NewsyDantejskie sceny w "Pytaniu na śniadanie". Tomasz Kammel MUSIAŁ zareagować. Fani nie kryją emocji: "Jestem zbulwersowana"

Dantejskie sceny w "Pytaniu na śniadanie". Tomasz Kammel MUSIAŁ zareagować. Fani nie kryją emocji: "Jestem zbulwersowana"

Pytanie na śniadanie: awantura w programie
Pytanie na śniadanie: awantura w programie
21.01.2023 13:20, aktualizacja: 21.01.2023 16:19

Pytanie na śniadanie to poranny format, który zadebiutował w TVP2 w 2002 roku i do dziś towarzyszy widzom. Przez program przewinęła się plejada prowadzących. Dziś numerem jeden są Kasia Cichopek Maciej Kurzajewski, którzy duet tworzą również prywatnie. Izabella Krzan Tomasz KammelIda Nowakowska Tomasz WolnyŁukasz Nowicki Małgorzata OpczowskaMałgorzata Tomaszewska Aleksander Sikora – to pozostali dziennikarze, zatrudnieni w show.

Dzisiejsze wydanie śniadaniówki poprowadzi Tomek i Iza, którzy byli świadkami awantury.

Pytanie na śniadanie: awantura w programie

Dziennikarze zaprosili do studia dyrektora szkoły, prawnika oraz ubiegłoroczną maturzystkę, którzy dyskutowali na temat incydentu, do którego doszło w Teksasie. W jednej z tamtejszych szkół nauczyciel pobił ucznia.

Dyrektor placówki od początku programu próbował przekonać widzów, że to uczniowie prowokują większość nieprzyjemnych sytuacji.

Uczniowie bardzo często prowokują nauczycieli. Słownie, agresją psychiczną. Dzieci mają różne pomysły, wykorzystują niemoc nauczyciela, może brak kompetencji pedagogicznych. Pamiętajmy o tym, że uczniowie dzisiaj zapominają o swoich obowiązkach, a główny nacisk kładzie się na prawa ucznia – zaczął - Uczniowie nie mają autorytetów, przez co trudno nad nimi zapanować – dodał.

Tego argumentu nie przyjęła ubiegłoroczna absolwentka. Dziewczyna podzieliła się naganną sytuacją, jakiej doświadczyła.

Nauczycielka przykryła mnie kotarą, bo nie podobało jej się, jak wyglądam – otworzyła się.

Przywołała też inne wydarzenia, dodając, że nauczyciele, z którymi miała do czynienia, nie mieli odpowiedniego podejścia do młodzieży.

Dyrektor szedł w zaparte, podtrzymując swoją tezę.

Nauczyciel niesprowokowany nie będzie zachowywał się w sposób agresywny i niedopuszczalny – kontynuował.

Przeciwko tezie nauczyciela zaprotestował obecny w studiu prawnik, wskazując na to, że w polskich szkołach jest obecna przemoc. Dyrektor zlekceważył ten fakt, po czym ironizował, że "uczniowie są idealni, tylko nauczyciele robią coś złego". Zapytał ubiegłoroczną maturzystkę o to, dlaczego zdała egzamin dojrzałości, skoro nauczyciele są tak niekompetentni. Wtedy usłyszał smutną prawdę:

Nie nauczyli [mnie]. Chodziłam na korepetycje – wycedziła nastolatka.

Nieprzyjemną wymianę zdań pomiędzy prawnikiem i byłą uczennicą a nauczycielem przerwał dopiero Tomasz Kammel. Kłótnia wywołała w sieci sporo emocji.

Reakcje widzów na kłótnię w studiu

Na profilu śniadaniówki na Facebooku pojawiła się lawina komentarzy ws. dzisiejszej kłótni.

  • Uważam, że rozmowa została pokierowana w kompletnie niewłaściwym kierunku... Jestem zbulwersowana! Po tej rozmowie wniosek jest taki: nauczyciele to potwory, wg pana prawnika i młodej osoby: bez wyjątku. Nie wiem do czego dąży takie podejście.... Ja uczę dzieci od zerówki o prawach i obowiązkach uczniach, a tutaj wypowiedzi, że przez 12 lat uczniowie nie słyszeli o swoich prawach... Nie wiem jak już to skomentować.
  • Obecnie w szkołach jest brak dyscypliny, młodzież nie ma szacunku do dorosłych. Skończmy z tym głaskaniem młodzieży i wychowaniem bezstresowym. Pan dyrektor ma rację.
  • Jestem team uczniowie!!! Nauczyciela musi być zawsze na wierzchu on ma zawsze rację i tylko on ma prawo do racji!!! Dyrektor starał się być opanowany ale momentami wypadało z ust prawdziwe ja i gdyby nie kamery i publiczność rozmowa z młodymi wyglądałaby inaczej!!!

A wy co myślicie na temat szkolnictwa w naszym kraju?

Izabella Krzan i Tomasz Kammel
Izabella Krzan i Tomasz Kammel
Pytanie na śniadanie: awantura w programie
Pytanie na śniadanie: awantura w programie
Tomasz Kammel, Izabella Krzan  - Pytanie na śniadanie
Tomasz Kammel, Izabella Krzan - Pytanie na śniadanie
Tomasz Kammel i Izabella Krzan
Tomasz Kammel i Izabella Krzan
Izabella Krzan i Tomasz Kammel
Izabella Krzan i Tomasz Kammel
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także