Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Julia Wieniawa oficjalnie o początkach znajomości z Baronem! Przypomniała kiedy i jak się poznali! [WIDEO]
Julia Wieniawa oficjalnie o początkach znajomości z Baronem! Przypomniała kiedy i jak się poznali! [WIDEO]

Julia Wieniawa oficjalnie o początkach znajomości z Baronem! Przypomniała kiedy i...

Julia Wieniawa oficjalnie o początkach znajomości z Baronem!...

Angelina Jolie zataiła przed światem swój kolejny ślub! Dopiero teraz wszystko wyszło na jaw!
Angelina Jolie zataiła przed światem swój kolejny ślub! Dopiero teraz wszystko wyszło na jaw!

Angelina Jolie zataiła przed światem swój kolejny ślub! Dopiero teraz wszystko...

Angelina Jolie zataiła przed światem swój kolejny ślub!...

Iwona Pavlović przed naszą kamerą nie była dla Justyny Żyły tak łaskawa jak w telewizji! Co powiedziała po zakończeniu programu? [WIDEO]
Iwona Pavlović przed naszą kamerą nie była dla Justyny Żyły tak łaskawa jak w telewizji! Co powiedziała po zakończeniu programu? [WIDEO]

Iwona Pavlović przed naszą kamerą nie była dla Justyny Żyły tak...

Iwona Pavlović przed naszą kamerą nie była dla...

Dziś niedziela, 24.03.2019

Tulia ocenzurowana na Eurowizji 2019! Organizatorzy konkursu bezlitośni dla polskiego zespołu!

Tulia teledysk Pali się krzyżTulia usunęła krzyż z teledysku na Eurowizję 2019

Tulia musiała zmienić teledysk do piosenki Pali się w wersji na Eurowizję 2019. Z klipu wycięto sceny z przydrożnym krzyżem. Dlaczego?

W tym roku kandydata do Eurowizji 2019 wybrały władze Telewizji Polskiej. To właśnie one zdecydowały, że nasz kraj reprezentować będzie folkowo-popowy zespół Tulia.

Chociaż początkowo piosenka była utrzymywana w ścisłej tajemnicy, niedawno została ona oficjalnie przedstawiona przez serwis eurowizja.org:

Z ostatniej chwili! Piosenką, którą wykona zespół w Tel Awiwie będzie „Pali się” (Fire of love)! Dziewczynom życzymy sukcesu!

W odświeżonej odsłonie Pali się zmianie uległ nie tylko tekst, który po części zastąpiono angielskim, ale również sam teledysk. Jedna ze scen – a właściwie jej brak – niemal natychmiast wywołała sporo kontrowersji. W 11 sekundzie polskiej wersji klipu wokalistki idąc ulicą mijają przydrożny krzyż. W eurowizyjnej wersji tego motywu zabrakło.

Internauci błyskawicznie podchwycili temat, sugerując, że wszystkiemu rzekomo winne są władze TVP. Okazuje się jednak, że powód jest zupełnie inny – teledysk do Fire of love został ocenzurowany ze względu na surowy regulamin Eurowizji, który wyraźnie podkreśla, że “wydarzenie zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych”, a tym jest krzyż.

Oficjalne oświadczenie zespołu w sprawie usunięcia sceny z krzyżem z teledysku do Fire in love:

Intencją pracownika Universal Music Polska nie było obarczenie odpowiedzialnością za zmianę w teledysku zespołu Tulia „Fire of Love (Pali się)” Telewizji Polskiej ani żadnego innego podmiotu związanego z występem Tulii na Konkursie Piosenki Eurowizji.

Usunięcie krzyża z teledysku Tulii do piosenki „Fire of Love (Pali się)” wyniknęło wyłącznie z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji i dostosowania czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu.

W trakcie, gdy odbywały się prace montażowe, zarówno Tulia, jak i przedstawiciele Universal Music Polska, byli w trakcie przygotowań do występu na gali Fryderyków w Katowicach, w związku z czym żaden podmiot nie nadzorował bezpośrednio prac nad montażem teledysku. Również przedstawiciele Telewizji Polskiej nie mieli wpływu i nie uczestniczyli w tych pracach.

Dodajmy, że w eurowizyjnej wersji zabrakło jeszcze jednej kontrowersyjnej sceny – ze strażakami polewającymi wódkę do kieliszków.

Jak oceniacie “ocenzurowaną” wersję teledysku Tulii?

OświadczenieW związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w internecie, jakoby teledysk do utworu „Fire of…

Opublikowany przez Tulia Środa, 13 marca 2019

Wersja teledysku Pali się bez krzyża:

Wersja teledysku Pali się z krzyżem:

Ewa Farna Eurowizji mówi stanowcze NIE. A jak ocenia wybór Tulii na reprezentanta Polski? [WIDEO]

Eurowizja 2019: Tulia wywróciła rankingi bukmacherów do góry nogami! Po premierze piosenki wystrzeliły jak rakieta! Jest coraz lepiej!

Z OSTATNIEJ CHWILI: Polska piosenka na Eurowizję 2019 opublikowana! Tulia z „Fire of love” zmiecie konkurencję w pył! [WIDEO]Czy TULIA wygra Eurowizję 2019?

×