Szukaj

Paprocki i Brzozowski ocenili zaangażowanie Kate i Meghan w ruch zero waste. Czy księżne powinny nosić stare ubrania? [WIDEO]

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski o ruchu zero waste

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski o ruchu zero waste

Zero waste ma coraz więcej zwolenników, wśród których nie brakuje gwiazd i członków rodziny królewskiej. A jakie zdanie na ten temat mają Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski? O to zapytała ich nasza reporterka.

Filozofia Zero waste w ostatnim czasie szczególnie zyskała na popularności, a wszystko to dzięki zaangażowaniu gwiazd, które zachęcają internautów do niekupowania nowych rzeczy, a jedynie przerabiania starych. Jest to styl życia zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Taką postawę aktywnie promują między innymi Kinga RusinMaja Sablewska. A jakie zdanie w tym temacie ma duet Paprocki&Brzozowski, których biznes opiera się głównie na sprzedaży ubrań z nowych kolekcji?

My jako projektanci powinniśmy być w opozycji, bo wciąż powinniśmy wymyślać nowe rzeczy. Na tym polega moda, aby wszystko się zmieniało. Ale myślę, że to jest bardzo fajna tendencja i fajnie do niej podejść w świadomy sposób. My na swój osobisty sposób od dłuższego czasu jej hołdujemy. Nie wyrzucamy tak szybko ubrań z sezonu na sezon. Raczej inwestujemy w jedną rzecz, która świadomie będzie przekazywana do kolejnych sezonów, a czasami sięgamy do szafy rodziców. Już dawno byliśmy prekursorami tej mody.

Zobacz: Kinga Rusin z córką cerują ubrania z Zary! Paparazzi uwiecznili wszystko na zdjęciach

Paprocki i Brzozowski – Róże Gali 2018

Paprocki i Brzozowski – Róże Gali 2018

Projektanci zapewniają, że ubrania sygnowane ich marką służą do wielokrotnego użytku, co idealnie wpisuje się w trent zero waste:

To jest problem jednorazowych ubrań, które czasami są do wyrzucenia po pierwszym, drugim praniu. Stawiamy na jakość. Jako projektanci chcielibyśmy oddawać coś, co jest bardzo dobrze wykonane, ponadczasowe, niejednokrotnie wykonane całkowicie ręcznie. Więc to jest taka baza i podstawa do tego, żeby te ubrania nie były przysłowiową „szmatą” po pierwszym sezonie.

Marcin i Mariusz bardzo pozytywnie ocenili zaangażowanie księżnych Kate i Meghan w popularny ruch:

Jak najbardziej podoba nam się to, że tę filozofię popierają także księżna Kate i księżna Meghan. One są na tyle opiniotwórcze, że nadają kierunek myślenia wielu osobom, które chciałyby być na ich miejscu. Często nie mając świadomości, że mogą tak funkcjonować i zarządzać swoją szafą, po takich apelach i deklaracjach jakie dają księżna Kate czy Meghan, kobiety mogą coś zmienić.

Cała rozmowa poniżej.

Zobacz: Księżna Kate zawsze wygląda idealnie. To zasługa genialnego triku, który zdradził jej stylista


fot. AKPA

scena z: Mariusz Paprocki, Wojciech Grzybała, Marcin Brzozowski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Paprocki i Brzozowski – Róże Gali 2018

Paprocki i Brzozowski – Róże Gali 2018

Księżna Kate i książę William w Pakistanie

Księżna Kate i książę William w Pakistanie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×