NewsyBartosz Żukowski komentuje aferę z rzekomą kradzieżą owiec. Gwiazdor "Kiepskich" nie ma wątpliwości. "Ktoś pójdzie za to siedzieć”

Bartosz Żukowski komentuje aferę z rzekomą kradzieżą owiec. Gwiazdor "Kiepskich" nie ma wątpliwości. "Ktoś pójdzie za to siedzieć”

Bartosz Żukowski
Bartosz Żukowski
11.01.2024 19:42

Bartosz Żukowski zyskał ogromną popularność dzięki roli nierozgarniętego Waldusia w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Aktor jest także zaangażowany w działalność na rzecz ochrony praw zwierząt. Został członkiem stowarzyszenia "Pogotowie dla Zwierząt", które miało prowadzić interwencje i odbierać właścicielom naszych "braci mniejszych" przebywających w warunkach zagrażających jego zdrowiu i życiu.

W 2022 roku Żukowski miał zabrać z działki dwie owce, które uznał za zaniedbane. Właściciel zwierząt uznał działania aktora za bezprawne i oskarżył go o „wyłamanie bramy wjazdowej i kradzież". Bartosz skomentował sprawę w rozmowie z Plejadą i poinformował, że sam jest w tym przypadku ofiarą.

Bartosz Żukowski zapowiedział kroki prawne. Gwiazdor "Kiepskich" komentuje aferę z rzekomą kradzieżą owiec

Bartosz Żukowski nie pozostawił wątpliwości, że w jego opinii oskarżenia o kradzież to nic innego, jak pomówienia. Zwłaszcza że zarzucano mu nawet działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Aktor nie ma zamiaru tak zostawić sprawy i poinformował, że podjął już odpowiednie kroki prawne.

To wszystko jest pomówienie, oszczerstwo i myślę, że ktoś pójdzie siedzieć za to, ponieważ to już jest niewyobrażalna skala. Trudno mi nawet mówić coś na ten temat (...) Słów o zorganizowanej grupie przestępczej nawet nie chcę komentować. Absolutnie będę dochodził swoich praw. Trzeba ostro działać i przekazałem już sprawę prawnikom — poinformował.

Zdania Żukowskiego nie podziela prezes fundacji "Polskie Veto" Adam Kania, którego zdaniem już wcześniej pojawiać się miały informacje o bezprawnych działaniach "Pogotowia dla Zwierząt".

Bartosz Żukowski i "Pogotowie dla Zwierząt" bezprawnie odbierali zwierzęta?

W rozmowie z "Super Expressem" Adam Kania nie ukrywał, że jego zdaniem Bartosz Żukowski i stowarzyszenie, którego jest członkiem, działali bezprawnie.

Pan Bartosz pod nieobecność pana Krzysztofa zabrał z jego posesji w Wodzisławiu Śląskim dwie owce, powołując się na „Pogotowie dla zwierząt”. Rzekomo dla dobra zwierząt, podczas gdy owce były zdrowe i zadbane. O tym, że to pan Bartosz zabrał owce, zeznał sam założyciel „Pogotowia dla Zwierząt”. Ta organizacja już wtedy była w trakcie delegalizacji ze względu na liczne nieprawidłowości, oskarżenia o kradzież itd. Jest taki przepis, że gdy organizacje prozwierzęce zabierają zwierzęta, to mogą potem występować do miast o pieniądze na utrzymanie zwierząt. I ten przepis rodzi wiele patologii. Jest wiele organizacji, które dla zysku te zwierzęta zabierają. Ostatecznie sąd zdelegalizował to pogotowie — czytamy.

Wydaje się, że echa afery z udziałem gwiazdora "Świata według Kiepskich" szybko nie ucichną.

Bartosz Żukowski (fot. AKPA)
Bartosz Żukowski (fot. AKPA)
Bartosz Żukowski (fot. AKPA)
Bartosz Żukowski (fot. AKPA)
Gala Spa 2016 - Bartosz Żukowski
Gala Spa 2016 - Bartosz Żukowski
Bartosz Żukowski - premiera spektaklu Wszystko o mężczyznach
Bartosz Żukowski - premiera spektaklu Wszystko o mężczyznach
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także