Szukaj

Paulina Sykut i Agnieszka Hyży wstrząśnięte warunkami w jakich żyje Joanna Mazur: „Ludzie krzyczą w jej imieniu” [WIDEO]

Paulina Sykut i Agnieszka Hyży o zbiórce pieniędzy dla Joanny Mazur

Paulina Sykut i Agnieszka Hyży o zbiórce pieniędzy dla Joanny Mazur

Trwa zbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur, która mieszka w ciężkich warunkach. Niewidoma lekkoatletka poruszyła miliony widzów filmem wyemitowanym w trakcie programu Taniec z gwiazdami. Sprawę skomentowały gospodynie show – Paulina Sykut i Agnieszka Hyży.

W miniony piątek widzowie Tańca z gwiazdami mogli zobaczyć fatalne warunki w jakich na co dzień mieszka Joanna Mazur. Niewidoma mistrzyni świata żyje w kilkumetrowym pokoiku z kuchnią w internacie, i to odkąd skończyła 14 lat. Jej mieszkanie nie jest przystosowane do jej niepełnosprawności, dodatkowo toaleta znajduje się poza nim.

Historia Joanny Mazur poruszyła miliony widzów, którzy zorganizowali zbiórkę na remont mieszkania dla lekkoatletki. Do dziś udało się uzbierać ponad 150 tysięcy złotych. Zjednoczenie się Polaków w słusznej sprawie zaimponowało m.in. Paulinie Sykut i Agnieszce Hyży, które całą sprawę skomentowały w rozmowie z naszą reporterką.

To jest bardzo smutne i nawet tragiczne, to też trochę odsłania kulisy niesprawiedliwości jaka w sporcie jest. Są zawodnicy, są dyscypliny, które są w sporcie gloryfikowani, czasami niezasłużenie, bo akurat ta dyscyplina jest modna, jest na topie, się klika, w związku z tym oni też odpowiednio zarabiają. Jak dla mnie, z punktu widzenia człowieka, który nie zastanawia się, który sport jest ważniejszy, to patrząc na nich to są sportowcy, którzy osiągają sukces. Wielcy ludzie, którzy poświęcają kawał swojego życia, w tym wypadku podwójnie, ponieważ walczą ze swoją niepełnosprawnością i ułomnością i tym bardziej powinni być wspierani. A jeżeli już w ogóle życie, które w XXI wieku jest dla nas oczywiste, jak łazienka i w miarę komfortowe warunki, w tym wypadku nie są zapewnione, to myślę, że wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni i poruszeni tym, co się wydarzyło na planie – stwierdziła Hyży, która prowadzi „Kulisy Tańca z gwiazdami” w Polsat Cafe.

Paulina Sykut zwróciła uwagę na fakt, że Joanna Mazur o nic nie prosiła, pomoc w postaci wirtualnej zbiórki przyszła do niej sama:

Warto powiedzieć, że Asia o nic nie prosiła i nic tutaj nie było zamierzone. Ona nie prosi nawet teraz o jakąkolwiek pomoc, to ludzie w jej imieniu chcą, krzyczą by jej sytuacja się zmieniła. Ale to jest tytan pracy, niezwykle waleczna i mądra osoba.

Trzymamy kciuki za Joannę, a wszystkich chętnych do włączenia się w zbiórkę odsyłamy tutaj.

Materiał z Joanną Mazur, który wstrząsnął widzami Tańca z gwiazdami:

Zobacz: Dramatyczna historia Joanny Mazur chwyta za serce bardziej od jej fatalnych warunków mieszkaniowych!

Zobacz: Szokujące słowa Otylii Jędrzejczak na temat Joanny Mazur! “Znam drugą wersję wydarzeń” [WIDEO]

Zobacz: Joanna Mazur żyje w skandalicznych warunkach. Roztrzęsiona gwiazda nie kryje żalu: “To był bardzo trudny tydzień” [WIDEO]


Joanna Mazur mieszka w skandalicznych warunkach

Joanna Mazur mieszka w skandalicznych warunkach

Mieszkanie Joanny Mazur

Mieszkanie Joanny Mazur

Joanna Mazur i Rafał Maserak – Taniec z gwiazdami 9, odcinek 3

Joanna Mazur i Rafał Maserak – Taniec z gwiazdami 9, odcinek 3

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×