NewsyKsiężna Kate wykreśliła Meghan Markle z królewskiej fundacji! Oficjalnie odcięła się od żony Harry'ego!

Księżna Kate wykreśliła Meghan Markle z królewskiej fundacji! Oficjalnie odcięła się od żony Harry'ego!

Księżna Kate i Meghan Markle konflikt
Księżna Kate i Meghan Markle konflikt
Elwira Szczepańska
28.08.2019 05:00

Księżna Kate i Meghan Markle od wielu miesięcy są bacznie obserwowane przez media, a także miłośników rodziny królewskiej, a wszystko za sprawą konfliktu, który rzekomo między nimi trwa. Ostatnio tabloidy doniosły, że księżna Kate ma już serdecznie dość Meghan i unika jej towarzystwa jak ognia! Mówi się o „zaciekłości” i „poważnym kryzysie”, a także o tym, że kiepskie relacje obu pań poróżniły całą rodzinę. I choć pogłoski zostały oficjalnie zdementowane przez Pałac Buckingham, dziennikarze nie przestają drążyć tematu.

Ostatnio William i Kate znowu zrobili coś, co można odczytać jako akt złej woli i przejaw narastającego konfliktu nie tylko między księżnymi, ale także  braćmi. W czerwcu pojawiły się pogłoski, że nastąpił rozłam w Królewskiej Fundacji. Media wtedy od razu pokochały tę współpracę, a braci i ich małżonki nazwały "fantastyczną Czwórką". Niestety, szybko zaczęły pojawiać się plotki o rzekomym konflikcie między braćmi, który miała wywołać obecność Meghan w rodzinie królewskiej.

Meghan Markle w cieniu księżnej Kate
Meghan Markle w cieniu księżnej Kate

Dlaczego doszło do rozłamu w Królewskiej Fundacji?

Rozłam w The Royal Foundation wiązał się z przeprowadzką William i Kate, którzy przenieśli swoją siedzibę do Pałacu Kensington. Książę i księżna Sussexu pozostali w Pałacu Buckingham. Wtedy postanowiono też, że Meghan i Harry stworzą własną fundację.  Decyzja o podziale obowiązków została potwierdzona przez Pałac Buckingham i ma pełne poparcie królowej Elżbiety II.

Magazyn Hello podaje, że Kate i William zmienili pełną nazwę instytucji, która do tej pory brzmiała:

Królewska Fundacja księcia i księżnej Cambridge oraz księcia i księżnej Sussexu.

Wycięto po prostu ten drugi człon. Jest to naturalne działanie, zważywszy, że pary książęce już nie współpracują. Oczywiście jest to świetny pretekst, do tego, żeby spekulować, na temat eskalacji konfliktu na dworze.

Księżna Kate i Meghan Markle świętują obchody Wspólnoty Narodów
Księżna Kate i Meghan Markle świętują obchody Wspólnoty Narodów

Czym jest The Royal Foundation?

Fundacja Królewska została założona we wrześniu 2009 roku, aby umożliwić księciu Williamowi i księciu Harry'emu  - obecnie, odpowiednio, księciu Cambridge i księciu Sussex, realizację ich ambicji charytatywnych. Catherine Middleton i Meghan Markle dołączyły poźniej, jako patronki fundacji.

W czerwcu 2019 r. Ogłoszono, że książę i księżna Sussex utworzą osobną fundację charytatywną. Książę i księżna Cambridge będą nadal pełnić rolę dyrektorów Royal Foundation. Fundacje par będą podobno współpracować przy wspólnych projektach, takich jak inicjatywa zdrowia psychicznego Heads Together.

Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William
Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William

The Royal Foundation to fundacja zbierająca pieniądze i wspierająca różne organizacje charytatywne. Królewska fundacja pomagała dotychczas byłym żołnierzom i ich rodzinom, dzieciom, osobom starszym. Oprócz tego wspierała sztukę, sport czy konserwację zabytków.

W ramach działalności TRF William i Kate miesiąc przed swoim ślubem założyli fundusz. Wszyscy, którzy chcieli im sprawić prezent ślubny, mogli tam wpłacać dowolne kwoty, które trafiły później do 26 organizacji charytatywnych.

  • Meghan Markle i książę Harry skopiowali sesję Kate i Williama?
  • Meghan Markle i księżna Kate na forum królewskiej fundacji
  • Meghan Markle dołączyła do Kate na finale Wimbledonu
  • Księżna Kate i Meghan Markle na Wimbledonie (2018)
  • Meghan Markle i książę Harry skopiowali sesję Kate i Williama?
  • Meghan Markle i księżna Kate 2018 r.
  • Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William – forum królewskiej fundacji
  • Britain's Kate, Duchess of Cambridge and Meghan, Duchess of Sussex leave after attending the Commonwealth Service at Westminster Abbey in London, Monday, March 11, 2019. Commonwealth Day has a special significance this year, as 2019 marks the 70th anniversary of the modern Commonwealth - a global network of 53 countries and almost 2.4 billion people, a third of the world's population, of whom 60 percent are under 30 years old. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth, Pool)
  • Księżna Kate i Meghan Markle świętują obchody Wspólnoty Narodów
  • Meghan Markle w cieniu księżnej Kate
[1/10] Meghan Markle i książę Harry skopiowali sesję Kate i Williama?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także