Szukaj

Tulia ocenzurowana na Eurowizji 2019! Organizatorzy konkursu bezlitośni dla polskiego zespołu!

Tulia teledysk Pali się krzyż

Tulia teledysk Pali się krzyż

Tulia usunęła krzyż z teledysku na Eurowizję 2019

Tulia musiała zmienić teledysk do piosenki Pali się w wersji na Eurowizję 2019. Z klipu wycięto sceny z przydrożnym krzyżem. Dlaczego?

W tym roku kandydata do Eurowizji 2019 wybrały władze Telewizji Polskiej. To właśnie one zdecydowały, że nasz kraj reprezentować będzie folkowo-popowy zespół Tulia.

Chociaż początkowo piosenka była utrzymywana w ścisłej tajemnicy, niedawno została ona oficjalnie przedstawiona przez serwis eurowizja.org:

Z ostatniej chwili! Piosenką, którą wykona zespół w Tel Awiwie będzie „Pali się” (Fire of love)! Dziewczynom życzymy sukcesu!

W odświeżonej odsłonie Pali się zmianie uległ nie tylko tekst, który po części zastąpiono angielskim, ale również sam teledysk. Jedna ze scen – a właściwie jej brak – niemal natychmiast wywołała sporo kontrowersji. W 11 sekundzie polskiej wersji klipu wokalistki idąc ulicą mijają przydrożny krzyż. W eurowizyjnej wersji tego motywu zabrakło.

Internauci błyskawicznie podchwycili temat, sugerując, że wszystkiemu rzekomo winne są władze TVP. Okazuje się jednak, że powód jest zupełnie inny – teledysk do Fire of love został ocenzurowany ze względu na surowy regulamin Eurowizji, który wyraźnie podkreśla, że „wydarzenie zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych”, a tym jest krzyż.

Oficjalne oświadczenie zespołu w sprawie usunięcia sceny z krzyżem z teledysku do Fire in love:

Intencją pracownika Universal Music Polska nie było obarczenie odpowiedzialnością za zmianę w teledysku zespołu Tulia „Fire of Love (Pali się)” Telewizji Polskiej ani żadnego innego podmiotu związanego z występem Tulii na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Usunięcie krzyża z teledysku Tulii do piosenki „Fire of Love (Pali się)” wyniknęło wyłącznie z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji i dostosowania czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu.

W trakcie, gdy odbywały się prace montażowe, zarówno Tulia, jak i przedstawiciele Universal Music Polska, byli w trakcie przygotowań do występu na gali Fryderyków w Katowicach, w związku z czym żaden podmiot nie nadzorował bezpośrednio prac nad montażem teledysku. Również przedstawiciele Telewizji Polskiej nie mieli wpływu i nie uczestniczyli w tych pracach.

Dodajmy, że w eurowizyjnej wersji zabrakło jeszcze jednej kontrowersyjnej sceny – ze strażakami polewającymi wódkę do kieliszków.

Jak oceniacie „ocenzurowaną” wersję teledysku Tulii?

OświadczenieW związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w internecie, jakoby teledysk do utworu „Fire of…

Opublikowany przez Tulia Środa, 13 marca 2019

Wersja teledysku Pali się bez krzyża:

Wersja teledysku Pali się z krzyżem:

Ewa Farna Eurowizji mówi stanowcze NIE. A jak ocenia wybór Tulii na reprezentanta Polski? [WIDEO]

Eurowizja 2019: Tulia wywróciła rankingi bukmacherów do góry nogami! Po premierze piosenki wystrzeliły jak rakieta! Jest coraz lepiej!

Z OSTATNIEJ CHWILI: Polska piosenka na Eurowizję 2019 opublikowana! Tulia z „Fire of love” zmiecie konkurencję w pył! [WIDEO]


Krzyż w teledysku Tulii

Krzyż w teledysku Tulii "Pali się"

Krzyż w teledysku Tulii

Krzyż w teledysku Tulii "Pali się"

Tulia - polska wersja teledysku

Tulia - polska wersja teledysku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×