Szukaj

2018 rok zabrał nam wybitnych ludzi. Tych gwiazd nie ma już wśród nas

Zmarli 2018 rok. Gwiazdy polskie i zagraniczne

Zmarli 2018 rok. Gwiazdy polskie i zagraniczne

Które gwiazdy zmarły w 2018 roku?

31 października przebieraliśmy się za potwory i bohaterów z filmów, zajadaliśmy cukierkami i oglądaliśmy straszne filmy. 1 listopada jest z kolei dniem zadumy, sentymentalną wycieczką w przeszłość, podczas której odwiedzamy groby najbliższych i naszych idoli, wspominając jacy byli za życia. Święto Wszystkich Świętych to niezwykle ważna część polskiej kultury. Zamyśleni nad grobami, myślimy o tych, którzy odeszli od nas w minionych latach. A kto opuścił nas w 2018 roku?

W 2018 roku odeszło od nas wielu wybitnych ludzi sztuki i nauki. Pożegnaliśmy między innymi Agnieszkę Kotulankę, gwiazdę Klanu, która przez wiele lat walczyła z chorobą alkoholową. Gdy już wydawało się, że aktorka wyjdzie na prostą, niespodziewanie do mediów trafiła informacja o jej śmierci. Cała branża rozrywkowa była w szoku, bo tuż przed śmiercią gwiazdy mówiono, że niedługo powróci do pracy i ma się coraz lepiej. Mniej więcej w tym samym czasie zmarł również Tomasz Mackiewicz, polski himalaista, który poległ w walce z Nanga Parbat. Zdobył zimą upragniony szczyt, ale nie zdołał zejść na dół by opowiedzieć swoją historię. Jego ciało na zawsze pozostanie w objęciach nieprzejednanej góry.

W lutym z kolei zmarł Wojciech Pokora, prawdziwy tytan polskiego aktorstwa. Jego najgłośniejszymi rolami były kreacje w Poszukiwany poszukiwana, Przygodzie na Mariensztacie czy Karierze Nikodema Dyzmy. Grał u Stanisława Barei, Andrzeja Munka, był wykładowcą na warszawskiej Akademii Teatralnej.

W 2018 odeszła do nas również Aretha Franklinkrólowa soulu, legendarna wokalistka, która inspirowała i jeszcze przez lata będzie inspirowała tysiące muzyków na całym świecie. Zmarła również Irena Szewińska, wybitna polska lekkoatletka, wielokrotna olimpijka i rekordzistka świata. Szewińska przez cztery lata walczyła z rakiem, z którym niestety nie udało jej się wygrać – za życia była jednak legendą. Trzy razy zdobyła złoto na Igrzyskach Olimpijskich, w tym dwukrotnie podczas tej samej olimpiady w Rzymie w 1974 roku.

Straciliśmy również Korę, a jej śmierć wstrząsnęła całą Polską. Kultowa wokalistka Maanamu zmarła po wieloletniej walce ze złośliwym nowotworem, pozostawiając w żałobie i niedowierzaniu miliony fanów. Olga Sipowicz miała wrócić jeszcze na scenę, szykowała się do tego powrotu bardzo skrupulatnie, pisała nowe piosenki w zeszycie i czekała na chwilę, w której znów zobaczy zebraną pod sceną publiczność. Niestety, los zdecydował inaczej. Korę pochowano na Powązkach, w zielonej alejce, w spokojnej okolicy i w otoczeniu drzew. Opłakiwali ją aktorzy, muzycy, a nawet politycy – w tym sam Andrzej Duda. W tym samym czasie odszedł również Tomasz Stańko, dobry przyjaciel Kory i prawdziwa ikona polskiego jazzu.

Avicii, międzynarodowy fenomen sceny muzycznej, przystojny szwedzki dj, który miał przed sobą całe życie, w 2018 eroku popełnił samobójstwo. Jego śmierć była ogromnym szokiem dla wszystkich, biorąc pod uwagę fakt, że nic nie wskazywało na nieszczęście do jakiego doszło w Maskacie, stolicy Omanu. Na swoje życie targnął się również Leszek Miller Junior, syn byłego premiera, Leszka Millera.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy pożegnaliśmy także Alinę Janowską, wybitnego reżysera Yacha Paszkiewicza, trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej – Janusza Wójcika. Nie ma już między nami również Konrada Gacy – słynnego trenera, Kazimiery Utraty – aktorki, która stworzyła legendarną postać cioci Stasi w serialu Klan, Wojciecha Czarnego – polskiego sportowca i miłośnika gór, ojca Michaela JacksonaJoe’a Jacksona, odszedł także uwielbiany przez ludzi na całym świecie Zombie Boy, zmarła Dolores O’Riordan – wokalistka The Cranberries, Roman Kłosowski – aktor znany z m.in. roli w serialu Alternatywy 4, była Pierwsza Dama USA Barbara Bush, legendarna zwyciężczyni pierwszej edycji Eurowizji – Lys Assia, czy Stephen Hawking, któremu zawdzięczamy to, jak wygląda dzisiejszy świat.

Groby największych polskich gwiazd. Zobacz, gdzie pochowano Korę, Annę Przybylską, Violettę Villas

Genialny duet Kory i Adele trafił do internetu po śmierci polskiej gwiazdy! Tego HITU trzeba posłuchać! [WIDEO]

Ostatnia prośba Kory do męża chwyta za serce. Kamil Sipowicz ujawnił skrywany sekret artystki


Kora na gali Fryderyki

Kora na gali Fryderyki

Agnieszka Kotulanka znalazła pracę

Agnieszka Kotulanka znalazła pracę

DJ Avicii nie żyje

DJ Avicii nie żyje

×