Był agnostykiem, opowiadającym się za konserwatywnym porządkiem świata, ale jego poglądy i opinie często budziły poruszenie w środowiskach naukowych i społecznych. Twierdził na przykład, że transplantologia jest nową formą kanibalizmu, a imigrantów należy zatapiać zanim dotrą do Europy. Z drugiej strony regularnie wyśmiewał "spiski" związane z katastrofą smoleńską, a na wizji podczas wywiadu w Telewizji Republika nazwał je bujdami i wyszedł ze studia.
Profesor Wolniewicz przyszedł na świat w Toruniu, 22 września 1927 roku. Większość życia współpracował z Instytutem Filozofii UW, był również członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Ostatnie lata spędził związany z Radiem Maryja, pojawiał się w TV Trwam i publikował teksty w Naszym Dzienniku.
W 1997 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Był niewątpliwie barwną i wzbudzającą zainteresowanie postacią. Przez ekspertów uznawany był za wybitnego filozofa i specjalistę w swojej dziedzinie.
Rodzinie i bliskim serdecznie współczujemy.