Protest kobiet w sprawie ustawy antyaborcyjnej trwa, a Paulina Młynarska apeluje na Facebooku do Agaty Dudy: "My nie kupujemy tego, że pani jest apolityczna!"
Agata Duda od momentu zakończenia kampanii prezydenckiej, w której była bardzo aktywna zniknęła. Nie podejmuje głosu w żadnej sprawie, niechętnie dzieli się swoimi poglądami, utrzymując, że jest apolityczna.
Teraz kobiety walczą z sejmem o swoje prawa. Ustawa antyaborcyjna ma być jeszcze bardziej zaostrzona. Nawet Marta Kaczyńska skrytykowała wprowadzenie jej w życie. Niestety panie nie mogą liczyć na wsparcie pani Agaty. Pierwsza Dama konsekwentnie milczy, mimo że nie raz była już nawoływana do wypowiedzi. Teraz o pomoc prosi ją Paulina Młynarska.
Zwracam się do pani z apelem w imieniu swoim i setek tysięcy, a może nawet milionów polskich kobiet, które dziś z zapartym tchem oczekują, że zajmie pani stanowisko wobec obłąkańczego projektu ustawy całkowicie zakazującego aborcji. My nie kupujemy tego, że pani jest apolityczna, i że pani się nie angażuje. A to dlatego, że wzięła pani bardzo czynny udział w kampanii prezydenckiej swojego męża. Setki tysięcy kobiet zagłosowały na niego właśnie dlatego, że pani je do tego przekonywała. To dla nas bardzo ważne, aby była pani dziś z nami. Zwracam się, jako do matki, do nauczycielki i jak do siostry. Czekamy na panią - napisała Paulina Młynarska na Facebooku
Jak myślicie, Agata Duda przerwie w końcu swoje milczenie?