Ilona Łepkowska żegna Katarzynę Łaniewską. Zdradziła, czy zobaczymy ją w „Koglu Moglu” 4

Ilona Łepkowska żegna Katarzynę Łaniewską

Ilona Łepkowska żegna Katarzynę Łaniewską

Ilona Łepkowska wpisem na Facebooku pożegnała zmarłą dzisiaj aktorkę Katarzynę Łaniewską. Przy okazji zdradziła, czy zobaczymy ją w Koglu Moglu 4.

Katarzyna Łaniewska nie żyje. Smutne wieści przekazały media w poniedziałkowe popołudnie. Aktorkę, która zmarła w wieku 87 lat, w rodzinnym domu, po kilku dniach pobytu w szpitalu, pożegnał już między innymi Piotr Gliński, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na Twitterze dodał wpis, w którym przypomniał zasługi aktorki. Kilka miesięcy przed śmiercią otrzymała Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Całokształt Twórczości. Była wyróżniona również Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Aktorka, działaczka opozycji antykomunistycznej, założycielka NSZZ „Solidarność” w Teatrze Ateneum, po 2010 roku zaangażowana w inicjatywy społeczne upamiętniające ofiary Tragedii Smoleńskiej. Zaledwie kilka dni temu, w listopadzie, nagrodzona Nagrodą  @MKiDN_GOV_PL za całokształt swojej drogi artystycznej i twórczej. Niech Pani spoczywa w pokoju, Pani Katarzyno.

Swój żal wyraziła także Ilona Łepkowska. Scenarzystka napisała kilka słów na Facebooku.

Ilona Łepkowska pożegnała Katarzynę Łaniewską

Katarzyna Łaniewska grała w filmach i serialach, wśród których warto wymienić tytuły takie jak m.in. Klan, Plebania oraz Katyń. Zasłynęła jednak rola w komedii Kogel Mogel, gdzie wcieliła się w mamę głównej bohaterki, Kasi Solskiej.

Po raz ostatni na dużym ekranie mogliśmy ją oglądać w kontynuacji kultowej produkcji – Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3. Wiadomo też, że pracowała na planie kolejnej części serii, do której zdjęcia kręcono w wakacje. Czy zobaczymy ją w filmie? Nie ma oficjalnego komentarza, ale wątpliwości zdaje się rozwiewać scenarzystka Ilona Łepkowska, która pożegnała Łaniewską na Facebooku:

Katarzyna Łaniewska nie żyje… A jeszcze latem kręciliśmy film „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4 „… Babcia Solska… Ostatnia rola Pani Katarzyny… Bardzo, bardzo smutno…

Katarzyna Łaniewska nie żyje… A jeszcze latem kręciliśmy film "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4 "… Babcia Solska… Ostatnia rola Pani Katarzyny… Bardzo, bardzo smutno…

Posted by Ilona Łepkowska on Monday, December 7, 2020

Z jej wzruszającego pożegnania wynika, że jednak udało się nakręcić materiał i będziemy mogli po raz ostatni oglądać Łaniewską na dużym ekranie. Jej ostatnia rola, jak pisze Łepkowska, zadaje się symbolicznie zamykać jej karierę kreacją Solskiej.


Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Katarzyna Łaniewska na planie Kogel Mogel

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×