Eurowizja 2022 Hiszpania. Kim jest Chane? Piosenka, wiek, pochodzenie, związek, kontrowersje

Chanel. Eurowizja 2022

Chanel. Eurowizja 2022

Eurowizja 2022 Hiszpania. Kim jest Chanel? Piosenka SloMo, kariera, występ, wiek, pochodzenie. Najważniejsze informacje o hiszpańskiej wokalistce.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie rozegrany 10, 12 i 14 maja 2022. W tym roku wydarzenie odbędzie się w hali PalaOlimpico w Turynie. Zawalczy w nim łącznie 40 krajów.

Hiszpanię będzie reprezentowała Chanel. Wokalistka od początku budzi spore kontrowersje. Dlaczego? Kim jest? Skąd pochodzi? Ile ma lat? Najważniejsze informacje.

Chanel: kim jest?

Chanel to tak naprawdę Chanel Terrero Martínez. Gwiazda urodziła się w Hawanie na Kubie. Jako trzylatka przeprowadziła się wraz z rodzicami do Katalonii. Część jej rodziny ma zresztą katalońskie pochodzenie. Od pierwszych lat życia brała lekcje śpiewu, baletu i aktorstwa. W wieku 16 lat zadebiutowała w teatrze muzycznym. Gra też w serialach jako aktorka.

Chanel: ile ma lat?

Wokalistka skończy w tym roku 31 lat.

Chanel: w jakim gatunku tworzy?

30-latka nagrywa latynoski pop.

Chanel: z jakich utworów jest znana?

Może to stanowić spore zaskoczenie, ale debiutanckim singlem Chanel jest SloMo, który wykona podczas Eurowizji. Dotychczas wystąpiła za to w wielu musicalach i tańczyła podczas licznych festiwali muzycznych (w 2010 roku u boku Shakiry) . Nierzadko chwaliła się też talentem wokalnym w serialach telewizyjnych, w których grała jako aktorka.

Chanel: co zaśpiewa na Eurowizji?

Chanel zaśpiewa angielsko-hiszpański utwór SloMo.

Piosenka jest uważana za jedną z faworytek Eurowizji.

Chanel: kontrowersje

30-latka wygrała konkurs Benidorm Fest, dzięki któremu dostała się na Eurowizję. Wkrótce potem stała się obiektem krytyki. Wszystko przez to, że jedna z członkiń jury konkursu, Miryam Benedited, przyjaźniła się i współpracowała z nią przy wielu projektach. Krytycy gwiazdy przekonywali, że miało to decydujący wpływ na jej zwycięstwo.

Sama Chanel odniosła się do zarzutów i zaprzeczyła, by w ostatnim czasie w ogóle miała z kontakt z koleżanką. Ten argument nie przekonał jednak internetowych hejterów. Zasypali oni jurorów wyzwiskami i groźbami śmierci, co odbiło się szerokim echem w mediach.

Chanel: związek

Reprezentantka Hiszpanii nie ma partnera lub ukrywa go przed opinią publiczną.

Chanel: Instagram

Latynoska piękność ma konto na Instagramie, gdzie śledzi ją blisko 150 tysięcy ludzi.

Chanel: związki z Polską

Kubanka nie występowała jeszcze w Polsce.

Kibicujecie Chanel?


Chanel

Chanel

Chanel

Chanel

Chanel

Chanel

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×