Eurowizja 2015: Australia oceniła piosenkę Moniki Kuszyńskiej. Pocieszający jest jeden fakt

Eurowizja 2015: faworyci, kandydaci, bukmacherzy, Szwecja Heroes

Eurowizja 2015: faworyci, kandydaci, bukmacherzy, Szwecja Heroes

Eurowizja 2015 już za trzy tygodnie. Oznacza to, że przed Moniką Kuszyńską i In the name of love najgorętszy okres promocyjny. Polska reprezentantka ma ostatnią szansę na przekonanie europejskiej publiczności do swojej ballady. Czy zostanie zauważona i doceniona na konkursie?

Serwis eurowizja.org opublikował pierwsze notowania z kilku państw, w których fani Eurowizji ocenili szanse startujących piosenek przyznając im punkty w eurowizyjnej skali od 1 do 12. Niestety Monika Kuszyńska nie trafiła jak na razie na żadną listę. Jak na razie najwyżej notowane piosenki pochodzą ze Szwecji, z Włoch i Estonii. Zobacz: On wygra Eurowizję 2015? Posłuchajcie piosenki faworyta

In the name of love nie zostało także docenione w Australii, która wystąpi na Eurowizji po raz pierwszy. Ale! Polscy fani widzą szklankę do połowy pełną i podkreślają fakt, że chociaż Monika Kuszyńska nie została nagrodzona punktami z odległego kontynentu, według pełnego notowania – plasuje się na 10. miejscu w drugim półfinale, co zapewniłoby jej awans do finału.

Polska zajęła 27. miejsce, a jeśli wzięlibyśmy pod uwagę jedynie kraje z drugiego półfinału, to Monika Kuszyńska byłaby na 10. miejscu. Czy mamy szansę na jakiekolwiek punkty z Australii? Przekonamy się w maju! – informuje eurowizja.org

Polscy fani Eurowizji zwracają uwagę na fakt, że w poprzednich latach nasze piosenki również nie cieszyły się popularnością, a pomimo to Isis Gee oraz Donatan i Cleo dostali się do finału. Za to najwyżej notowana polska piosenka (Magdalena Tul Jestem) podczas Eurowizji zajęła ostatnie miejsce w półfinale.

W historii głosowań stowarzyszeń OGAE International Polacy nie radzili sobie dobrze. Jedyną reprezentantką, która otrzymała sporo głosów sympatii była Magdalena Tul – jej eurowizyjny utwór Jestem nadal grywany jest na wielu eurowizyjnych imprezach. Niestety, mimo popularności polskiej piosenki wśród fanów Eurowizji, wokalistka ostatecznie zajęła ostatnie 19. miejsce w półfinale w 2011 roku. (…) Utwór Donatana i Cleo zatytułowany My Słowianie – We Are Slavic otrzymał łącznie 13 punktów od fanów i uplasował się na odległym 23. miejscu. W rzeczywistości polska reprezentacja zajęła 5. miejsce u telewidzów, a ostatecznie sumując głosy publiczności oraz jurorów Polacy zajęli 14. miejsce w Kopenhadze – czytamy tutaj

Nasz entuzjazm jest nieco mniejszy, ale oczywiście kibicujemy Monice Kuszyńskiej i trzymamy kciuki za sukces In the name of love na Eurowizji 2015.

Eurowizja 2015 Monika Kuszyńska - bukmacherzy, faworyci, kandydaci

Eurowizja 2015 Monika Kuszyńska – bukmacherzy, faworyci, kandydaci

 

Kandydaci na Eurowizję 2015. Szwecja wygra konkurs?

Eurowizja 2015 to udział 40 państw – debiut Australii i powrót Czech, Cypru i Serbii. Od początku w notowaniach bukmacherskich i głosowaniach fanów z organizacji OGAE do zwycięstwa typowana jest Szwecja – Måns Zelmerlöw z piosenką Heroes. Czy to ona wygra konkurs?

Piosenka na Eurowizją 2015 ze Szwecji:

 

A może Włochy (Il Volo Grande Amore), Estonia (Elina Born i Stig Rästa Goodbye To Yesterday) albo muzycy z zespołem downa z Finalandii (Pertti Kurikan Nimipäivät Aina mun pitää).

Wszyscy kandydaci na Eurowizję 2015 (skrót):

 

Måns Zelmerlöw faworytem na Eurowizji

Måns Zelmerlöw ze Szwecji faworytem na Eurowizji 2015

EVA


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×