Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Aktorkę żegnały ważne osobistości. Hołd oddał jej nawet Jarosław Kaczyński

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Wybitną gwiazdę, która zagrała w produkcjach takich jak m.in. Plebania oraz Kogel Mogel, pożegnali bliscy. Hołd oddał jej Jarosław Kaczyński.

Katarzyna Łaniewska nie żyje. Smutną informację przekazała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska. Aktorka miała 87 lat. Tuż przed śmiercią przez kilka dni przebywała w szpitalu. Halina Łabonarska poinformowała, że gwiazda przygotowywała się do operacji. Niestety jej nie doczekała.

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Gwiazdy i politycy pożegnali aktorkę

W czwartek, 17 grudnia, odbył się pogrzeb aktorki. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13:30 w kościele świętej Katarzyny na Służewie. Po niej nastąpiło odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu Służewskim Nowym przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie. Zgodnie z wolą rodziny oraz ze względu na pandemię koronawirusa, ostatnie pożegnanie odbyło się jedynie w obecności najbliższych.

W kościele, oprócz bliskiej rodziny, zjawili się m.in. Ignacy Gogolewski — były mąż aktorki, były prezes PZPN Michał Listkiewicz, działacz polityczny Tomasz Sakiewicz, były dziennikarz Gazety Wyborczej Adrian Stankowski. Nie zabrakło też wieńców i kwiatów. Jeden z nich przysłał prezes PiS – Jarosław Kaczyński. Gwiazda Plebanii od lat sympatyzowała z partią rządzącą.

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Łaniewska została pochowana w grobie, w którym została pochowana jej matka Janina. Chociaż zaproponowano, by pogrzeb miał charakter państwowy, a aktorka spoczęła na Powązkach, rodzina nie przyjęła tej propozycji.

Kim była Katarzyna Łaniewska?

Łaniewska urodziła się w 1933 roku w Łodzi. Ukończyła studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Występowała m.in. w Teatrze Polskim, Narodowym oraz Ateneum. Grała w filmach i serialach, wśród których warto wymienić tytuły takie jak m.in. Klan, Plebania oraz Katyń.

Po raz ostatni aktorkę na dużym ekranie mogliśmy oglądać w Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3. Wiadomo jednak, że pojawi się też w czwartej części filmu, o czym poinformowała Ilona Łepkowska. Zdjęcia kręcono w wakacje.

Katarzyna Łaniewska poślubiła Ignacego Gogolewskiego, z którym miała córkę Agnieszkę. Ich małżeństwo rozpadło się po dziesięciu latach. Drugim mężem aktorki został Andrzej Błaszczak, z którym wzięła ślub kościelny. Mężczyzna zmarł na początku 2018 roku.


Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×