Agnieszka Włodarczyk od pół roku karmi synka piersią. Ma z tym niemały problem. „Chce mi się płakać”

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk przyznała, że od pół roku karmi piersią i na tę chwilę trudno jest jej myśleć o tym, by przestać. Dlaczego?

Agnieszka Włodarczyk w minionym roku dołączyła do grona mam. Razem ze swoim partnerem, Robertem Karasiem, doczekała się synka, Milana. Odkąd podzieliła się z fanami radosną nowiną, regularnie publikowała w sieci kadry, na których mogliśmy obserwować jej rosnący brzuszek. Gdy chłopiec pojawił się na świecie, odstawiła aktorstwo na boczny tor i w pełni skupiła się na jego wychowaniu.

Włodarczyk w tym czasie odkryła, że wielką frajdę sprawia jej działalność w mediach społecznościowych i to na niej skupiła się w ostatnim czasie. Na swoim profilu na Instagramie relacjonuje zagraniczne wyprawy oraz opowiada o macierzyństwie. Tym razem skupiła się na temacie związanym z karmieniem piersią.

Agnieszka Włodarczyk o karmieniu piersią

Aktorka w 100% zaangażowała się w nową życiową rolę, dlatego też chętnie porusza tematy związane z macierzyństwem. Jeszcze nie tak dawno temu opowiadała, że unika miejsc publicznych, ponieważ czułaby się niekomfortowo, karmiąc chłopca przy obcych ludziach. Najwidoczniej jednak zmieniła podejście, ponieważ kilka tygodni temu wraz z rodziną przeniosła się do słonecznej Hiszpanii, a z niej do Dubaju. Z zamieszczanej przez nią fotorelacji wprost wynika, że chętnie zwiedzają okolice oraz zajadają się lokalnymi przysmakami w napotkanych po drodze restauracjach.

Po pewnej przerwie Agnieszka wróciła do tematu karmienia piersią, jednak tym razem w innym kontekście. W najnowszym wpisie przyznała, że nadal karmi 6-miesięcznego Milana piersią i póki co, trudno jest jej z tego zrezygnować, choć jeszcze niedawno myślała, że będzie to trwało góra 2-3 miesiące.

Nagrałam Wam na storkach, jak zmienia się moje podejście do kp z czasem.
Założenie było takie, żeby pokarmić tak z 2-3 miesiące.
Milan skończył pół roku, a ja nadal karmię i ciężko mi przestać.
Nie wiem, o co chodzi, może to jakiś wewnętrzny strach przed tym, że nie wykarmię swojego dziecka kiedy będzie kryzysowa sytuacja?

W dalszej części przyznała, że nie potrafi znaleźć na to wytłumaczenia, jednak myśl o tym, że miałaby przestawić chłopca na butelkę, napawa ją tak dużym lękiem, że zdarza jej się z tego powodu wzruszać.

To jest jakieś atawistyczne, pierwotne i niewytłumaczalne… ale tak jest. Przynajmniej u mnie, chociaż Wy też o tym pisałyście w prywatnych wiadomościach.
Na myśl o przerwaniu karmienia chce mi się płakać i żadne racjonalne tłumaczenia nie trafiają do głowy.

Na koniec dodała, że to piękne przeżycie, ponieważ karmienie piersią pozwala zbliżyć się do dziecka. Zauważyła przy tym, że w takich sytuacjach można zrozumieć, do czego tak naprawdę służy kobiecy biust.

Fajnie jest przeżyć to na własnej skórze, doświadczyć takiej więzi z dzieckiem i zrozumieć, że jesteśmy częścią natury.
A kobiecy biust służy przede wszystkim do wykarmienia swojego potomstwa.
Niby proste, ale rozumiesz to dopiero wtedy, kiedy masz dziecko.

Pod publikacją wciąż przybywa komentarzy pisanych przez inne mamy, które również mają podobny „problem”.

  • Co prawda to prawda Agnieszko . Ja walczyłam dzielnie o to aby karmić córkę początkowo było z 2,3 miesiace i będzie wystarczająco. I nie wiadomo kiedy zleciało prawie 2 lata i teraz cudownie wspominam.
  • Mojego drugiego syna karmiłam 2 lata i 2 miesiące… cudowny czas to był…
  • Miałam karmić 6 miesiecy a skończyło się na 24.
  • Zgodnie z naturą ssaki karmią swoje młode do momentu aż te będą mogły jeść pokarm stały. Do mnie ta teoria trafia najbardziej.
  • U mnie podobnie, chciałam karmić max 6 msc, córka ma już 8 i jakoś końca nie widzę. I dokładnie jak Pani, jeżeli pomyślę o tym, że mam skończyć chce mi się płakać.

Wszystko zatem wskazuje na to, że Agnieszka, póki co nie przestanie karmić w taki sposób. Podobną decyzję podjęły również inne gwiazdy. Niektóre z nich karmiły swoje pociechy ponad dwa lata. Więcej o tym przeczytacie tutaj.


Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk w metrze w Dubaju

Agnieszka Włodarczyk w metrze w Dubaju

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×