Zobacz, jak powstała kolekcja Alicji Bachledy-Curuś dla W.KRUK. To najbardziej zmysłowa biżuteria tego roku. A ceny? Można kupić już od…

Kolekcja biżuterii Alicji Bachledy-Curuś dla W.KRUK

Kolekcja biżuterii Alicji Bachledy-Curuś dla W.KRUK

Kolekcja biżuterii Alicji Bachledy-Curuś dla W.KRUK

Nieczęsto się zdarza, by gwiazdy kina miały okazję artystycznego zrealizowania się na polu innym niż kinematograficzne. Taką możliwość otrzymała jednak Alicja Bachleda-Curuś. Dzięki propozycji marki W.KRUK mogła się sprawdzić w tak delikatnej i wyjątkowej materii, jaką jest projektowanie biżuterii.

Razem z W.KRUK Alicja Bachleda-Curuś stworzyła swoją pierwszą autorską kolekcję biżuterii EOS. Jej nazwa, nieprzypadkowo, wzięła się z mitologii – to imię greckiej bogini świtu. Nawiązuje do świtu jako tego bardzo magicznego momentu, gdy kończy się noc, a zaczyna nowy dzień, a wraz z nim przychodzą nowe możliwości, nowe emocje, szansa na zmianę.

Ta opowieść o przemianie, o rodzeniu się nowego dnia, o tym, że dziewczynka zmienia się w kobietę, że za każdym rogiem może się kryć nowe wydarzenie, była dla nas urzekająca – zdradza nam Daria Szajnar, dyrektor marketingu W.KRUK. – To opowieść emocjonalna: ja też chcę wierzyć, budząc się każdego dnia, nawet w szary, smutny poranek, że słońce nadejdzie, że w moim dniu wszystko może się odwrócić. Ta kolekcja niesie coś takiego. To jest talizman, emocja zaklęta w szlachetnych kruszcach – dodała.

Będąc na premierze kolekcji EOS, nie mogliśmy nie zapytać Alicji, jak doszło do współpracy i jak przebiegała.

Jestem w szoku, że mi na to pozwolono – przyznała w pierwszych słowach Alicja. – Usiadłam o świcie, kredkami mojego syna naszkicowałam bransoletki, pierścionki, węża, wysłałam do W.KRUK, a oni powiedzieli: tak, OK, tylko czy chcesz to cieniej, czy… Jestem bardzo szczęśliwa i przyznam szczerze, że to jeden z bardziej kreatywnych momentów w moim życiu – dodała.

A jak współpracę ocenia W.KRUK?

Alicja ma w sobie coś niesamowitego. Ma wrażliwość, bardzo szybko się uczy i stąd już w pierwszych szkicach było widać, jak będzie wyglądać ta biżuteria. Cisnęła nas, żeby wyglądała tak, jak wygląda – uchyla rąbka tajemnicy Daria Szajnar. – Praca z Alicją była przyjemnością. Oficjalnie mogę ogłosić: Alicja Bachleda-Curuś jest projektantką biżuterii.

Efektem tej twórczej współpracy jest linia składająca się z pierścionków, kolczyków, nausznic, bransoletek i naszyjników z kilku różnych kruszców: srebra, żółtego i różowego złota z dodatkiem kamieni szlachetnych – brylantów i szmaragdów (zobacz więcej). Te drugie zwłaszcza nadają kolekcji bardzo zmysłowy charakter.

Zielony kamień to szmaragd, szlachetny, rzadko wykorzystywany, bo jest bardzo trudny w obróbce. Zieleń jest zmysłowym, szlachetnym kolorem i jest kolorem Alicji – opowiedziała nam Daria Szajnar.

Zobacz: Znamy ceny biżuterii z kolekcji EOS Alicji Bachledy-Curuś dla W.KRUK

W linii EOS można znaleźć dwa motywy przewodnie: delikatną, kobiecą paprotkę oraz węża. Ten drugi, choć może się kojarzyć nazbyt drapieżnie czy wręcz demonicznie, sama Alicja bardzo lubi.

Reprezentuje transformację i jest przewodnikiem duchowym. W moim życiu zmian było i będzie wiele, a symbol węża prowadzi mnie przez nowe terytoria, dając siłę do działania – twierdzi aktorka.

A jak wam się podoba biżuteria z kolekcji EOS Alicji Bachledy-Curuś dla W.KRUK?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×