Szukaj

Iron Man pojawi się w kolejnych produkcjach Marvel Studio? Zapadła ostateczna decyzja

Iron Man i Robert Downey Jr

Iron Man i Robert Downey Jr

Iron Man, który zginął w ostatniej części filmu z serii Avengers, pojawi się w kolejnych produkcjach? Jaka jest szansa na to, by przywrócić legendarnego bohatera? Wiceprezes Marvel Studios rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Iron Man w kinach pojawił się w 2008 roku, gdy wyświetlono pierwszą z trzech części. Wówczas widzowie poznali głównego bohatera, czyli Tony’ego Starka (w tej roli Robert Downey Jr.), który stworzy bojowy egzoszkielet. Dzięki niemu staje się tytułowym Iron Manem i może walczyć ze złem. Druga część serii pojawiła się w 2010 roku, trzecia w 2013.

W ostatnim epizodzie główny bohater stawia czoła wrogowi, który zmienił jego świat w ruinę. Ta konfrontacja wystawia na próbę siłę charakteru Starka i jego ducha walki. Przyparty do muru może polegać tylko i wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie przetrwania. Film odniósł oszałamiający sukces — przy budżecie dwustu milionów dolarów zarobił na światowej dystrybucji kinowej ponad miliard dwieście milionów dolarów.

Iron Man i Tony Stark pojawią się w nowych produkcjach Marvel Studio?

Tony Stark jest też jednym z bohaterów, który pojawia się w filmach z serii Avengers. W filmie, Nick Fury, dyrektor T.A.R.C.Z.Y. rekrutuje właśnie Iron Mana, Kapitana Amerykę, Hulka i Thora. Tworzy zespół, który musi powstrzymać brata Thora, Lokiego, przed podbojem Ziemi.

W ostatniej części Avengers: Koniec gry, dochodzi do ostatecznego starcia, w którym dobro zwycięża. Niestety Iron Man poświęcił swoje życie, by uratować świat. Gdy wspomniana część ujrzała światło dzienne, wiele osób zaczęło się zastawiać, czy jest szansa, by Tony Stark pojawił się w którejkolwiek nowej produkcji Marvel Studio.

Wątpliwości w tej kwestii rozwiał niedawno wiceprezes firmy, Victoria Alonso. Niestety nie ma dobrych wiadomości dla fanów Iron Mana. W jednym z wywiadów, którego udzieliła, powiedziała, że Tony Stark nie żyje. Historia Iron Mana została w pełni opowiedziana, nie ma więc szans na jego powrót:

Tony Stark nie żyje. Taka historię stworzyliśmy. Nie wiem nic o zmartwychwstaniu, nie mam pojęcia, jak mielibyśmy to zrobić. Wydaje mi się, że opowiedzieliśmy całą historię Starka. Ale pozostawił on po sobie dziedzictwo, które kontynuuje Spider-Man. Peter Parker traktował Tony’ego jak swojego ojca, więc w pewnym sensie Stark żyje w Peterze. Myślę, że w tym przypadku to uniwersalne, jak jedna osoba wpłynęła na inne. Ale nie, w tej chwili nie mamy żadnych planów na powrót Starka – wyznała Alonso.

Nie jest wykluczone, że legendarna postać jeszcze kiedyś pojawi się w retrospekcjach innych superbohaterów. Dla fanów przygód superbohatera z pewnością byłaby to nie lada gratka.


Robert Downey Jr. wcielał się w postać Iron Mana

Robert Downey Jr. wcielał się w postać Iron Mana

Robert Downey Jr. wcielał się w postać Iron Mana

Robert Downey Jr. wcielał się w postać Iron Mana

Robert Downey Jr. wcielał się w postać Iron Mana

Robert Downey Jr. wcielał się w postać Iron Mana

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×