokojnie to co mówi antek nie musi być prawda jak by tak było ojca już by aresztował kij ma dwa końce ja tam osobiście nie wierzę krolikowskiemu ani tej dziewczynie

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×