Szukaj

Niesamowite zdjęcie wzruszyło cały świat. Tak George W. Bush uczcił pamięć zmarłych rodziców

George W. Bush pożegnał swoich rodziców

1 grudnia cały świat obiegła smutna informacja o śmierci George H.W. Busha – 41 prezydenta USA oraz ojca George’a W. Busha. Polityk zmarł w piątek wieczorem w wieku 94 lat. Jak podają zagraniczne media, były wódz USA cierpiał na chorobę Parkinsona.

Przypomnijmy, że za jego prezydentury upadł mur berliński, Polska stała się krajem demokratycznym, a Związek Radziecki przekształcił się w Rosję. Polityk sprawował urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 1989-1993. Wcześniej przez osiem lat był wiceprezydentem.

O śmierci George’a H.W. Busha poinformował jego syn George W. Bush w swoim oświadczeniu w mediach społecznościowych:

Jeb, Neil, Marvin, Doro i ja ze smutkiem ogłaszamy, że po 94 godnych podziwu latach zmarł nasz ojciec. George H.W. Bush był człowiekiem o najsilniejszym charakterze i najlepszym ojcem, o jakiego syn czy córka mogą prosić – głosi treść oświadczenia.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2018 roku zmarła jego żona, Barbara Bush, z którą prezydent był w związku przez 73 lata.

Barbara Bush – matka 43 prezydenta Stanów Zjednoczonych – miała 92 lata. Pierwsza Dama USA chorowała od dłuższego czasu na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Wiadomo również, że 93-letni George Bush senior był przy umierającej żonie i przez cały dzień trzymał ją za rękę.

Barbara Bush była jedną z najbardziej lubianych Pierwszych Dam w historii USA, angażowała się w działalność charytatywną. Stworzyła słynna fundację Barbara Bush Foundation for Family Literacy, która po dziś dzień zajmuje się walką z wtórnym analfabetyzmem.

Po śmierci kobiety, załamany syn napisał, że jego matka była niesamowitą Pierwszą Damą, która podarowała lekkość, miłość i zamiłowanie do czytelnictwa milionom ludzi:

Do końca zmuszała nas do zachowania czujności, nie przestając pobudzać do śmiechu – dodał.

W dniu dzisiejszym, gdy odszedł również wielki polityk, ale przede wszystkim ojciec George’a W. Busha, na oficjalnym profilu syna pary prezydenckiej pojawiła się bardzo wzruszająca fotka, na której widzimy Barbarę Bush oraz George H.W. Busha.

To niesamowite zdjęcie wzruszyło cały pogrążony w smutku świat.

2018 rok zabrał nam wybitnych ludzi. Tych gwiazd nie ma już wśród nas

Melania Trump odrzuciła pomoc Michelle Obama w kryzysowej sytuacji. Smutna tajemnica została właśnie ujawniona

Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje George H.W. Bush. Zmarł 41 prezydent Stanów Zjednoczonych


Zdjęcie George H.W. Busha oraz Barbary Bush

Zdjęcie George H.W. Busha oraz Barbary Bush

George H.W. Bush nie żyje

George H.W. Bush nie żyje

George H.W. Bush nie żyje

George H.W. Bush nie żyje

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×