Afera z alpakami w „Top Model”. Kora byłaby wściekła. TVN tłumaczy się i obrywa jeszcze bardziej

Top Model - odcinek z alpakami

Top Model - odcinek z alpakami

Top Model 10. Uczestnicy wzięli udział w sesjach zdjęciowych, w których trakcie pozowali ze zwierzętami, w tym m.in. z alpakami. To nie spodobało się widzom. Stacja wydała oficjalne oświadczenie. Jak zareagowali na nie internauci?

Top Model w jesiennej ramówce TVN-u gości z jubileuszową, dziesiątą edycją. W odcinku, który wyemitowano w środę, uczestnicy spotkali się podczas bootcampu i walczyli o miejsce w domu modeli. Brali udział m.in. w sesji zdjęciowej, w której musieli się zmierzyć z nieprzewidywalnym temperamentem koni i alpak.

Top Model 10. Afera z alpakami. Stacja się tłumaczy, internauci reagują

Chociaż miejsce w domu modeli udało się wywalczyć 15 szczęśliwcom (listę poznasz tutaj), to jednak nie to wzbudziło wśród widzów największe emocje. Części nie spodobał się fakt, że modele pozowali z żywymi zwierzętami. W mediach społecznościowych zaczęli negatywnie oceniać tę decyzję.

Gdy fala krytyki przybrała na sile, na Instagramie Top Model pojawiło się oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Jak możemy w nim przeczytać, podczas sesji zdjęciowej nie ucierpiało żadne zwierzę. Podkreślono, że nad czworonogami czuwali ich opiekunowie. Dla komfortu zwierząt czas nagrań ograniczono do minimum:

W związku z wczorajszym odcinkiem chcemy zapewnić, że na naszym planie zdjęciowym żadnemu zwierzęciu nie stała się krzywda. Nad alpakami, które pojawiły się na sesji zdjęciowej czuwali ich opiekunowie. Dla komfortu zwierząt czas nagrań został ograniczony do niezbędnego minimum.

Te argumenty nie wszystkim przypadły do gustu. W komentarzach rozpętała się dyskusja. Gdy jedni bronią stacji, inni oceniają zachowanie producentów za niewłaściwe:

 • Ta..widać było na nagraniu jakie były „zrelaksowane”. Aż SKAKAŁY z radości. Dosłownie. Żenada.
 • Wiadomo, nie powinni byli tego robić. Ale i tak śmieszne są tutaj reakcje dziewczyn które się o to burzą, natomiast nie mają żadnego problemu z zakupem skórzanych butów czy torebki.
 • Nic dziwnego, że były niespokojne skoro trzaskał im flesz co 5sekund no kurde.
 • Dlaczego, jest takie wzburzenie na temat Alpak w tym programie ? Halo… A kto pamiętał o gadach wykorzystywanych w sesjach, koniach czy ptaków itd?
 • Naprawdę strasznie ogląda się wierzgającą wystraszoną alpakę. Cieszę się ze nie ogladam już tego programu.
 • Szczerze to z modelami i ekipa zwierzęta stresują się mniej z dzieciakami.

Głos w tej sprawie zabrał też Michał Piróg, który jest związany z produkcją. W rozmowie z Plejadą podkreślił, że zwierzęta od dawna pojawiają się w świecie mody, nie tylko w programie Top Model:

Od kilku sezonów mamy na planie ludzi, którzy pilnują bezpieczeństwa zwierząt, cóż ja mogę powiedzieć? Pewnie idealnie byłoby, gdyby tych alpak na zdjęciach nie było, natomiast zwierzęta biorą i będą brać udział w świecie mody. Proszę mi wierzyć, że byłem pierwszą osobą, która od początków „Top Model” zwracała na to uwagę, ponieważ widziałem podejście instrumentalne, a teraz takie nie jest.

Dodał, że nie wie, czy alpaki stresowały się na planie. Podkreślił, że z racji tego, że zwierzęta nie są zmuszane na siłę do realizacji pomysłu, zdarza się, że na zdjęciach wyglądają bardzo niesfornie. Jedno jest pewne – Kora byłaby wściekła. Legendarna wokalistka kochała te zwierzęta i dla niej wykorzystanie ich na planie, byłoby karygodne.


Top Model - odcinek z alpakami

Top Model - odcinek z alpakami

Top Model 10 - Bootcamp

Top Model 10 - Bootcamp

Top Model 10 - Bootcamp

Top Model 10 - Bootcamp

Komentarze

 • ania pisze:

  wyhamujcie-przesadzacie-alpaki i inne zwierzęta nie są stworzone do takich programów-one nie potrzebują stresu i rozgłosu,stresuje je to,dajcie zwierzętom spokój!!!!one nie chcą być celebrytami-one służą do innych celów,dajcie im żyć w spokoju

 • Gość 1000 pisze:

  TVN nahjgorsza oszukujaca stacja w Polsce.Gdyby to inna stacja np TVP zrobila to napewno alarm bylby juz w UE.No a;e coz jak sie ma za soba wszystkich lewakow to dobrze.Obrzydliwa stacja wraz z z rzadzacymi i dziennikarzami

  • Gość pisze:

   hahahah, lepsza telewizja PiS? Trudno uwierzyc, ze sa jeszcze ludzie wierzacy w TVP. Rece opadaja.

 • Nnnnnm pisze:

  W tej stacji więcej jest programów nie do zaakceptowania

 • Oooo pisze:

  Tvn, wiadomo

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×