NewsyKto wygra Eurowizję 2015? Szwecja, Włochy czy Australia? Poznajcie faworytów konkursu + szanse Moniki Kuszyńskiej

Kto wygra Eurowizję 2015? Szwecja, Włochy czy Australia? Poznajcie faworytów konkursu + szanse Moniki Kuszyńskiej

Eurowizja 2015: kiedy oglądać? kto wygra? kto jest faworytem? Szwecja, Włochy, Australia, Estonia
Eurowizja 2015: kiedy oglądać? kto wygra? kto jest faworytem? Szwecja, Włochy, Australia, Estonia
Aneta Błaszczak

13.05.2015 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pytania o zwycięzców Eurowizji 2015 pojawiają się coraz częściej. Wszystko za sprawą prób, które właśnie rozpoczęły się w Wiedniu i są oznaką zbliżających się koncertów eurowizyjnych (19, 21, 23 maja). Wraz z nimi ruszyła machina podczas której lista kandydatów Eurowizji na zwycięzców będzie zmieniała się jak w kalejdoskopie, aż do finału konkursu. Kto według bukmacherów i fanów ma największe szanse na zwycięstwo i powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu Conchity Wurst? Gdzie odbędzie się Eurowizja 2016?

Przygotowaliśmy listę z najczęściej typowanymi piosenkami z Eurowizji 2015. Niestety, Monika Kuszyńska z In the name of love nie znalazła się w notowaniach na tyle wysoko by uważać ją za faworyta. Pozostaje jednak mieć cichą nadzieję, że na Eurowizji 2015 w Wiedniu polska piosenka okaże się czarnym koniem, tak jak w ubiegłym roku utwór z Holandii (2. miejsce w finale, 24. w typowaniach ekspertów).

Szwecja na Eurowizji 2015: Mans Zelmerlow - Heroes

Piosenka ze Szwecji zajmuje we wszelkich rankingach przed Eurowizją 2015 wysokie miejsce i jest murowanym faworytem do zwycięstwa. Przystojny Mans Zelmerlow nagrał utwór Heroes z prostym tekstem, do którego zaprezentuje kolorowe show. Szwed jest znany w kilku krajach Europy. Pamiętacie przebój Cara Mia? To właśnie on go śpiewał.

Za każdą złotówkę postawioną u bukmacherów na Szwecję na Eurowizji 2015 dostaniemy w przypadku zwycięstwa Mansa Zelmerlowa tylko 1,65 zł.

Piosenka na Eurowizji 2015 ze Szwecji HEROES Mansa Zelmerlowa ma wygrać Eurowizję 2015. Czy tak będzie? Szwecja gotowa na konkurs
Piosenka na Eurowizji 2015 ze Szwecji HEROES Mansa Zelmerlowa ma wygrać Eurowizję 2015. Czy tak będzie? Szwecja gotowa na konkurs

Włochy na Eurowizji 2015: Il Volo - Grande Amore

Faworytem bukmacherów i fanów Eurowizji z OGAE są Włochy. Zespół Il Volo to trio, które żeby jechać z występem na Eurowizję 2015 musiało wygrać festiwal w San Remo. Czy Eurowizja 2016 odbędzie się w Rzymie?

Posłuchacie Il Volo i Grande Amore (ponad 27 milionów wyświetleń na YouTube!).

Włosi wygrają Eurowizję 2015? Il Volo jest faworytem a ich piosenka Grande Amore wygrała już w San Remo. Czy na Eurowizji Il Volo będzie najlepsze?
Włosi wygrają Eurowizję 2015? Il Volo jest faworytem a ich piosenka Grande Amore wygrała już w San Remo. Czy na Eurowizji Il Volo będzie najlepsze?

Australia na Eurowizji 2015: Guy Sebastian - Tonight Again

Występ Australii na Eurowizji 2015 jest jednorazowym udziałem państwa. Z okazji 60-lecia konkursu organizatorzy zaprosili odległy kontynent, aby podziękować w ten sposób za wsparcie i oglądalność jaka rośnie z roku na rok wśród tamtejszych widzów.

Australię na Eurowizji 2015 reprezentuje Guy Sebastian z piosenką Tonight Again. Skądś znacie to nazwisko? Guy zwyciężył australijską edycję Idola, osiągnął ogromny sukces w Australii i Nowej Zelandii, a przez chwilę mogliście go oglądać w polskiej telewizji, na World Idolu, gdzie zajął 7. miejsce, wyprzedzając o jedno oczko naszą Alicję Janosz.

Czy Australia wygra Eurowizję 2015? W przypadku takiej sytuacji, przyszłoroczny koncert zorganizuje jedno z europejskich państw.

Piosenki z Eurowizji 2015 - Australia - Guy Sebastian - Tonight Again
Piosenki z Eurowizji 2015 - Australia - Guy Sebastian - Tonight Again

Pozostali kandydaci-faworyci Eurowizji 2015

Na Eurowizji 2015 do grona faworytów zalicza się jeszcze co najmniej kilka piosenek:

Estonia (Elina Born i Stig Rästa Goodbye to yesterday),

Finlandia (Pertti Kurikan Nimipäivät Aina mun pitää),

Norwegia (Mørland i Debrah Scarlett A Monster Like Me)

Rosja (Polina Gagarina A Million Voices)

Azerbejdżan (Elnur Hüseynov Hour of the Wolf)

Słowenia (Maraaya Here for you)

Islandia (María Ólafsdóttir Unbroken)

Wszystkie piosenki z Eurowizji 2015 w skrócie:

Kiedy i gdzie oglądać Eurowizję 2015?

Na kogo zagłosujecie? A może Eurowizję w Wiedniu wygra ktoś inny? O tym przekonamy się za tydzień. Przypomnijmy, kiedy odbędzie się Eurowizja 2015: 19 maja pierwszy półfinał, 21 maja drugi półfinał (z Polską), a 23 maja wielki finał. Koncerty wyemituje w Polsce TVP2 i TVP Polonia.

Szanse Moniki Kuszyńskiej na Eurowizji 2015

Chociaż Monika Kuszyńska i In the name of love nie pojawiają się na listach faworytów bukmacherów czy fanów, szanse na zajęcie wysokiego miejsca wcale nie są małe. W ogólnym rankingu Polska piosenka na Eurowizję 2015 zajmuje 24. miejsce na 40. kandydatów. W swojej grupie półfinałowej Monika Kuszyńska oscyluje na granicy awansu. Oznacza to, że wszystko zależy od show.

Mamy nadzieję, że występ Moniki Kuszyńskiej i jej męża Jakuba Raczyńskiego będzie na tyle ciekawy dla Europy, że Polska awansuje do finału Eurowizji 2015. Pamiętajcie, że In the name of love z Polski będzie piosenką zamykającą koncert drugiego półfinału.

Eurowizja 2015 Monika Kuszyńska - bukmacherzy, faworyci, kandydaci
Eurowizja 2015 Monika Kuszyńska - bukmacherzy, faworyci, kandydaci

EVA

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także